Kobi Beyannamesi Doldurma BASİT YOL (RESİMLİ ANLATIM)

Kobi beyannamesi dondurma, güncelleme vb. bilgilere içeriğimizde yer verdik. Kayıt iyi mi yapılır, bildiri iyi mi güncellenir vb. tüm bilgileri içeriğimizden bulabilirsiniz.

KOSGEB Kobi Beyannamesi Doldurma ve Güncelleme İşlemi

Kobi beyannamesi doldurma işlemlerini sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği almak isteyenler son güne bırakmadan yapmaları gerekiyor. Kosgeb faizsiz işletme kredisi desteğine müracaat yapmak isteyen esnaf ve kobilerin ne olursa olsun kobi beyannamesi vermesi lazım bu yüzden Kosgeb  Veri tabanına kayıt olan esnafların işletmelerinin Kosgeb kobi statüsünde yer aıp almadığını değerlendirebilmek için kobi beyannamesi doldurmaları ve bildiri vererek işlemlerini zamanında yapmaları gereklidir.

Kosgeb desteklerine başvuruda bulunmadan ilkin işletmenin genel bilgilerinin Kosgeb sistemine kayıt edilmesi ve peşinden işletme adına kayıt esnasında verilen ve e-mail adresine gönderilen Kullanıcı adı ve gizyazı ile birlikte sisteme giriş yapılarak kob beyannamesi doldurma işlemine geçilerek kobi informasyon dökümanı çıktı halinde alarak lüzumlu diğeri belge ve evraklar ile Kosgeb Müdürlüklerine bizzat giderek teslim edilmesi gereklidir. Destek programlarından yararlanmanın ön koşulu budur. Sonrasında Kosgeb lüzumlu araştırma ve denetlemeleri yaptıktan sonrasında kobinin desteğe uygun olup ulmadığının kontrolünden sonrasında onay işlemine geçer. Kosgeb kısa sürede esnaflara vermiş olduğu 50 bin lira faizsiz esnaf kredisini de bu şartları yerine getiren ve denetlemelerden onay alan işletmelere kullandırmıştır.

KOBİ Beyannamesi Doldurma

Esnaflara tekrardan ikinci bir şans olarak verilecek 50 bin lira faizsiz Kosgeb kredisinden yararlanmak isteyen ve 2016 senesinde verilen krediye başvurularda yaşanmış olan yoğunluktan dolayı sistemdeki yavaşlıktan dolayı işlemlerini gerçekleştiremeyen ve destekten yararlanma imkanını kaçıran esnaflar aynı şekilde mağduriyet yaşamalarının önüne geçebilmeleri için şimdiden lüzumlu kayıt ve güncelleme işlemlerini yapmaları önem arz etmektedir. Başvurular açıklandığında zaman kaybetmeden müracaat işlemlerini yapmak isteyenler için KOBİ Beyannamesi iyi mi doldurulur ve güncelleme işlemleri iyi mi yapılır resimli anlatımdan yararlanarak sizde kolaylıkla kobi beyannamesi doldurabilirsiniz.

Kobi beyannamesi doldurma

Kobi beyannamesi doldurma

Kobi Beyannamesi Doldurma Kolay Ifade

KOSGEB’in kobi statüsünde yer edinen işletmelere elde etmiş olduğu destek sunar ile faizsiz kredi olarak kullandırılacak. Bu destekten kaydı olan tüm Kobiler yararlanabilecek. Kosgeb’ e kaydı olan işletmelerin kayıt işlemlerinden sonrasında Kobi beyannamesi de vermesi gerekiyor. Daha evvel  kayıtlı olan işletmelerin ise ne olursa olsun beyannameleri güncellemeleri gerekiyor. Desteklemelerden yararlanmak isteyenlerin bildiri doldurmaları ve daha evvel doldurmuş oldukları beyannameleri güncellemeleri gerekiyor. Başvurularda problem yaşamamak için bu işlemleri şimdiden yapmanızı tavsiye ederiz.

İsterseniz daha evvel Kosgeb’ te kaydı olmayan ilk kere işletme kaydını yaptıracak olan esnaflar için Kosgeb veri tabanına kayıt olma ve kobi beyannamesi doldurma işlemlerini anlatmaya başlamış olalım.

Kosgeb Veri Tabanına Kayıt İşlemi Iyi mi Yapılır?

Kosgeb veri tabanına kayıt olmak için ilk olarak Kosgeb.gov.tr üstünden E-kobi giriş ekranından ‘Kosgebe ilk defa başvuru‘ yapacaklar için verilen bağlantıya tıklayarak işletmeye ilişkin genel bilgiler, işletme adı, işletme statüsü, vergi dairesi, ili, numarası, Yetkili kişi adı ve soyadı,  SSK işyeri sicil numarası, işletme kurum yılını,  işletmenin bulunmuş olduğu yeri, esnaf tecim sicil numarası, işletmenin bağlı bulunmuş olduğu meslek kuruluşu, işletmenin etkinlik gösterdiği alanı seçmek için verilen etkinlik mevzusu linkinden;

Kobi beyannamesi doldurma

İLK KAYIT İŞLEMİ

 

NACE kodu ve NACE ikili kodu, İşletmeye ilişkin kontakt bilgileri, Posta kodu, İl/ ilçe, Telefon, faks, cep telefonu, e-mail adresi web adresi benzer halde bilgileri doldurduktan sonrasında yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu taahhüt ederim butonuna tıklayarak verilen güvenlik denetim numaralarını yazarak son olarak olarak kaydet butonuna tıklayarak  İşletme adına verilen KOSGEB E-KOBİ Kullanıcı Adı ve Şifresi alarak Kobi beyannamesi doldurma işlemine geçebilirsiniz.

Kobi Beyannamesi Doldurma İşlemi Iyi mi Yapılır?

Ilk olarak aşağıda ki kullanıcı adı kayıt ve giriş sayfası görüntülenecektir.

Kobi beyannamesi doldurma

GİRİŞ SAYFASI

  • Kobi beyannamesi doldurmak için ne olursa olsun Kosgeb Veri tabanına kayıt olmak ve kayıt esnasında verilen Kullanıcı adı ve Şifresi ile birlikte yukarıdaki ekrandan giriş yapılarak   kutucuğa tıklayarak kobi beyannamesi yılını 2020 olarak seçim işlemi yapılmalıdır. Kobi beyannamesi güncelleme yapmak isteyenler de aynı şekilde yılı değiştirmelidir. Sistemi zaman aşımına uğratmamak için yapılacak tüm işlemlerin 15 dakika içinde tamamlanması gereklidir.
  • Sonrasında işletme için sorulan sorular içinde işletmeye en uygun olan seçeneği işaretleyerek DEVAM butonuna tekrardan tıklanır. Kobi bilgilerinin güncelleme işleminin yapılması esnasında SGK bilgileri ile Mali bilgilerin sisteme olabildiğince doğru şekilde girilmesi önemlidir evrak üstünden giriş yapmanız hata yapmanızı engelleyecektir. Kobi beyannamesi verilirken en önemli bilgiler içinde olan Mali bilgileri içeren işletmenin Mali Bilanço toplamı kısmı ve Net satış hasılası bölümlerini kuruş, virgül yada nokta kullanmadan direk olarak doldurmak önemlidir. Kobi beyannamesi doldurulması ve güncelleme işlemlerine işletme adına imza atmaya yetkili kişinin bilgilerini girilmesi bu bilgilerde herhangi bir yanlışlık yapılmaması da önemlidir.
  • Kobi beyannamesi adımlarında Yetkili Personel bölümünü doldurmak için aşağıdaki benzer halde Yetkili Ekle ye tıklayınız.

Kobi beyannamesi doldurma

  • Yetkilinin adı soyadı, cep telefonu, ünvan bilgisi, temsil yetkilisi ve imza alanları doldurarak işletme adına imza atmaya yetkili kişinin bilgilerinin girişinde hata yapmamaya itina gösterilmelidir. Ek olarak işletme adına yetkili kişi olarak birden fazla kişi ekleyebilirsiniz. Girilen tüm bilgilerin güncellemesinin yapılarak düzelilmesi için de Yetkili Düzelt silmek içinse Yetkili Sil butonlarını kullanabilirsiniz
  •  Bu işlemlerin peşinden ekrana Etkinlik Mevzusu bilgileriniz üye olurken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda otomatikman gelecektir.

Kobi beyannamesi doldurma

  • İşletmenin etkinlik gösterdiği alan ve mevzusunun  karşınıza çıkan listedekilerden değişik olması durumunda Etkinlik konuzu seçmek için tıklayın butonuna basınız ve karşınıza gelen ekrandan seçiminizi yapmış olup butonuna tıklayınız.
  • İşletme adres bilginiz kosgeb veri tabanına kayıt olurken verdiğiniz bilgiler doğrultusunda otomatikman gelecektir. Adres bilgilerinde güncelleme, düzeltme ve değişiklik yapmak istersiniz

Kobi beyannamesi doldurma

  • Yukarıdaki butonlardan yapmak istediğiniz düzeltme işlemleri için karşınıza gelen ekranlardan işleminizi yapabilirsiniz.  Girilen bilgilerin düzeltme ve güncelleme işlemlerinde sonrasında karşınıza çıkacak kaydet butonuna tıklayarak bir sonraki işleme geçebilirsiniz.
  • Bu işlemlerin sonunda Kobi beyannamesi informasyon dökümanının çıktısını almanıza yarayacak ekran gelecektir.       Görselde ki benzer halde indir kısmında butonlarına tıklayınız Word dosyası olarak  Kobi informasyon dökümanının çıktısını alınız.

Kobi beyannamesi doldurma

  • Kobi informasyon dökümanın çıktısı doldurma ve güncelleme işlemlerinde alınması gereklidir. Lüzumlu diğeri evraklar olan İmza Beyannamesi/Sirküleri,  Tecim Sicil yada Esnaf Sicil Gazetesi ile birlikte destek için kobi beyannamesinin çıktısını alıp kaşeli ve imzalı olarak KOSGEB Birimine teslim ederek değerlendirilme aşamasına geçebilirsiniz.

KOBİ Tanımı Yönetmeliği gereği; KOSGEB den desteklerinden yararlanabilmeniz için “KOBİ Beyannamesi” formunu ve eklerini web ortamında doldurarak çıktısını alıp kaşeli ve imzalı olarak istenen belgeler ile birlikte bağlı olduğunuz KOSGEB Birimine teslim etmeniz gerekmektedir.Desteklerden bir tek bu işlemleri icra eden kobiler yararlanabilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

ING Bank İndirimli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri, nakit ihtiyaçlarınızdan kişisel ihtiyaçlarınıza, eğitim masraflarınızdan konut ya da vasıta ihtiyaçlarınıza kadar her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir