KOSGEB Desteği Alan Vatandaşın Yorumu

Kosgeb işini oluşturmak isteyen yurttaşlarımızın her daim yanında olan kurumlardan bir tanesidir. Kosgeb’den destek almak isteyen yurttaşlarımız para alan var mı, para ne süre ödeniyor benzer halde sorunlara çözüm aramaktadır. Kosgeb hanım girişimcilere daha oldukca destek vermektedir. İçeriğimizde destek alan bir vatandaşın yorumunu inceleyebilirsiniz.

KOSGEB DUR DURAK BİLMİYOR!

Açıldığı günden buyana binlerce kişiye eğitim veren, yeni işyeri başlangıç sermayesi için finansman elde eden ve girişimciği destekleyerek finansman elde eden KOSGEB, kamunun enerjisini 2020 senesinde da hissettirecek. Asla parası olmayan gariban, bir işe kalkışacağı süre, gelir belgesi ve maaşı da olmaması durumunda, bankalar yüzüne bakmayacaktır. Bu durumda girişimcinin aklında 2020 yılını sallayacak süper bir iş fikri olsa dahi, bu bir tek hayalde duracak ve girişime dönüşemeyecektir.

Eski KOSGEB Başkanı Sayın Recep BİÇER!

Toplumsal devlet işte burada devreye giriyor ve KOSGEB parası olana da, olmayana da her türlü desteği sağlıyor. Naturel olarak bunun için, çeşitli şartlar var. Bu şartlar geçmiş yıllarda olduğu benzer halde 2020 yıllarında da olacaktır. Tabiri caizse Devlet yetimin hakkını yoldan geçene ödemez. Günümüz şartları malum birçok kişi ekonomik problemler sebebiyle son yıllarda zor günler yaşıyor. Kredi ve kredi kartı borçluları, temerrüte düşen kişilerin sayısı her geçen gün çoğalıyor. Artık kredi kartlarında limit kalmaması ve eksi mevduat hesaplarının da dolmuş olması sebebiyle, insanoğlu tefecilere ve senetle para veren kişilere yöneliyorlar. Faiz oranı ne kadar olursa olsun, 2020 senesinde çaresiz kalan kişiler senetle kredi veren ve oldukça yüksek faiz alan şirketlere son ilaç olarak başvurmaktadırlar. Bu durum insanların bilinçsizliğinden değil, çaresizliğinden kaynaklanıyor.

KOSGEB KREDİSİ ALMAK NEDEN BU KADAR ZOR?

Kosgeb yardımlaşma kuruluşu değildir. İhtiyaç sahiplerinin aylık tertipli olarak ödeme aldıkları yada bir defaya mahsus tüm borçlarınızı kapatabilen bir kurum değildir. Eğer paraya ihtiyacınız var ise bunun için, kafanızdan bir iş fikri uydurarak, Devlete ve KOSGEB kuruluşuna balçık atmak, asla asla hiç kimseye bir yarar sağlamaz. KOSGEB’in verdiği kredi ve hibenin şartlarının olması, başvuranlardan evraklar istemesi, kursa katılma şartı koşması ve iş planı hazırlatması girişimcilik desteğinin ihtiyacı olanlara verilmesi içindir. Kredi alamayanların söylediği benzer halde, bu destek her insana verilse idi, adı girişimcilik destek programı yerine yardım programı olurdu. Eğer tek amacınız para yardımı almaksa, iş oluşturmak, dükkan açmak, üretmek, ithalat ve ihracat benzer halde bir girişiminiz yoksa, lütfen başka kurum ve kuruluşlara başvurun. Toplumsal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları, Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı ve bazı hususi ve tüzel kuruluşlar maddi desteğe ihtiyacı olanlara  çeşitli yardımlarda bulunuyorlar.

Lütfen bu kuruluşlara da başvurun!

Kosgeb hibe ve kredi

Kosgeb’ten affetme ve kredi alarak faaliyete başlayabilirsiniz.

SEKTÖR ÖRNEKLERİ

Eğer 2020 senesinde gıda ürünleri yapım etmek istiyorsanız, hayvancılık alanında et üretimi ve saklanması sektöründe hizmet veriyorsanız, tarımsal alanda sebze ve meyve yetiştiriyorsanız, süt ürünleri yapım ediyorsanız KOSGEB’in 2020 senesinde verdiği İMALAT C kategorisinde 1-11-12-13-3-31-32 benzer halde desteklenen kodlardan bir sektör seçerek affetme ve sıfır faizli kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bunun haricinde unlu mamul imalatı amacıyla fırın kuran, tüm gıda maddelerinin imalatı için 10.8 kodu ile, yiyecek içecek üretimi için KOSGEB’den destek alabilirsin. Bu sektör genel olarak ev hanımlarının ev yiyecekleri lokantası yada restoranı açmak için müracaat yaptıkları kategoriler dendir.

İkamet etmek yada etmemek amacıyla bir inşaat yapmak istiyorsunuz, binanın yıkım faaliyetinden tutunda, elektriğinden suyuna kadar tüm giderleri için Kosgeb F 41,42,43 nace kodu ve alt maddeleri gereğince 2020 senesinde inşaat desteği alabilirsiniz.

Otelcilikle ilgileniyorsunuz yada lokanta açacaksınız, yukarıda ki ev hanımları örneğinde de bahsettiğimiz suretiyle, ev yiyecekleri lokantası, bölgesel lezzetler ve diğeri tüm yiyecek hizmeti faaliyetleri için 55-56 ve L bendi gereğince affetme ve faizsiz krediniz hazır. Siz kafi müracaat yapın. Teknoloji ile ilgilenen dostlar için, data ve kontakt branşında kitap yayımı, gazetecilik ve rehberlik faaliyetleri, bilgisayar programlama, danışmanlık, veri işleme, haber ajansı kurulması, diğeri telekominikasyon faaliyetleri, tv programcılığı benzer halde alanlar içinde kosgeb destek veriyor. Gerek teknopazar, gerek genel destek, gerekse yeni girişimci desteği programlarına bu sektörler içinde başvurulabiliyor. Müracaat kodları ise J bölümünün 58 ile başlayıp 63 ile biten kodları arasındadır. Esnaf için, sizin için kendi işinizi kurun diye KOSGEB size tüm kapıları aralıyor. Yeter ki desteklenen sektörlerde bir başvurunuz olsun.

Kosgeb sektör örnekleri hakkında data alarak işinizi kurabilirsiniz.

Meyve Verecek Şekilde Düşünün!

Eğer sizde bu düşünce içindeyseniz, Devlet desteklerinden vazgeçin. Başkalarının kamu giderlerini iyi mi harcamış olduğu bizim ilgilendirmez bir tek, KOSGEB’in verdiği paranın içinde bu ülkenin vatandaşı olan her insanoğlunun hakkı var. Bu paralar Devlet gelirleri ve bütçe dahilinde verilebiliyor. Sizden iş kuracak gençler için para alınarak, ne iş yapmış olduğu belli olmayan, bir planı projesi olmayan, borçlarını kapatmak için yada eğlenmek için Devletten para almak isteyen birine verilmesini ister miydiniz? Lütfen empati yapın ve kendi yerinize koyun. Veritabanı kaydı, güncelleme işlemi, proje geliştirme, iş planı hazırla benzer halde faaliyetler hakkında hiçbir bilginiz yok ise, bu mevzuda rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar var. Düşük bir meblağ ile aklınızdaki iş projesini 2020 senesinde hayata geçirebilmeniz ve affetme desteğinden yararlanmanız için size destek olabilirler. Bu firmalarla görüşün, fiyat teklifi alın, değerlendirin, başvurun. Durup dururken kimse asla hiç kimseye para yada destek vermiyor. Bir amacınız olsun ve icraata dönüştürün. Meyve verecek şekilde düşünün. Bunun haricinde KOSGEB’i yada Kamuyu eleştirmek asla hiç kimseye hiçbir yarar sağlamaz.

KOSGEB ilk kayıt sayfasına bağlantıya tıklayarak kolayca kayıt olabilirsiniz.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

  • Derhal şimdi adım atmak isterseniz, veritabanı kaydınızı gerçekleştirin, beyannamenizi doldurun ve affetme ve sıfır faizli kredi desteklerine başvurun.
  • Pek oldukca kişi bu desteklerden yararlandı. İsterseniz daha evvel meydana getirilen yorumları okuyabilirsiniz.
  • Eğer proje hazırlamak için danışmanlık firmalarına verecek paranız yok ise, iş planı örneklerini inceleyebilirsiniz.
  • Eğer işinizi yeni kuramadıysanız, Kobi iseniz  girişimcilik desteklerine başvurun.

KOSGEB’in destek vereceği programlar hakkında data alabilir ve bu programlardan herhangi birinde etkinlik göstererek ve projenizi hazırlayarak affetme ve kredi alabilirsiniz.

2020 senesinde yeni bir proje başlamadan yukarıda anlatılanları harfiyen yerine getirin. Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi üyeliğinizi de dikkatsizlik etmeyin. Beyannamenizi sürekli güncelleyin ve iş yerinizde KOSGEB sisteminde güncellemeniz gereksinim duyulan bir değişiklik yaptığınızda vakit geçirmeden derhal bu güncellemeyi gerçekleştirin. Kosgeb tarafınca 2020 yılı için hazırlanmış yeni bir destek programı bulunmaktadır. İş planınızı hazırlayarak bu desteklere başvurabilirsiniz. Hayırlı ve kazançlı işler dileğiyle.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Maske Cezasına Nasıl İtiraz Edilir? Başvuru Makamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir