KOSGEB Çanakkale

KOSGEB Çanakkale ve  bu ilimize bağlı ilçeleri Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki, Yenice ‘de tüm KOBİ ile yeni girişimcilere 1 Merkez Müdürlüğü ile destek vermektedir. Ek olarak, özellik ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitim’leri için de İŞKUR, TSO ile mahalli belediyeler ile beraber çalışıp devamlı olarak kurslar düzenlemektedir. Tüm Çanakkale ve vilayetlerinde düzenlenecek olan bu kurslara katılmak isteyen genç girişimciler için eğitim başlangıç tarihleri, adresleri dahil müracaat formuna ulaşım bağlantılarına yer verdik.

KOSGEB Çanakkale girişimcilik eğitimleri ne vakit başlamaktadır ?

Çanakkale ilimizde bir tane KOSGEB Müdürlüğü olduğundan bir oldukça devlet kurumu Girişimcilik Eğitimleri düzenleyip yeni girişimcilerin devlet hibelerine erişebilmenin önlerini açmak için seferberlik göstermektedir. Bu kurumlar genel anlamda mahalli belediyelerin yanı sıra Tecim Endüstri Odaları, Meslek Odaları, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezlerinden oluşmaktadır. İŞGEM sınırları haricinde işletme kuracak olan yeni girişimcilerin girmesi koşul olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerin tüm bu birimler tarafınca verilecek olan tarih ve adresleri bir tek doğru bir halde burada https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=17 bulunmaktadır. Bu sayfaya giriş yaparak Çanakkale ilimiz ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm girişimcilik sertifikası almak için verilecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tarih ile adreslerini öğrenebilirsiniz.

Çanakkale girişimcilik eğitim başvuruları iyi mi yapılır ?

Girişimcilik eğitimlerini İŞKUR dahil bir oldukça devlet kurumun vermiş bulunduğunu belirtmiştik. Bu kurumlar içinde İŞKUR bir tek 18 yaş sınırının yanı sıra yeni girişimcilerden eğitim almaları için işi olmayan ve kendilerine kayıtlı olmalarını aramaktadır. Onun haricinde tüm birimler bir tek 18 yaşından büyük olmanız durumunda işyar dahi olsanız sizlere girişimcilik kursları vermektedir. İŞKUR dahil olmak suretiyle tüm birimler tarafınca verilecek olan girişimcilik eğitimlerine, eğitim tarihlerinin ve adreslerinin yer almış olduğu sayfadaki kurum adreslerine şahsen müracaat yapılmanın haricinde bir de e-devlet üstünden müracaat formunu doldurmanız ile müracaatta bulunabilirsiniz. e-devlet üstünden Çanakkale girişimcilik kurslarına ön müracaat formunu doldurmak için bu https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ sayfayı kullana bilirsiniz. Oluşturulan sayfadaki müracaat formunu doğru ve eksiksiz bir halde doldurmanız halinde Çanakkale girişimcilik eğitimleri için ön başvurunuz alınmış olup sizi en eğitim zamanı öncesinde bir sözlü gerek duyulması durumunda ise kontrol usulü mülakata sokacaklarını lütfen unutmayınız.

KOSGEB Çanakkale Birimleri

KOSGEB tüm illerimizde birimleri ile yurttaşlarımıza hizmet vermektedir. Tamamen il nüfusuna bakılırsa ve katılım sayısına bakılırsa Müdürlük ve temsilcilikler kuran KOSGEB Çanakkale ilimiz içinde bir Müdürlük ile hizmet vermektedir. Tüm Çanakkaleli esnaflarımız ile iş fikrine haiz yeni girişimcilerimiz bu birimlere müracaat yaparak kuruma ilişkin destek programları hakkında detaylı informasyon alabilirler. KOSGEB Çanakkale Müdürlük adres, telefon, e-mail detayları aşağıdaki gibidir.

Adres: Troya caddesi Numara 136 / A  ÇANAKKALE

  • Telefon: 0-286-215-00-16
  • Faks: 0-286-215-00-18
  • E-mail: Canakkale@kosgeb.gov.tr

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında Girişimcilik Destek Programının müracaat kılavuzunu PDF formatında siz Çanakkaleli girişimciler için https://www.finansekstra.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf bu sayfamızda yer verdik.. Kesinlikle incelemenizi tavsiye ederiz.

ilginizi çekebilir

DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR?

İlk zamanlar büyük şehirlerde ilgi gören temizlik sektörüne yatırımlar artık ufak il hatta ilçelerimiz de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir