Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Daha ilkin yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış oldukca sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut Kredisi Yapılandırma müjdesi kamu bankalarından geldi.. Kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99 seviyesine indirmiş, peşinden da öteki bankalar konut kredisi faiz oranlarını aşağıya çekmişti. Sadece konut kredisi faizlerinin yüksek olduğu dönemlerde kredi kullanan pek oldukca şahıs yapılandırma yapabilmek için bu müjdeli haberi bekliyordu..

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’ndan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin Lira’nın altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık % 0,99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacağı duyuruldu.

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank yaptıkları konut kredisi faiz indirimleri sonrasında, daha önceki dönemlerde daha yüksek faizlerle konut kredisi kullanmış olan müşterilerinin kredilerini yapılandıracaklarını duyurdular. 3 kamu bankasının yapmış oldukları ortak basın açıklamasında, ” Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki pozitif gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda Ağustos ayında konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500.000 TL ‘ye kadar olan tutarlar için aylık % 0,99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başlamışlardı. ” ifadeleri kullanıldı.

Bankalar tarafınca meydana getirilen açıklamaya şöyleki devam edildi; ” Ağustos ayında meydana gelen bu indirimden ilkin Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ‘tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500.000 TL ‘nin altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık % 0,99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacaktır.

Konut Kredisi Yapılandırması İçin Müracaat Şartları

3 kamu bankası tarafınca meydana getirilen faiz indiriminden yararlanmak isteyen müşterilerin, ilgili Banka Şubelerine başvurması gerekmekte olup;

– 500.000 TL ‘nin altında kredi borcu olanların aylık % 0,99 faiz oranından,

– 500 bin TL ‘nin üstünde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi

Ve bankalar tarafınca meydana getirilen yazılı izahat şöyleki sonlandırıldı; ” Ülke bilançosunu devamlı kendi bilançolarının önünde tutan, yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerinin yanında olmayı hedefleyen Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank müşterilerinin finansal yüklerini azaltacak olan faiz indirimi uygulamasına 01 Ekim 2019 tarihinde başlayacaklardır. “

ilginizi çekebilir

Belediyeden Hazine Arazisi Satın Alma ve Kiralama (Güncel)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir