Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemenin Kolay Yolu Tüm Bankalar

Kredi Kartı günümüzde çok sık kullanılan bankacılık ürünlerinden bir tanesidir. Hem alışverişlerinizi yapabilir hem de kredi kartınızla acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bankalar size kredi kartı çıkartırken belirli bir limit dahilinde kredi kartı kullandırır ve siz o ay ne kadar kartı borcu yapmış iseniz kartın günü geldiğinde o tutarı ödemekle yükümlü olursunuz. Kredi kartı birçok açıdan avantajdır. Tabi ki kartı doğru bir şekilde kullanmanız ve amacının dışına çıkmamanız ve harcarken bütçe kontrolü yapmanız çok önemlidir. Kredi kartınızı borcunuzu gününde ödemeniz bankalar arasındaki siciliniz açısından oldukça önemlidir. Peki kartı borcunuzu nasıl ödersiniz? Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Kart borcunuzu ödeyebilmek için birçok yöntem bulunmaktadır.

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Öderim?

Bu durum çoğu banka için aynıdır. Kredi kartınız yanınızda ise ilgili bankanın atmsinden ödemeler bölümünden kredi kartınızı nakit ödemeniz mümkündür. Bu durumda çok kolay ve hızlı bir işlem yapabilirsiniz. Yine şubeler kanalı ile de kredi kartınızı ödemeniz mümkündür. Bu durumda biraz daha işle süreniz uzayabilir. Şubelerdeki işlem yoğunlu atmlerden fazla olabilmektedir. Ayrıca kimliğiniz yanınızda değilse bu durumda size işlem yapılmama gibi riski de barındırmaktadır. Yine kredi kartı borcunuzu dijital uygulamalardan da ödemeniz mümkündür.

Kartım Yanım Değil Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı borcunuzu ödeyeceksiniz tam atmnin önüne geldiniz ve kartınızın yanınızda olmadığnı fark ettiniz bu durumda atmden giriş tutuşuna barak kartsız para yatırma işlemlerine girebilirsiniz. Tabi ki bu durumda kart numaranızı biliyor olmanız gerekmektedir. Çünkü sistem sizden bir sonraki adımda kart numaranızı girmenizi isteyecektir. Bunu girdikten sonra da tutar bilgilerini girip parayı atmye vermeniz kalacaktır. Bu işlemden sonra tutar kartınıza yatacaktır. Yalnız kartız yapılan işlemlerde bir takım işlem masrafları olabilmektedir. Kartsız yapacağınız bir diğer ödeme türü dijital bankacılıktır. Buraya şifre bilgilerinizi girdikten sonra kredi kartı ödeme bölümüne geldiğinizde sistem hesabınızdan kredi kartınızı çok hızlı bir şekilde ödeyecektir. Üstelik bu işlemin de bir ücreti ya da bir masrafı olmayacaktır. Tabi ki bu durumda hesabınızda bakiye olması şarttır.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kartsız yapılan ödeme işlemlerinde tüm bankalar ekstra masraf almaktadır. Bu nedenle kartız ödeme işlemleri çok fazla tercih edilmez. Bankaların uyguladıkları masraflar günümüzde çok eleştirilmektedir. Bu nedenle birçok kişi bankalara ekstra ödeme yapmak istemez. Eğer kartsız bir ödeme gerekleştirmek istiyorsanız bu durumda sizin için en uygun yöntem dijital bankacılık uygulamasıdır. Hesabınızda sürekli kart kadar tutar bırakmanız kartınızı kolay ve hızlı bir şekilde ödemenizi sağlayacaktır. Kartsız birçok işlemi kolayca yapabilmeniz mümkündür. Ancak söylediğimiz gibi bunun masrafsız yolunu biliyor olmanız sizin açınızdan avantajlı olacaktır. Şubelerden de kimliğiniz ile kartınız olmadan ödeme yapabilirsiniz.

ilginizi çekebilir

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanı

Vakıf Katılım Bankasından beyaz eşya, mobilya, tv, bilgisayar, klima şeklinde ev eşya, araç-gereçlerini; 36 aya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir