Komisyonla Kredi Kartı Çıkartılır Mı? (Yüksek Limitli)

Bankalar tarafınca bazı sebeplerden dolayı kredi ya da kredi kartı alamayan kişiler komisyonla bu işlemleri yaptırmak yolunu seçmektedir. Komisyonla kredi veren firmalar olanaksız kredilerin dahi müşterilerine sunulduğunu anlatmaktadır. Bu sebeple pek oldukça kişi tarafınca web üstünden komisyoncuların yazışma adresleri araştırılmaktadır. Bu anlamda finansman elde eden pek oldukça şirket bulunmaktadır. Bu firmalardan bir tanesi Misyon adını taşımaktadır. Misyoncu kredi veren firmaların güvenilir olup olmadığı ise hala tartışılan mevzular içinde yer verilmiştir. Sizler için komisyonla yüksek limitli kredi kartı çıkartılabilir mi probleminin cevaplarını araştırdık.

İmkansız Kredi Çıkarılır

Vatandaşımız finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile ilk olarak bankların yolunu tutmaktadır. Doğru olan da budur. Bir tek bankaların müşterilerine kredi ya da kredi kartı verirken dikkat etmiş olduğu pek oldukça husus bulunmaktadır. Bu hususları maddeler halinde sıralayacak olursak;

 • Kredi ya da kredi kartı talebi ile bankaya gidecek olanların tertipli gelir sunması gerekiyor. Gelir durumunun bankaya belgeler ile kanıtlanması ilk şarttır.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak ve bankalara nazaran değişen üst yaş sınırını aşmamak gerekiyor.
 • Kredi notunun yüksek olması temel şarttır.
 • Daha evvel kredi çekmiş olanların borçlarını ödeyememe durumlarından dolayı haklarında icra takip edeni sonucu başlatılmamış olması gerekiyor.
 • Bankalara ödenmemiş kredi ya da kredi kartı borcu olanlara herhangi bir bankacılık ürünü verilemiyor. Kara listeye kredi veren bankaları inceleyerek kredi başvurusu yapabilirsiniz.
imkansız-kredi-çıkarılır

İmkansız kredi çıkarılır

 • Banka talepleri inceledikten  sonrasında müşterinin sicilinde bir negatif durumla karşılaşırsa kredi vermekten imtina edebiliyor.
 • Bankalar lüzumlu görmüş olduğu durumlarda ek belge, kefil ya da güvence talebinde bulunabiliyor.
 • Eğer daha evvel herhangi bir kişiye kefil olunduysa ve borç ödenmediyse talep negatif neticelenecektir.
 • Kredi kartı olan bir müşterinin ödemelerinde 1 yıl içinde düzensizlik görülüyor ise ya da yıl içinde 3 defadan fazla asgari tutarın altında ödeme yapıldıysa talep reddedilecektir.
 • Belgelediğiniz gelir ile talep ettiğiniz limit içinde fark var ise gene talebiniz ret edilecektir.

Bu sebeplerden dolayı bankalardan kredi ya da kartı alamayanlar finansman ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Komisyoncu firmalar bu alternatiflerden bir tek bir tanesidir. Kara listedeki banka müşterilerine dahi bir komisyon karşılığında kredi verebileceklerini addeden bu firmalar pek oldukça kişi tarafınca araştırılmakta ve güvenilirlikleri sorgulanmaktadır. Tefeci arayanlar bozdurma telefon alıp satma yöntemi ile gelir elde edebilir.

Komisyonla Kredi Kartı Çıkar mı?

Bireysel kredi kartlarını kullanmayan kişiler artık yok denecek kadar azdır. Kredi kartlarının en oldukça tercih edilme sebeplerinin başlangıcında taksitlendirme imkanının bulunması gelmektedir. Bir tek Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca bazı harcamalara taksit sınırlaması getirilmiştir. Kredi kartı ile yapılacak olan ofis malzemesi alımları, kozmetik, akaryakıt, telekomünikasyon, direkt pazarlama, yiyecek ile yurt dışı harcamaları, gıda ve alkollü içeceklerin alımlarında taksit uygulanmamaktadır. Geçtiğimiz günlerde meydana getirilen bir düzenleme ile birlikte yurt dışındaki konaklama ve ulaşım harcamaları ile cep telefonu alımlarındaki taksit yasağı kaldırılmıştır.

komisyonla-kredi-çıkar-mı

Komisyonla kredi çıkar mı?

Şahıslar için kullanılan kredi kartlarında yönetmeliğe nazaran gelir beyan edemeyecek durumda olanlara verilecek kredi kartı limitinin 1000 TL olduğu bilinmektedir. Gelir beyan edenlerde ise ilk yıl aylık gelirin 2 katı tutarında, ikinci yıl ise 4 katı tutarında olabilmektedir. Esnafa yüksek limitli kredi kartı veren bankaları inceleyerek bu bankalara kredi kartı talebi ile gidebilirsiniz.

Bir tek business kart olarak adlandırılan ticari kredi kartlarında taksit durumu bireysel kredi kartlarına nazaran değişiklik göstermektedir. Esnafların mal alımlarında yüksek meblağlara gereksinim duyarlar. Fakat bu alımlarda peşin para daima kafi tutarda olmayabilir. Bu sebeple yapılacak olan alışverişlerin tutarlarının ödenmesinde ve taksitlendirilmesinde kredi kartları kullanılmaktadır. Sigara, tekel ürünleri, alkollü içecek, elektronik aygıt, ofis malzemesi vb. alımlarında bu kredi kartları esnaflara pek oldukça kolaylık sağlamaktadır. Örnek olarak kamyoncuların kamyon depolarını doldurmaları için yüksek tutarlara ihtiyaçlara vardır. Akaryakıt alımlarında yüksek limitli kredi kartına gereksinim vardır. Limitler ise bankaya sunduğunuz evraklara ve cironuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Komisyoncu Firmalar Güvenilir mi?

Kredi kullanmak ya da bir kredi kartı sahibi olmak isteyenlerin sürekli olarak araştırdıkları mevzular içinde bankalar tarafınca kredi alamayan kişilere komisyoncu firmaların aracılık etmesi durumudur. Banklar tarafınca kara listeye alınmış, haklarında icra ve haciz takip edeni çıkan kişilerin, bankalardan kredi kullanımı ya da kredi kartı ürünü almak için bankaya başvurması mümkün değildir. Kara listede olana kredi çıkarılır, çıkmayan kredi çıkartılır, komisyonla kredi kartı verilir vb. söylemler ile etkinlik göstermekte olan pek oldukça şirket bulunmaktadır. 

Bu firmalar kendilerini danışmanlık şirketi olarak tanıtarak, kredi mevzusunda size destek olabileceklerini anlatmaktadır. Denize düşen yıla sarılmış olur misali, esnaftan çalışana kadar pek oldukça vatandaşımız bu firmalara itimat etmektedir. Sicili negatif olan kişilere finansman verilecek olsa, bunu yasal bir düzlemde etkinlik gösteren bankalar elbet ki yapabilir. Bir tek bankalardan niçin kredi ya da kredi kartı alınamayacağını ifade ettik. Senetle acil nakit veren ikrazat firmaları ile ilgili informasyon alabilirsiniz.

komisyoncu-firmalar-güvenilir-mi

Komisyoncu firmalar güvenilir mi?

Bu firmaların da geçim kaynakları para satarak para kazanmaktır. Bir tek bir arkadaşınıza dahi para veriyor olsanız aslolan amacınız bu parayı geri almak olacaktır. Bu firmalar da babalarının hayırlarına para vermediklerinden dolayı, geri ödeme potansiyeli olmayan bir müşterilerine niçin para vermek istesinler ki? Bu mantığa ayrı etkinlik gösteren firmalara kesinlikle itimat edilmemeli ve güvenilmelidir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca denetlenen ve yasal olarak etkinlik gösteren pek oldukça faktoring şirket bulunmaktadır. Bir tek yasadışı olarak etkinlik gösteren diğeri firmalara güvenilmemesi gerektirme ettiğini buradan ifade etmek isterim. Borç arayanlara 1 saatte nakit bulma yöntemlerini ele aldığımız içeriğimizden detaylı informasyon alabilirsiniz. Sunduğumuz yöntemler tamamen yasaldır.

Ticari Kredi Kartları

Nerede ise her bankanın ticari kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Komisyoncu firmalar müşterilerine belirli bir komisyon oranı ile kredi verirken, kredi kartı çıkarmaları mümkün olmamaktadır. Bir tek lüzumlu olan meblağ kredi kartından çekilerek herhangi bir harcama yapılıyormuş şeklinde gösterilebilir. Derhal sonrasında pos aletinin alındığı bankadan bu meblağ için finansman sağlanabilir. Fakat bu firmalara kesinlikle itimat edilmemesi gerekiyor. Kredi kartı hizmeti sunan bankalara kredi kartı başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ticari kredi kartları ile ilgili detaylı informasyon alabilir ve kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

ticari-kredi-kartları

Ticari kredi kartları

Ticari Kredi Kartı Başvurusu

Ticari kredi kartı talebi ile bankaların kapısını çalacak olanların ilk olarak bir hesap açmaları gerekiyor. Bankalara ticari kredi kartı talebi ile gidecek olanlar istenen evraklar farklılık göstermektedir. Organik olarak kredi kartlarının limitleri de işletmeye nazaran farklılık arz edecektir. Bir tek bireysel kartlara nazaran business kartların 5 bin TL, 10 bin TL limitli bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Ticari kredi kartlarına haiz olmak isteyen esnaflarımıza ilk tavsiyemiz bu kartların aidatlarının bireysel kartlara nazaran daha oldukca olduğuna dikkat etmeleridir. Ticari hesaplarınızda yüksek meblağlar var ise, bankadan kart aidatı talep etmemesini rica edebilirsiniz. Düzgüsel şartlarda bankalar müşterilerinin harcamalarını tek tek incelemezler. Fakat kredi kartı borcunun ödenmesi mevzusunda yaşanacak ihtimaller içinde bir olumsuzluktan dolayı, şirket sahiplerinin ya da esnafın bireysel olarak sicillerinin etkilendiğini söylemek daha doğru olacaktır.

Kart başvurusu yaparken bankaların talep etmiş olduğu evraklar farklılık gösterecektir.

Anonim firmalar

 • Tecim sicil gazetesi
 • Bankadan temin edilecek olan müracaat formu
 • Vergi levhası
 • Şirket ortaklarının kimlik belgeleri
 • Şirketi temsilen görevlendirilen kişinin noterden alacağı imza sirküler ile banka şubelerine gidebilir.

Limited Firmalar 

 • Tecim sicil gazetesi
 • Vergi levhası
 • Bankadan temin edilecek olan kredi müracaat formu
 • Ortakların kimlik belgeleri ve yetkili ortağın imza sirküler ile banka şubelerine giderek kredi kartı talebinde bulunulabilir. Kredi çekemeyenler kredi kartından nakit ön ödeme çekebilir.

Finansman sağlamak amacı ile başvurulacak pek oldukça yöntem bulunmaktadır. Bir tek şahısların dikkat etmesi gereksinim duyulan konulardan en önemlisi bu yöntemlerin yasal olup olmadığıdır. Yasal olmayan yollara başvurmanız durumunda yönetimsel yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gelir elde etmek amacı ile ticari faaliyetlerde bulunulması kanunlarımıza nazaran yasaklanmıştır. Tefecilere, komisyoncu firmalara, ponzi işlere vb. başvurmamanızı tavsiye ediyoruz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

İşletme Kredisi Çekme Şartları Nelerdir?

İhracat ile uğraşan firmaların son zamanlarda sordurulmuş olduğu en yaygın sual; işletme kredisi nedir? İşletme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir