KOSGEB Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Merkez ve Elbistan da yer edinen temsilciliği ile yeni girişimciler ve KOBİ’lere hizmet veren KOSGEB bir fazlaca iş ortağı ile de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlemektedir. 4 günlük kurslara katılanlara açacakları iş yeri için bağışlama olanağı elde eden birim, girişimcinin işletmesini büyütmesi halinde de gene arkasında yer alıp faizsiz krediler sağlamaktadır. Devlet yardımı ile Kahramanmaraş da iş yeri oluşturmak için ilk yapılması ihtiyaç duyulan bu eğitimlere başlama tarihleri ulaşmadan önce kayıt edilmesidir. Eğitimlerin başlama zamanları ve müracaat formlarını Kahramanmaraşlı girişimciler için yer verdik.

Kahramanmaraş KOSGEB girişimcilik eğitim kurslarının başlama zamanı

Öteki illere nazaran bizim ilk dikkatimizi çeken Kahramanmaraş da Elbistan Gençlik Merkezi Müdürlüğününde bir fazlaca kuruma nazaran eğitim düzenlemesidir. Ek olarak gene Kahramanmaraş ilimizde bir fazlaca ille nazaran daha sık bir halde KOSGEB kursları düzenlenmektedir. Buda girişimcilerin kurslara katılma şanslarını fazlaca fazla yapmaktadır. Ek olarak İŞKUR dahil olmak suretiyle gene bir fazlaca devlete ilişik kurum ve kuruluşlar kent merkezinden ziyade Onikişubat, Dulkadiroğlu, Afşin ve Türkoğlu şeklinde talebin yüksek olduğu ilçelerde de bu kursları düzenlemektedir.  Tüm ilçelerinde ve tüm birimler tarafınca Kahramanmaraş ilimizde düzenlenen bu eğitimlerin başlama tarihleri en doğru şekilde bir tek ===>https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=46 burada sıralama halinde yer alır.

Kahramanmaraş girişimcilik kurslarına iyi mi müracaat yapılır ?

Faklı kurumlar tarafınca ücretsiz bir şekilde verilen bu eğitimlerin müracaat yolları genel anlamda aynıdır. Genel de dememizin sebebi bazı kurumlar girişimciler de 18 yaş sınırı haricinde faklı nitelikler de arar, bunlar;

  • Hanım girişimci olması
  • İşsiz olması ve İŞKUR kaydının olması
  • Engelli girişimci olması

şeklinde. Bu bildirimleri, eğitim tarihlerin yer almış olduğu kurum ilanının altında yer edinen ” AÇIKLAMA ” alanından nazaran biliriz. Niteliğimize nazaran bu kuruma yada değişik kurumun düzenleyeceği eğitime ister eğitimi veren kuruma direkt başvurarak, isterseniz de e-devlet üstünden müracaat formunu doldurarak yapa bilirsiniz.

e-devlet üstünden başvuruda bulunacak olan yeni girişimciler işlemlerini https://bit.ly/2Tg7502 sayfadan girişimcilik kursları menüsündeki müracaat formunu doldurarak sağlaya bilirler. Detaylı ifade mevzu videomuz da yer almıştır.

KOSGEB Kahramanmaraş Merkez adres detayları

Adres: Menderes mahallesi Trabzon bulvarı, 46044 sokak no 14 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

  • Tel: 0-344-232-10-30
  • Faks: 0-344-231-62-63
  • E-mail: Kahramanmaras@kosgeb.gov.tr

Elbistan Tecim Endüstri Odası Temsilcilik yazışma detayları

Adres: Güneşli mahallesi karabağ caddesi TSO numara 12

  • Tel: 0-344-412-00-81
  • Faks: 0-344-412-55-46
  • Email: Kahramanmaras.igem@kosgeb.gov.tr

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Yem Kredisi (HAYVAN BAŞINA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir