Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Takibi

Kim milyoner olmak ister başvuruları, ATV’nin online sistemleri üstünden oldukça kolay bir halde meydana getirilen başvurulardan bir tanesidir. Uzun senelerdir gösterim yaşamını ATV ekranlarında sürdüren bu yarışma, geçmişten günümüze pek fazlaca fazlaca kişiyi stüdyosunda ağırlayan ve yarışmacılarına hak ettikleri ödülü veren oldukça keyifli yarışmalardan bir tanesidir. Yılların hiçbir şekilde eskitemediği bu yarışma her hafta yeni bölümleriyle sevenlerinin karşısına çıkmaktadır. Programa katılmak isteyen kişilerin başvuruları ise kanalın resmi web sitesi üstünden alınmakta olup başvuruda bulunan kişilerin bir eleme sürecinden geçtikten sonrasında programa katılmaları sağlanmaktadır. Kim Milyoner olmak ister müracaat takip edeni yaparak sonucu öğrenebilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Başvurusu ATV 2019

ATV kim milyoner olmak ister yarışması başvurusu kanalın web sitesi üstünden müracaat formlarının doldurulması ile yapılmaktadır. Senelerden beri süregelen ve bir devrim niteliği taşıyan bu yarışma her hafta değişik değişik kişileri ağırlamaktadır. Küçükten büyüğe herkesi ekran başına kitleyen yarışmanın ana konsepti ise gelen sorulara doğru yanıt verildikçe kişilerin aldıkları ödüllerin de artmasıdır. Buna nazaran kişiler ne kadar soruya doğru yanıt verirlerse yarışmadan o denli büyük oranda bir ödülle ayrılırlar. Kim milyoner olmak ister yarışmasına başvuruda bulunmak için ATV’nin resmi web sayfası üstünde yer edinen müracaat talimatlarının incelenmesi ve buna nazaran başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasına Iyi mi Müracaat Yapılır?

Kim milyoner olmak ister yarışmasına başvuruda bulunmak isteyen kişiler yarışmanın iki değişik müracaat kanalını kullanabilmektedirler. Buna nazaran kim milyoner olmak ister yarışması müracaat kanalları şunlardır;

 • ATV’nin resmi web sayfası üstünde yer edinen müracaat formunun doldurularak başvuruların yapılması,
 • Kanalın haiz olduğu resmi whatsapp kontakt hattı kullanılarak yarışma başvurularının yapılması,

Şeklinde iki değişik müracaat kanalı bulunmaktadır. Müracaat şartlarını detaylıca inceleyen kişiler yukarıda belirtilen iki kanaldan herhangi birisini kullanarak yarışmaya başvuruda bulunabilirler.

Kim Milyoner Olmak İster Whatsapp ile Müracaat

Kim milyoner ister whatsapp başvuruları, kanalın haiz olmuş olduğu resmi whatsap numarası üstünden yapılmaktadır. Burada kişilerden istenilen tek şey kendilerini aldıkları bir video kaydını belirtilen numaraya yollamaktır. Bu sayede kişilerin başvuruları öteki yönteme nazaran daha kolay bir halde değerlendirilir ve sonuca kavuşturulur.

Kim Milyoner Olmak İster Whatsapp ile Müracaat Videosu Iyi mi Çekilir?

Kim milyoner olmak ister yarışmasına whatsapp üstünden katılacak olan kişilerin çekecekleri videolar en fazla 1 dakika boyutunda olmalıdır. 1 dakikayı aşan videoların hem değerlendirilmeye alınması hem de belirtilen sürenin üstünde olması sebebiyle değerlendirmede olumsuzluk meydana getirebilir. Bu yüzden belirtilen sürenin aşılmaması oldukça önemlidir. Kişilerin çektikleri bu videolarda genel olarak bahsetmeleri ihtiyaç duyulan şeyler ise;

 • Ad,
 • Soyad,
 • Meslek,
 • Yaş,
 • Doğduğu yer,
 • Yaşamış olduğu yer,
 • Kişiye ilişik hobiler,
 • Özetlemek gerekirse kendilerini tanıtma,
 • Yarışmaya katılma amaçları,

Vb. benzer biçimde konulardır. Bilhassa kişilerin yarışmaya niçin katıldıkları sorusu oldukça mühim sorulardır. Bu sorulara verilecek olan tehlikeli sonuç cevaplar kişilerin değerlendirmede öteki adaylara nazaran bir adım daha öne geçmelerini sağlar. Bu yüzden kim milyoner olmak ister yarışmasına katılmak isteyen kişilerin video çekimi yaparken bu hususlara dikkat etmeleri oldukça önemlidir.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Whatsapp Başvuruları Avantajları

Kim milyoner olmak ister yarışması whatsapp başvuruları avantajları, biçim gönderme işlemlerinin avantajları ile kıyaslandığında oldukça fazladır. Buna nazaran whatsap üstünden kim milyoner olmak ister yarışmasına katılacak olan kişilerin haiz olacağı avantajlar şunlardır;

 • Video çekimleri biçim doldurma işlemlerinden daha kolay ve daha kısadır.
 • Whasapp üstünden meydana getirilen başvurular daha süratli iletilir ve web üstünden yüklenen formlara nazaran daha süratli değerlendirme sürecine alınır.
 • Whatsapp başvuruları biçim başvurularından daha önceliklidir.
 • Değerlendirme sürecinin sonucu daha süratli iletilir.
 • Videoda kendinizi tanıtma hünerinize bağlı olarak biçim başvurularından daha çok dikkat çekebilir ve öteki adaylardan sıyrılabilirsiniz.

Yukarıda verilen avantajlar kim milyoner olmak ister yarışmasına whatsapp yöntemiyle katılmak isteyen kişilerin haiz olabileceği avantajlardır. Hepsi dikkate alınarak kişiler müracaat yayınlarını dikkatli seçmelidirler.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Whatsapp Müracaat Numarası

Kim milyoner olmak ister yarışması whatsapp başvuruları için videoların gönderileceği numara ATV’nin resmi whatsapp hattıdır. Buna nazaran kişiler çekmiş oldukları 1 dakikalık kısa tanıtım videolarını 0553 043 43 43 numaralı whatsapp hattına göndererek müracaat işlemlerini süratli ve kolay bir halde tamamlamış olurlar. Yukarıda verilen numara yarışma kanalının resmi numarası olduğundan müracaat yaparken kişilerin dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması İnternet Formu Başvurusu

Kim milyoner olmak ister yarışması biçim başvuruları, yarışmanın resmi web sitesi üstünden meydana getirilen başvurulardır. Kanalın resmi web sitesi üstünden yer edinen formu dolduran kişiler, formu gönderdikten sonrasında kendilerine verilen mülakat numaraları ile mülakata alınırlar. Mülakat değerlendirilmesini başarı ile tamamlayan kişiler yarışmaya kabul edilirler ve sonraki bölümlerde yarışma hakkına haiz olurlar.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Mülakat Değerlendirilmesi

Kim milyoner olmak ister yarışması mülakatları, biçim üstünden başvurusunu tamamlayan kişilerin, ilk değerlendirmeyi geçtikten sonraki kabul edildikleri aşamadır. Eğer kişiler değerlendirme aşamasını başarı ile geçmişlerse kendilerine verilecek bir mülakat numarası olacaktır. Bu mülakat numaraları hem Sabah gazetesinde her gün yayınlanmakta hem de mülakata kalan adaylara bizzat arayarak bildirilmektedir. Gazete üstünden mülakat numaraları yer edinen kişiler, eğer hala kanal tarafınca aranmadıysa ne olursa olsun kanal yetkilileri ile iletişime geçerek mülakat tarihlerini ayarlamalıdırlar. Mülakat numarası gazetede yayınlanmayan ya da herhangi bir halde uzun süre geri dönüş yapılmayan kişiler ya ilk değerlendirmeyi geçememiş ya da müracaat formunda ne olursa olsun bir kısmı atlamış olan kişilerdir.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Mülakat Değerlendirilmesi Iyi mi Yapılır?

Kim milyoner olmak ister yarışması mülakatı değerlendirmesi, çoğu zaman bir aç jüriden oluşan kişilerin bir araya gelmesiyle oluşturulan değerlendirmelerdir. Bu değerlendirmelerde kişilere bazı sorular sorularak yarışma için uygun olup olmadıklarını denetlemek esastır. Buna nazaran yarışma şartlarına uyum sağlayabilen kişiler soruları başarıya ulaşmış bir halde geçerek yarışmaya katılmaya hak kazanırlar. Mülakatlarda başarıya ulaşmış olmanın en mühim yolu kişilerin kendilerini ne kadar iyi karşı tarafa yansıttıkları ve yarışmaya katılma amaçlarının ne kadar ilgi çekici olduğudur. Mülakata katılmaya hak kazanan kişilerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan öteki mühim bir detay ise referans numaralarıdır. Referans numaraları kişilerin her daim ellerinin altında olmalıdır. Bunun en mühim sebebi her seferinde kendilerine verilen bu referans numaralarına ihtiyaçlarının olmasıdır.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Müracaat Formu

Kim milyoner olmak ister yarışması müracaat formunda kişilerden doldurulması beklenen bir ekip mecburi alanlar vardır. Bu alanların mutlak surette doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde meydana getirilen başvurular geçersiz sayılacak ve kişiler yarışmaya katılma haklarını kaybedeceklerdir. Buna nazaran kim milyoner olmak ister yarışması müracaat formunda kişilerden doldurmaları beklenen sorulardan bazıları şunlardır;

 • Kişinin son 6 ay içinde çekilmiş olduğu fotoğrafı,
 • Ad,
 • Soyad,
 • TC kimlik numarası,
 • Yaş,
 • Cinsiyet,
 • Yaşanılan yer,
 • Kişinin ailesinin yaşamış olduğu yer,
 • Aslen nereli oldukları,
 • Kişinin son olarak {mezun olduğu} okul ve bölüm,
 • Kişinin eğer var ise şuan okumuş olduğu okul ve bölüm,
 • Meslek,
 • Baba mesleği

Vb. benzer biçimde soruların doğru şekilde cevaplandırılması ve sisteme bu şekilde kaydedilmesi oldukça önemlidir. Eksiksiz bir halde doldurulan bu formlar, yarışma yetkilileri tarafınca incelenecek ve ilk değerlendirilmeye alınacaktır. Değerlendirme aşamasını başarı ile geçen kişiler, yarışma yetkilileri tarafınca aranacak ve bir sonraki aşamaya katılmak suretiyle çağrı edileceklerdir.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Müracaat Formu Örneği

Kim milyoner olmak ister yarışması müracaat formu örneği, yarışmaya başvuracak olan adaylar için aşağıda verilmiştir. Buna nazaran kişiler aşağıda verilen formu inceleyerek hatasız ve eksiksiz bir halde müracaat işlemlerini tamamlayabilirler. Kim milyoner olmak ister yarışması müracaat formu örneği şu şekildedir;

Yukarıda verilen yarışma müracaat örneği tamamen başvuruda bulunacak olan adaylara bir örnek niteliği taşımaktadır. Müracaat işlemleri için kesinlikle kullanılamaz. Yarışmaya başvuruda bulunacak olan adayların bu formu doldurmaları için https://www.atv.com.tr/milyoner/form web adresine gitmeleri gerekmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster Müracaat Takip edeni

Kim milyoner olmak ister yarışması müracaat neticeleri, genel olarak Sabah gazetesinde bulunan alan üstünden açıklanmaktadır. Bu bölümde ilk değerlendirme aşamasını geçen kişilerin mülakat numaraları yer almıştır. Hem de başvuruları kabul edilen kişilere kanal tarafınca bizzat geri dönüşler yapılarak onların mülakat tarihleri kararlaştırılmaktadır. Sadece eğer gazete üstünden mülakat numaranız yer alıyorsa kanal yetkililerinin aramasını beklemeden siz kanalı arayarak mülakat tarihinizi garantiye alabilirsiniz. Uzun bir süre süresince gazete mülakat numarası yayınlanmayan ya da herhangi bir halde kanal üstünden geri dönüş yapılmayan kişilerin başvuruları maalesef kabul edilmemiştir. Bunun sebebi olarak ise kişilerin yollamış oldukları müracaat formlarında yapmış oldukları bir hata ya da tamamlanmamış bilgiler gösterilebilir.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Müracaat Şartları

Kim milyoner olmak ister yarışması müracaat şartları olarak yarışma yetkililerinin belirtmiş olduğu spesifik bir kaide yoktur. İsteyen hepimiz yarışmaya başvuruda bulunabilir. Sadece kişilerin dikkat etmeleri ihtiyaç duyulan en mühim şey eğer başvurularını whatsapp kanalı ile yapıyorlarsa çektikleri videoların 1 dakikadan daha çok olmaması gerektiğidir. Başvurularını web formu üstünden icra eden kişilerin ise dikkat etmeleri ihtiyaç duyulan tek nokta hatasız biçim yollamaları gerektiğidir. Biçim üstünde meydana getirilen bir hata kişilerin değerlendirme sürecinin haricinde kalmalarına sebep olacaktır. Bu iki husus haricinde kim milyoner olmak ister yarışması müracaat şartları için belirtilen kati şartlar bulunmamaktadır.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Ödülü Ne Kadardır?

Vizyonun sevilen yarışması kim milyoner olmak isterin büyük ödülü tam bir milyon Türk Lirasıdır. Daha önceleri kim 500.000 TL ister olarak gösterilen ve reyting rekorları kıran yarışma, seneler içinde değişen formatıyla kim milyoner olmak ister konseptine bürünmüştür. Yarışmacıların 12 soruya da doğru yanıt vermesi halinde kazandıkları bir milyon Türk Lirası, zekasına güvenen hepimiz için kapılarını açmıştır.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Kuralları Nedir?

Kim milyoner olmak ister yarışma kuralları, genel olarak eski formatından o kadar da bağımsız olmayan kurallarla yeni sezonlarda karşımıza çıkmaktadır. Buna nazaran yarışmanın ana amacı kişilerin kendilerine verilen bir süre limiti içinde karşılarına gelen sorulara doğru cevap vermeleri ile devam eder. Yanlı soruda elenen kişilerin haiz oldukları bazı jokerler vardır. Yarışma esnasında adeta yarışmacıya bir can kurtarıcı olarak verilen bu jokerler şunlardır;

 • Çift yanıt hakkı jokeri,
 • Telefon ile sorma jokeri,
 • Yarı yarıya jokeri,
 • Seyirciye sorma jokeridir.

Kendilerine verilen bu jokerler eşliğinde 12. Soruya kadar ulaşmaya çalışan kişiler, belirli baraj sorularını geçerek sual başına kazandıkları ödülü garantilerler.

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Yem Kredisi (HAYVAN BAŞINA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir