KOSGEB Çankırı

Devlet destekli olarak Çankırı ilimizde yada ilçeleri Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz olmak suretiyle tüm vilayetlerinde iş yeri açmayı istiyorsanız ne olursa olsun KOSGEB kursları olarak halk içinde malum Uygulamalı Girişimcilik Eğitim başvurularını yapmanız gerekmektedir. Çankırı İŞGEM sahası haricinde kurulacak olan işletmeler için alınması koşul olan girişimcilik belgesi için müracaat adresleri ile bilmenizde fayda olacak tüm mevzulara yer verdik. Ek olarak İnternet üstünden de artık ön başvuruları kabul edilen eğitimlere şahsen olarak müracaatta bulunacak olanlar için bu başvurunun iyi mi doğru bir halde yapılacağına da videolu anlatımlar ile değindik. İŞKUR, Ticaret Sanayi Odası ve tüm Çankırı’daki mahalli belediyelerce organize edilen kurslara katılmak isteyenler bu adreslere müracaat formalarını doldurarak ön kayıtlarını oluştura bilirler.

KOSGEB Çankırı girişimcilik eğitimi müracaat tarihleri nedir ?

Daha önceleri Çankırı da bir tek Müdürlük ile KOSGEB hem yeni girişimcilere hem de Esnaf ile KOBİ’lere destek verirken Organize Endüstri Bölgesine kurmuş olduğu temsilcilik ile hizmet gücüne güç katmıştır. Ek olarak, yeni girişimciler için düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için anlaştığı başta İŞKUR ile mahalli belediyeler olmak suretiyle bir oldukca meslek odaları ile eğitimlerini, devlet yardımıyla işletme kuracakları bekletilmeden Çankırı ilimiz de vermeye son sürat devam etmektedir. Tüm bu kurumlar dahil olmak suretiyle Çankırı da planlı bir halde başlatılacak olan girişimcilik eğitimlerin adresleri en doğru şekilde yalnız https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=18 burada bildirilmektedir. KOSGEB Girişimcilik Kursları başvuru formu ulaşmak isteyenler bu sayfadaki adresler üstünden yada e-devlet üstünden bu işlemi rahatlık ile yapa bilirsiniz.

Çankırı KOSGEB girişimcilik eğitim başvuruları iyi mi yapılır ?

Çankırı ilimizde bir oldukca resmi devlet kurumunun da katkıları ile devamlı olarak girişimcilik eğitimleri verilmektedir. Talep durumuna gore düzenlenecek olan bu eğitimleri sıklık ile daha oldukca İŞKUR ile Mahalli Belediyeler üstlenmektedir. Tüm bu kurumların kurslara katılacak olan Çankırılı girişimcilerden aranan en büyük koşul 18 yaşından büyük olup bir de iyi bir iş fikrine haiz olmalıdırlar. Fakat bu durum İŞKUR üstünden eğitim alacak olan yeni girişimciler için birazcık farklılık gözetmektedir. Kurumun bu şartlara ilaveten bir de kendi düzenleyecek olan eğitimler için aday kursiyerlerinden işi olmayan olmasını ek olarak İŞKUR kaydının da bulunması istemektedir. Bu haklı talebinin arkasından müracaat yapmak için Çankırı da ki girişimciler ister birim adreslerine şahsen giderek ( Kurs zamanı bölümünde izahat kısmında müracaatlar kurum tarafınca kabul edilir ibaresi var ise ) isterse e-Devlet üstünden yapabilmektedirler.

E-devlet üstünden https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bölümünden ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” seçilmesi ile karşınıza çıkan müracaat formunun doldurulması sonucunda ön kaydınız oluşturulur.

KOSGEB Müdürlük adres detayları nedir ?

Buğday pazarı mahallesi Mustafa Kemal Atatürk bulvarı numara 64 / 19  ÇANKIRI / MERKEZ

  • Telefon: 0-376-212-13-44
  • Faks: 0-376-212-13-45
  • E-mail: cankiri@kosgeb.gov.tr

 

ilginizi çekebilir

Yeni Destek Paketi ile Kamu Bankaları 100 Bin TL Kredi Verecek

Yeni Destek Paketi ile kamu bankaları 100 bin TL kredi verecek.. Kamu bankaları, KOBİ ‘lere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir