Kosgeb İş Planı Örnekleri 2020 (YÜZDE YÜZ ONAYIN SIRRI)

Kosgeb kuruluşu vatanımızda her yıl yüzlerce esnafımıza 60 bin lira affetme ve 370 bin liraya kadar proje ve iş planı karşılığında destek veriyor. Bu desteklerden yararlanmak isteyen esnafımızın 32 saatlik kurs sonunda hazırladığı iş planı ile başvurması gerekiyor. Garantili projeler ile başvuran gençlerimiz 2020 senesinde da affetme almaya hak kazanıyor. Burada önemli olan KOSGEB’in istediği şeyi bilip, iş planı örneği ile müracaat yaparken eksiklerin büyük bölümünü tamamlamış olmaktır.

Kurs esnasında projenin iyi mi hazırlanacağı anlatılsa da, daha ilkin hazırlanan ve affetme kredi alınan projeler daha oldukça tercih ediliyor. finansekstra.com sitemizde; küçük esnafından büyük esnafına, rahat usulden şirketlere kadar 23 tane hazır KOSGEB iş planı örneklerini listeledik.

Örnekler kişiler tarafınca boş iş projesinden hazırlanmış olup, tüm içerikler girişimcinin kendi isteğine bakılırsa şekillenmiş durumdadır. Tam olarak aklınızda ki iş fikrini uygun proje bulamazsınız. Örnek vermek gerekirse; Manav dükkanı açmak isteyenler giyim projesinin pazarlama kısmını, cafe açmak isteyenler büfe projesinin reklam kısmını değerlendirebilir. Kosgeb yüzlerce değişik sektöre kredi veriyor. Kosgeb iş planı örnekleri listesini inceleyebilirsiniz.

Size uygun olan sektörü inceleyebilir ve iş planınızı kendi işinize uyarlayabilirsiniz.

AİLE ÇAY BAHÇESİ İÇİN İŞ PLANI ÖRNEĞİ

Projeyi hazırlayan Murat bey daha ilkin benzer işletmelerde çalışmış. Bu projeyle, çevrede en oldukça tercih edilen Aile Çay evi olmayı hedefliyor. Çayın yanı sıra müşterilerine hamburger, tost benzer şekilde aperatif ürünleri de satmayı planlıyor. Çay bahçesi iş plan örneği için tıklayınız.

aile-çay-bahçesi-kosgeb-iş-planı-örneği

Aile Çay Bahçesi

BAKKAL VE MARKET

Bu iş planinda mahallede bir bakkal dükkanı açılması için proje hazırlanmış.  Markette bulunan tüm reyonlar aylara bölünerek gereksinim duyulan ürünler ve averaj tutarları hazırlanmış. Bakkal ve market iş plan örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

bakkal-market-kosgeb-iş-planı

Bakkal market

Süper market, büfe, şarküteri yada küçük bir bakkal dükkanı açmak isteyen yurttaşlarımız bu projeyi değerlendirebilirler.

BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİS PROJESİ

Bir bilgisayar teknik servisi açılmak istenmesi sonucunda bu iş projesi doldurulmuş. İş yerinin bulunmuş olduğu civardaki tüm web cafelerin ve bilgisayar servisine gereksinim duyulan dükkanların bilgisayarlarının onarım edilmesi amaçlanıyor. Projenin diğeri hedefi ise yakın çevrede ki esnafın bilgisayarlarının onarım edilmesini kapsıyor. Bilgisayar teknik servis projesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Teknik Servis Projesi

DOĞALGAZ KOMBİSİ, PETEK/RADYATÖR VE DOĞALGAZ TESİSAT MALZEMELERİ SATIŞI VE TAMİR BAKIMI

Günümüzde neredeyse ulaşmadık yeri kalmamış olan doğalgazın kullanımının artması sebebiyle, birçok işletme ve konutlarda ısınma ihtiyacı artık kombiler ile  karşılanmaktadır. Bu cihazların ve lüzumlu diğeri malzemelerin ( Petek/radyatör ,vana , döşem malzemeleri  vb.) satış,onarım ve bakımları için pek oldukça yerde satış ve onarım dükkanları görülmekte, bu iş fikrinden yola çıkarak girişimci talibi Hakan bey kendi haiz olduğu işyerinde bu tür satış ve onarım bakım işleri ile ilgili gereksinim duyulan desteği KOSGEB’den talep ediyor.

Örnek iş projesine buradan ulaşabilirsiniz.

TEKSTİL DİKİŞ FABRİKASI

Giyim sektörüne ürün hayata geçirmeye çalışan Ercan bey, toptan kumaş satın alarak fabrikasında bu kumaşların işlenmesini ve dikilen elbiselerin satılmasını hedefliyor. Ercan beyin defolu olarak giyim ürünleri içinde bir planı var. Bu ürünlerin perakende olarak satılması istiyor. Bu şekilde bir giyim dikim atölyesi oluşturmak isteyen girişimcimiz KOSGEB’den kredi talep ediyor. Tekstil dikiş örnek iş projesi için buradan ulaşabilirsiniz.

FOTOĞRAF STÜDYOSU

Proje sahibi Olcay bey, İstanbul’da bir fotoğraf stüdyosu oluşturmak istiyor. Bu kapsamda hazırladığı iş projesi fotoğraf stüdyosu kategorisinde iş oluşturmak isteyen yurttaşlarımıza KOSGEB örnek is plani niteliği taşıyor. Olcay bey iş yerinde sanat ve fotoğrafçılığı birleştirerek müşterilerine kaliteli bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Fotoğraf stüdyosu örnek iş projesi için buradan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf Stüdyosu Projesi

Fotoğraf Stüdyosu

OPTİK GÖZLÜKÇÜ DÜKKANI

İzmir ilimizden gözlük ve benzer ürünlerin satılmış olduğu bir optik açmak isteyen Vacit bey, iş yerini hususi bir göz hastanesinin yanında açmayı planlıyor. İş yerinin hastane yakınında olması sebebiyle, reçeteli gözlük almak isteyenlerin iş yerlerini ziyaret edeceğini düşündüğü benzer şekilde, bunun haricinde dükkanında meşhur markaların ( Rayban,Guess,Opmar,Lacoste,Atasun,Prada,Tommy ) benzer şekilde, güneş gözlüklerini de satmayı hedefliyor.

Örnek proje buradan incelenebilir.

GÜÇ KAYNAĞI PANOSU İMALATI (ELEKTRİK)

Kosgeb iş planını hazırlayan Hakan bey, bu projesinde fabrikalarda kullanılmakta olan, elektrik panolarının üretilmesini hedefliyor. Tüm pano parçalarını hazır olarak almayı düşünen Hakan bey, bu parçaları KOSGEB’den kredi alarak kuracağı iş yerinde birleştirecek ve satışa hazır duruma getirecek. Hakan beyin pazar araştırması yalnız fabrikalar ve büyük işletmeler üzerine kurulmuş vaziyette. Elektrik ve elektriksel işler için KOSGEB iş proje örneği arayan esnaf adaylarımız bu projeyi inceleyebilir, içeriğinden örnek alabilirler.

GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Kocaeli ilimizde açılması planlanan ve güvenlik ürünlerinin satışı için bir proje hazırlanmış. Bu projede {{güvenlik kamerası}}, alarm aleti ev ve iş yerlerinin hırsızlara karşı güvenliğinin sağlanması için lüzumlu tüm alet ve edevatların satışı ile montajı yer almıştır. Projede iş yeri için 2 tane van tipi otomobil alınması ve iş yerine özle bir web sayfası kurularak, müşterilere bu site üstünden ulaşılması da hedeflenmiş. Güvenlik sistemleri örnek iş projesine buradan ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri

Elektronik sektörüne de yakın olan güvenlik sistemleri iş projesi, her iki alanda dükkan açmak isteyen esnaflarımız tarafınca tercih edilebilir.

İŞGEM PROJE ÖRNEĞİ

Bilinmiş olduğu suretiyle Kosgeb Girişimci Desteği programında İŞ-GEM projeleri ayrı bir içeriyor. Projenin hazırlanmasından tutunda, desteğin verilmesine kadar İŞGEM proje örnekleri, öbürlerinden değişik bir alanda bulunuyor. Eğer girişimcimiz, İŞGEM proje örneği ile KOSGEB’e müracaat yapmak istiyorsa, bu projeyi inceleyebilir ve bu kapsamda bir plan hazırlayabilir.

CAFE, KAFETERYA

Türkiye’de girişimcilerin en oldukça açmayı hedefledikleri 3 işyerinden bir tanesi cafelerdir. Kafetarya sahibi olmak içecek ve yiyecek sektöründe hizmet vermek dışarıdan görüldüğü kadar rahat değildir. Gençlerin kahvehanesi benzer şekilde hizmet veren cafeler, pastaneler, aile çay ocakları, fast foodlar nerede ise aynı konsepte haiz ve aynı şekilde para kazanan iş yerleridir. Bu kapsamda aile çay ocağı için hazırlanmış bir proje örneği ekte sunulmuş olup, bu iş planı örneği istenildiği taktirde bir pastaneye yada bir kafeye de uyarlanabilir.

Kosgeb tarafınca onay almış hazır iş plan örneğine ulaşmak için bağlantıya tıklayınızKosgeb Cafe İş Planı Örneği

KIRTASİYE VE FOTOKOPİ

Murat bey hazırladığı projede, müşterilerinin fotokopi ihtiyacını karşılamayı hedeflerken bununla birlikte de kırtasiye malzemeleri satmayı hedefliyor. Murat beyin kırtasiye dükkanı açmak yerine aslolan amacı iş yerinin konsepti fotokopi üzerine kurulmuş vaziyette olup,  girişimcimiz iş yerine 6 tane fotokopi makinesi almayı amaçlıyor. Bu kadar makinenin satın alınmasının sebebi ise iş yerinin eğitim kurumlarına oldukça yakın bir mesafede kurulmasıdır. Kırtasiye, kitapçı yada fotokopici açmak isteyen yurttaşlarımız projeyi örnek alabilirler.

Kosgeb tarafınca onay almış hazır iş plan örneğine ulaşmak için bağlantıya tıklayınız.

GIDA ÜRETİM TESİSİ

Aydın ilimizde bolca oranda bulunan kuru incilerin Türkiye’nin dört bir yanında satıldığını tamamımız biliriz. Kosgeb kredisi almak isteyen Yasin bey, Aydın ilimizde üreticiden satın almış olduğu kuru incileri, kuracağı işletmesinde paketlemeyi ve paketlenmiş durumda ki hazır kuru incirleri gene Türkiye pazarında satışa sunmayı hedefliyor. Yasin bey açık halde satılan bir kuru incirin paketlenerek satılması durumunda daha oldukca para kazandıracağını düşünüyor. Yasin bey iş yeri için bir depo ve ofis kiralayacak ve ileride işler büyüdüğünde otomatik makineler alıp, bayilikler vermeyi hedefliyor. Gıda sektöründe paketleme ve satışa hazırlama alanında KOSGEB iş planı hazırlamak isteyen girişimcilerin bu örnek projeyi incelemelerini tavsiye ederiz.

MARANGOZHANE

Marangoz atölyelerimiz için hazırlanan proje örneğinde, ahşap mutfak dolabı üretilmesi ve ilk olarak yakın pazarda, ondan sonrasında ise yurt haricinde pazarlanması hedeflenmiştir. Proje sahibi Turan bey, Ankara ilinde bir kereste işleme iş yeri sahibidir. Başlangıçta küçük bir işletme olan dükkan ilerleyen zamanda, bir mutfak dolabı ücretim işletmesi haline getirilerek seri üretime geçiş meydana getirecek. Marangoz ve mutfak dolabı iş planı arayanlar  inceleyebilir.

RENTACAR OTO KİRALAMA

Rent a car kiralama ve otomotiv hizmetleri işletmesi açmak isteyenler için hazırlanmış projede, hususi araçlar kiralanacak.  İş yerinin kurulacağı bölge olarak, talebin oldukça, rekabetin azca olduğu bir yer seçilmiş. Oto galeri yada otomobil kiralama rent a car hizmetleri veren bir işletme oluşturmak isteyen girişimciler örnek olarak bu projeyi inceleyebilirler.

TEKSTİL SATIŞI ATÖLYESİ

Havlu, bornoz, nevresim ekibi üretimi iş fikrinin hazırlanmasının sebebi, girişimcinin daha ilkin de bu sektörde çalışmış olması ve Bursa ilimizde bu tür işletmelerinin popüler olmasını kapsıyor. Girişimcimiz ilk yılda yapmış olduğu satış oranını, 3 yıl sonrasında ikiye katlamak istiyor.  Bu iş fikri tekstil sektöründe, adam yada hanım, spor ve klasik tüm tarzlardan bayilik almak isteyenlere yada elbise satış mağazası açmak isteyenlere örnek olacak düzeyde hazırlanmış.

UYDU ALICI RECEİVER VE ELEKTRONİK

Elektronik sektörüne eli yatkın olan Onur bey, perakende olarak tv ve anten kurulum ve satışı, receiver (uydu alıcı aygıt) satışı da yapmayı planlıyor. Elektronik ve elektrik sektöründe informasyon sahibi olan ve bu meslekten ekmek yemeyi hedefleyen esnafımız için örnek alınacak düzeyde bir proje hazırlanmış. Onur bey rahat usul defter kaydı yaptırıp, rahat usulden vergi ödemek yerine bir limited şirketi kurarak, firmanın olanaklarından yararlanmak istiyor.

WAFFLE KUMPİR CAFE FAST FOOD PROJELERİ

Kocaeli İlimizin İzmit ilçesinde bulunan ve çarşının en kalabalık yeri olarak malum yürüyüş yolu bölgesinde, waffle ve kumpir satışı yapılabilecek bir iş yeri oluşturmayı amaçlıyor. Son yıllarda gençlerimizin fast food alışkanlığının günden güne artış göstermesi ve gıda, yiyecek sektörünün eskimemesi sebebiyle bu  sektörde bir cafe açarak para kazanmayı hedefleyen Muhammet bey, waffla’da İzmit’in bir numarası olmayı amaçlıyor. Waffle kumpir cafe fast food örnek iş projesine ulaşmak için buradan ulaşabilirsiniz.

Waffle Kumpir Satış Dükkanı İş Planı

Waffle Kumpir Satış Dükkanı

YAPI DENETİM

Bu proje her ne kadar nalbur dükkanı açmak isteyenlerin aramış olduğu bir örnek olsa da, girişimci Mahmut beyin amacı, zelzele sonrasında binaların sağlamlık derecelerinin ölçüldüğü ve bu yönde projeler hazırlandığı bir yapı denetim şirketi kurulması amaçlanıyor. İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerinin başlamadığı semtlerde hizmet verecek. Türkiye’de zelzele yönetmeliğine uygun konuların inşa edilmesi için mevzuat hükümlerine bakılırsa yapı denetim bilirkişi hizmetleri önemli bir sektör haline geldi. Bu sebeple inşaat sektöründe iş oluşturmak isteyen, müteahhitler yada yapı malzemeleri satan iş bölgeleri de bu sektöre adım atmak için örnek Kosgeb yapı denetim iş planını inceleyebilirler. Yapı denetim örnek iş projesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

PAZAR TEZGAHI

Kosgeb’in en oldukça müracaat almış olduğu sektörlerden biri de pazarcılık sektörüdür. Bu alanda gıdadan giyime, balıkçılıktan nalburiye sektörüne kadar binlerce esnafımız ekmek yiyor. Büyük pazarlarda ki pazarcı esnafın satış oranları bir oldukça ilimizde bulunan çarşı dükkanlarından daha oldukca para kazandırıyor. Kosgeb pazarcılık iş projesinde daha ilkin bu sektörde senelerce çalışan Ahmet bey, İzmir ilimizde ki pazarlarda satış yapmak suretiyle bir yumurta satış tezgahı açmayı planlıyor. Daha ilkin örneklerini gördüğümüz suretiyle Ahmet bey de, her ne kadar ufak çapta bir işletme kuracak olsa da, vergilendirme sistemi olarak Şirket usulünü tercih ediyor. Pazarcı örnek iş başvurusu için buraya tıklayın.

KOSGEB Seyyar Satıcılık ve Pazarcılık İş Planı Örneği

Pazarcılık

Yukarıda saydığımız 23 tane KOSGEB is plani proje örneği haricinde Kosgeb’in kendi hazırladığı boş proje örneği de sitemizde mevcuttur. Kosgeb örnek iş planı doldurma isminde dokümanı bilgisayarınıza indirerek, adım adım projenizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Kosgeb İş Planı Hazırlamada gerçek amaç şudur; İş Planını bu biçim şeyleri yapmış olursanız yolunuza devam edebileceksiniz diyen bir araçtır. Bu yüzden bizim için oldukça önemlidir. Eğer elimizde iş planı olmaz ise sapmaları görmemiş oldukça zorlaşacak ve Farkına varmadan gereksiz sorunları yaşayacağız. Oysa bu krizleri daha öncesinden görüp bunların zamanda önlem almamız hedeflerimize bakmamızı o denli da kolaylaştıracaktır. KOSGEB iş planı hazırlama da ki esas gayemiz varmak istediğimiz noktaları ve buraya iyi mi varacağım göstermektir. Yoksa bunun bizlere başka bir yararı yok. Buna da hep birlikte yaparsak doğrusu şirkette yada işte çalışan çoğumuz, her kim olursa olsun ve hedeflerimizi paylaştığınız takdirde onların katılımına daha oldukca olmuş olacak ve inandıkları katıldıkları hedeflere varmak için çaba gösterirler. Bu yüzden ister fakat fakat oldukça kullandığımız zaman hem motivasyonu sağlayacak bir unsur hem de sürekli yolumuzu gözleri bizlere destek olacak bir denetim aracıdır. Bunun yanı sıra gene daha ilkin söylediğimiz benzer şekilde potansiyel Ortaklar banka Leasing şirketi benzer şekilde bizlere finansal destek sağlayacak firmalarda bu haritayı görmek isteyeceklerdir. Şundan dolayı onlar da verdikleri parayı geri alabileceklerini görmek istiyorlar.

Bu ifade genel proje hazırlama üzerine olsa da aslına bakarsan KOSGEB size para ödemek için onay alan bir iş planını ne olursa olsun hazırlamanızı isterim. Ben size bu mevzuyu atlamayın derim.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Anadolu Bank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Anadolu Bank personel alımı, bankanın her yıl belirli aralıklarla açmış olduğu ve genişleyen yapısını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir