Kosgeb Nakliyeci Destekleri ve Şoför Kredileri 2020

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOSGEB, tüm hızıyla, esnafımız, sanatkarlarımız ve tüm girişimcilerimiz için kredi, affetme ve destek sunar vermeye devam ediyor. Kosgeb bu yıl senesinde 14 değişik Destek Paketiyle gereksinim sahiplerinin girişimlerine ve gereksinim duydukları krediyi karşılıyor. Bu destek paketleri KOSGEB internet sayfasında NACE kodları adıyla belirtilen sektörler için veriliyor. 2019 senesinde verilen olduğu destek ve paketler içinde Taşımacı Kamyoncu Destekleri yada Şoförler için destek sunar isminde bir paket mevcut değildir.

Kosgeb’in Taşımacılık Destekleri Nace Kodları

Kosgeb internet sayfasında Desteklenen sektörler bölümünde H kodu ile belirtilen Ulaştırma ve Depolama adı altında çeşitli destek sunar sağlamaktadır. Bu Nace kodundan destek alabilmek için uygun Destek programı ile iş projesi hazırlamak ve bu proje ile KOSGEB’e başvurmak gereklidir.

  • H 49 kodu ile KOSGEB Kara taşımacılığı ve boru hattı taşımacılığı sektöründe,
  • 49,32 nolu kodu ile taksi taşımacılığına,
  • Kara taşımacılığı ile meydana getirilen diğeri yolcu taşımacılığına 49,3 Nace koduyla,
  • 49,4 nolu NACE koduyla ise Karayolu ile yük taşımacılığı ve taşımacılık hizmetlerine destek vermektedir.

Bu kodlar aşağıda ki görselde daha net bir halde görülebilmektedir. Bu kodlar içinde girişiminize uygun olan taşımacılık ve kosgeb depoculuk desteklerinde uygun nace seçimi ve iş projesi ile başvurduğunuz taktirde desteklerinden yararlanabilirsiniz.

kosgeb-nakliyeci-taşımacılık-nace-kodları-2019

Taşımacılık nace kodları

KOOPERATİFLERİ UNUTMAYIN!

Esnaf ve Sanatkarlarımızdan Kamyoncular ve Nakliyeciler için esnaf ve kredi kooperatifleri ve birleşke odalarınca da çeşitli kredi ve destek sunar sağlamaktadır. Bunun için Birleşke üyesi olmanız ve çekeceğiniz kredi miktarına gore kefil sunmanız gereklidir. Her ne kadar KOSGEB kredilerinde kefil şartı bulunmasa da, esnaf kefalet kredisi bunun için birleşke yönetim ve genel kurulları mevzuat gereğince kefil aramaktadır.

Eğer esnaf kefalet birleşke üyesi değilseniz bu sayfadan üye olmak için gereksinim duyulan şartları öğrenebilirsiniz.

Kosgeb’de nakliyeciler için hususi bir kredi paketi olmasa da, kefalet kooperatifin nakliyeciler için şoförlere ticari taşıt alma kredisi ve destekleri verilmektedir. Sürücü esnafımız ve nakliyecilerimiz için Birleşke hususi bir paket hazırlamış ve bu paket ile taşıt satın almak isteyenlere hususi kredi ve avantajlar sağlanmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Yem Kredisi (HAYVAN BAŞINA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir