Katılım Bankalarının Faizsiz Konut Kredileri 2020

Günümüz de toplumun nerede ise hepsi gereksinimlerini karşılayabilmek için banka kredilerine başvurmaktadır. Ev, otomobil ya da her hangi bir ihtiyacını karşılayabilmek için başvurdukları yollardan bunlar bir tek bir kaçı. Banka kredileri artık hayatımızın her yerinde yer verilmiştir. Uygun ödeme koşulları, uzun vade seçenekleri her insana cazip gelmektedir. Son zamanlarda da yaygınlaşan katılım bankalarının faizsiz kredi vermesi büyük avantaj elde etmiştir. Bir fazlaca kişi bilhassa tutucu kesim banka kredilerini faizsiz olarak nereden hangi bankalardan alacaklarını araştırmaktadır. İşte tam da bu sırada Katılım Bankalarının Faizsiz Konut Kredileri karşımıza çıkmaktadır.

Kar Oranı İle Çalışan Bankalar

Gayrimenkul  alabilmek her insanoğlunun ilk tercihi içinde yer alırken, İnsanlar kiradan kurtulup ev sahibi olabilmek için senelerce çalışır. Fakat kira vererek para biriktirmek oldukça zor bir iştir bu sebeple  Banka kredileri taksitlendirme alternatifleriyle hayatınıza kolaylık sağlamaktadır. Banka kredileri denildiği süre akıllara ilk olarak faiz işlemleri gelmektedir. Bir oldukca insan faizlerin yüksek olması sebebi ile kredilere yanaşmak istemez. Bir oldukca tutucu kesimde din açısından faiz kullanmanın haram bulunduğunu düşündüğü için faizli kredi seçeneklerine yanaşmak istemez. Fakat faizsiz kar oranı ile çalışan bankalar vardır. Bu bankalar Katılım Bankaları olarak bilinmektedir. Ve bir çoğumuzun hayatında yer verilmiştir. Kar oranı ile çalışan bankaların elde etmiş olduğu kredi türleri içinde konut kredisi yer alırken bununla birlikte araç kredisi, gerekseme kredisi benzer şekilde kredi türleri de bulunmaktadır.

kar payı ile çalışan bankalar

kar oranı ile çalışan bankalar

Katılım Bankaları

Devletimizde bulunan hususi kuruluşlu ve kamu kuruluşlu olan oldukca sayıda banka bulunmaktadır. Bu bankaların içinde katılım bankaları da yer verilmiştir. Katılım bankaları bilhassa tutucu ailelerin tercih etmiş olduğu bankalar olurken faiz kullanmak istemeyen yurttaşlarımızın da yardımına koşmaktadır. Türkiye de yer edinen Katılım bankalarının sıralaması aşağıda yer verilmiştir.

 1. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 2. Albaraka Türk Katılım Bankası
 3. Ziraat Katılım Bankası
 4. Vakıf Katılım Bankası
 5. Türkiye Finans Katılım Bankası

1.Kuveyt Türk Katılım 

Kuveyt Türk katılım bankası 120 aya kadar vade seçeneğiyle kredi imkanı sunarken ek olarak alacağınız konutun ekspertiz değerinin %80 lik kısmını finanse edilebilir.

Kredi Hesaplama

Finansman Tutarı: 100.000 TL

Finansman Tahsis tutarı :500,00 TL

Vade: 120 ay

Kar Oranı : %0,98 TL

Aylık ödenecek meblağ : 1420,86 TL

Geri ödenecek meblağ : 170.505,40 TL

Ekspertiz tutarı : 1085 TL

ipotek tesis tutarı : 225 TL

Aylık Maliyet Oranı : % 1,0178

Toplam harcama : 1810 TL

Katılım bankaları

Müracaat Yapmak İçin Lüzumlu Evraklar

 • 18 yaşını doldurmuş olan ve 65 yaş üstünü geçmemiş olan yurttaşlarımız kredi talebinde bulunurken,
 • Nüfüs cüzdan fotokopisi
 • Gelir belgesi (maaş bordrosu)
 • Satın alacağınız konutun tapu fotokopisi benzer şekilde evraklar ile müracaat yapmaktadır.

2. Albaraka Türk Katılım Bankası

Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin % 80′ i kadar konut finansmanı kullanabileceğiniz benzer şekilde bununla birlikte 120 ay vade ile aylık eşit taksitler aralığında 2 ay da bir yada 3 ayda bir ödeme yapabileceğiniz benzer şekilde esnek taksitler halinde ödeme yapabilme olanağına sahipsiniz. Tüm bunların yanı sıra kredi vadesi süresince yaşam sigortası da yaptırmanız mümkün olacaktır.

Kredi Hesaplama

Finansman Tutarı : 50.000 TL

Vade : 36 Ay

Kar Oranı: %0,97 TL

Aylık Ödenecek Meblağ : 1.652.13 TL

Geri Ödenecek Toplam Meblağ : 59,477TL

Tahsis Tutarı : 250 TL

Ekspertiz Tutarı : 900 TL

İpotek tesis tutarı : 257 TL

Sigorta : 330 TL

Aylık Maliyet Oranı: %0,97

Senelik Maliyet Oranı : %14,52

Ücretler Toplamı : 1.407 TL olacaktır.

Müracaat İçin;

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız gerektiği benzer şekilde üst yaş sınırını da aşmamanız gerekmektedir.
 • Konut finansmanından yararlanacak kişinin nüfus cüzdanını yanında bulundurması önemlidir.
 • Ek olarak tapu fotokopisini de yanınızda bulundurmak oldukça önemli olacaktır.

3. Ziraat Katılım Bankası

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat katılım bankası kamu kuruluşlu olan bir bankadır. Bu banka faizsiz konut kredisi çekmek isteyen yurttaşlarımız için 120 aya kadar vade imkanı verirken %1.13 kar oranı ile de gerekseme duymuş olduğunuz kredi imkanını size sağlamaktadır.

Finansman Tutarı : Konut Finansmanı

Aylık Kar ORANI : % 0,99

Finansman Tutarı : 100.000 TL

Vade : 120 ay

Aylık Ödenecek Taksit Tutarı : 1.427,78 TL

4. Vakıf Katılım Bankası

Vakıf katılım bankası, 120 ay vade ile size en uygun konut finansmanı elde eden bir diğeri kamu kuruluşlu katılım bankamızdır. Çekmek istediğiniz kredi türü ile arzu ettiğiniz benzer şekilde kendinize ödeme planı oluşturabilirsiniz. Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin % 80 i kadar finansman kullanabilme imkanını da ayaklarınıza kadar getirmiştir. Tüm bu açıklamaların arkasından bankanın sunmuş olduğu kolaylıkları da göz önünde bulundurarak örnek bir hesaplama yapabiliriz.

Örnek Hesaplama

Finansman Tutarı : 100.000 TL

Vade : 120 ay

Kar Oranı : %0,99

Tahsis Tutarı : 500 TL

Aylık taksit tutarı: 1.427,78 TL olacaktır.

Lüzumlu Belgeler

 • Müracaat formu
 • Kişinin çalmış olduğu yere nazaran gelir belgesi lüzumlu
 • Nüfus cüzdanı ve ya sürücü belgesi fotokopisi
 • Finansman alacağınız konuta ilişik tapu fotokopisi
 • Lüzumlu görüldüğü durumlarda müşteriye ilişik elektrik, su, doğalgaz faturası fotokopisi ( 2 ay öncesine ilişik olması gerekir.)
 • Şubeler tarafınca istenen belgeler talep edilecektir.

  Vakıf Katılım Bankası

5. Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans katılım bankası  size konut finansmanı sağlamaktadır. Uygun koşullarda ev sahibi olmanız için size destek vermektedir. Almak istediğiniz konutu katılım bankacılığına uygun bir halde Türkiye finans olarak satın alır ve size istediğiniz vade ile satar. Belirlenen konut finansmanlarından dilediğinizi seçerek uygun ödeme koşuluyla güçlük çekmeden ev sahibi olabilirsiniz. Türkiye finans katılım diğeri katılım bankalarından birazcık değişik olarak değişik taksitlendirme ödeme seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu biçim şeyleri sıralamak gerekirse;

 • Artan taksitli mortgage : Düşük taksitle başladığınız ödemenizi süre içinde artırarak ödeme imkanı veren taksitlendirme yöntemi olarak bilinir.
 • Azalan taksitli mortgage : Taksit miktarının ilerleyen aylarda kademeli bir halde azaltılarak ödeme imkanı elde eden taksit şekillerinden biridir.
 • Ara ödemeli mortgage : 3 ay 6 ay yada 12 ay benzer şekilde belirli zamanlarda tertipli bir halde oluşturulan planlı ödeme türüdür.
 • Değişken ödemeli konut finansmanı : Taksit tutarlarınızı değişken bir halde, şu demek oluyor ki kendi ödeme gücünüze nazaran planlayabildiğiniz konut finansmanıdır.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Müracaat için lüzumlu belgeler

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi eğer yanınızda yok ise ehliyetinize ilişik bir fotokopi de olabilir.
 • Satın alacağınız konutun kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusunun aslı ve bununla birlikte fotokopisi
 • Yapının kullanım izin belgesi
 • Gelir belgesi maaş bordrosu

Limit: 100.00 TL

Vade : 120 Ay

Kar Oranı : %0,99

Senelik Maliyet ORANINA GÖRE TOPLAMDA ÖDENECEK TUTAR : 133.103 TL olacaktır.

Katılım bankaların 2020 senesinde uygulayacakları faiz oranları yukarıda belirtildiği gibidir. 2020 senesinde konut alımlarınızı bu krediler ile yapabilir ve yeni bir konut sahibi olabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Anadolu Bank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Anadolu Bank personel alımı, bankanın her yıl belirli aralıklarla açmış olduğu ve genişleyen yapısını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir