Kobi Destek Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

Kobi Destek Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

Türkiye genelinde Kobi Destek Nefes Kredisi başvuruları başladı. Mevzu ile ilgili Türkiye’nin pek oldukça ilinden tüm Tecim ve Endüstri Odaları’ndan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Adıyaman Tecim ve Endüstri Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu da mevzu ile ilgili bir izahat yaparak, Kobi Destek Nefes Kredisi başvuruları başladı müjdesini duyurdu. TOBB tarafınca Minik ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak suretiyle hayata geçirilen ‘KOBİ Destek Nefes Kredisi’ başvurularının başladığını bildirdi.

Adıyaman Tecim ve Endüstri Odası (ATSO) Başkanı Uslu, Adıyaman’daki KOBİ’lerin ve oda üyelerinin krediye erişimi için TOBB’un kaynak aktardığını, bunun karşılığında üyelerin kullanımına sunulmak suretiyle düşük faizli kredi fonu oluşturulduğunu kaydetti.
KOBİ’lerin KOBİ Destek Nefes Kredisi’ne başvurabilmeleri için ilk olarak ATSO’ya gelmiş olarak “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibaresini içeren Etkinlik Belgesi almaları icap ettiğini belirten Başkan Mustafa Uslu, “Ülkemiz ekonomisinde mühim yer tutan Minik ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak suretiyle, TOBB Nefes Kredisi’ adı altında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Güvence Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım A.Ş. ile Birliğimiz içinde protokol imzalandı.

Odalardan Alınacak Belgelerle Bankalara Başvurulabilecek

TOBB öncülüğüne dördüncü kez uygulamaya konan KOBİ Destek Kredisi, odalara ve borsalara kayıtlı olan üye, KOBİ niteliğindeki firmalara 6 ay ödemesiz 18 ay vadeli 200 bin TL’ye kadar aylık 1,85 faiz ile kullandırıyor.  Destekten yararlanmak isteyen KOBİ niteliğindeki üyelerimiz odamızdan alacakları belge ile ilgili bankalara başvurabilecek. KOBİ Destek Kredisi faizi aylık yüzde 1.85 olacak.

Doğrusu senelik faiz yüzde 22 civarında olacak. Bir üye azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Kredi 6 ay ana para ödemesiz, sonrasında 12 eşit taksitli toplam 18 ay olacak. Kredinin yüzde 85’i Gömü destekli KGF kefaleti kapsamında olacak.

Kredi Başvurusu İçin Etkinlik Belgesi Koşul

Protokol gereği, kredi değerlendirme sürecinde Odamızın kredi onayına ilişkin herhangi bir tesiri ve referans olma durumu olmayacaktır. KOBİ’lerin Nefes Kredisine başvurabilmeleri için ilk olarak Odamıza gelmiş olarak ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir’ ibaresini içeren Etkinlik Belgesi almaları, ondan sonra üyelerimizin ilgili bankaların herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz mevzusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir” diye konuştu

ilginizi çekebilir

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Daha ilkin yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış oldukca sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir