Karakter Satarak Para Kazandıran 13 Yeni Oyun!

Sanal dünya kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Bunlardan biri oyun oynayarak da para kazanmaktadır. Bilgisayar üstünden ya da mobil uygulamalar ile oyun oynayarak gelir elde edebilirsiniz. Uygulama marketlerde gezerken pek oldukça oyunun ücretli bulunduğunu görmüşsünüz. Bazı oyunlar ise paralı değildir ve düzey ilerledikçe lüzumlu ekipmanların alınması işlemi için para ödemeniz gerekebilir. Organik olarak tüm bu işlemlerden sonrasında oyunu bırakmak istediğinizde tüm emeğinizin boşa gitmesini istemiyorsanız size bir önerimiz var. Oyun karakteri satarak oldukça para kazanabilirsiniz. Bilhassa oyunlara yeni başlamış olacak kişilerin sıfırdan hesap açmak yerine belirli bir seviyede olan hesapları satın almak istedikleri görülmektedir. Sizler için tüm detayları araştırdık.

Oyun Karakteri Satışı İle Para Kazanmak

Oyun Karakteri Satışı İle Para Kazanmak

Steam Nedir?

Steam, Valve firmasının geliştirdiği bir destek uygulamasıdır. Ilk olarak kendinize bir steam hesabı açmanız gerekiyor. Steam’ı bilgisayarınıza kurarak orjinal oyunlar indirebilirsiniz. Steam sistemi uygulamaların sürekli güncel kalmasına destek verir. İstediğiniz oyunları CD’ niz olmasa da bu uygulama yardımıyla satın alabilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ek olarak steam, online oynanan oyunlarda server bulmanıza da destek olmaktadır. Steam sisteminde öncesinden alışverişler dolar üstünden yapılmaktaydı. Bir tek 2014 senesinde TL’ ye geçildi. Bazı firmalar ile meydana getirilen anlaşmalar yardımıyla 1 dolar 1,5 TL’ ye sabitlendi. Bir tek steam üyeliği hala parasızdır. Steam’de oyunlar dijital ortamda bulunmaktadır. Şirket tarafınca üye olduğunuzda herhangi bir cd, yazılı belge vb. argümanlar gönderilmemektedir.

Steam Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri ile uyumludur. Bu sebeple yapılması gereksinim duyulan tek şey steam üyeliği yaparak arama çubuğuna oynamak istediğiniz oyunun adını yazmanızdır. Oyunu bulduktan sonrasında satın alabilir ve bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Steam‘ı sürekli olarak takip etmeniz oyunları indirimli ya da parasız tedarik etmenize destek olacaktır. Ek olarak sistemde oyuna değişik kişileri davet etmek, arkadaşlara oyun armağan etmek, sistemden dost eklemek şeklinde imkanlar da vardır.

Steam Nedir?

Steam Nedir?

Steam’ ın en sevilen özelliği depolama yapmasıdır. Oyunu değişik bir bilgisayarda ya da uyumlu değişik bir işletim sisteminde açmak istediğinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu sebeple yeni bilgisayar alımlarınızda ya da oyunu değişik bilgisayarlarda oynamak istediğinizde gene üye olmanıza ve gene oyunu satın almanıza gerek kalmaz. Bir tek hesapların satışı durumunda yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluktan dolayı şirket mes’uliyet kabul etmemektedir. Şu sebeple şirket politikasına gore hesap satmak yasal bir uygulama olarak kabul edilmemektedir.

Oyun Karakteri Satarak Para Kazanmak

Geçtiğimiz yıllarda basında yer edinen haberlere gore meşhur olan Pokemon Go oyun karakterinin satıldığına şahit olmuştuk. Karakter 3 bin 200 TL’ ye alıcı bulmuştu. Bazı kullananların karakter satarak gelir elde ettiğinden bahsedilmekteydi. Belirli bir tecrübe seviyesine erişilen karakterler web üstündeki pazarlama programları aracılığı ile satılabiliyor. Akıllı telefonun kamera ve konum özelliklerini kullanarak oynayan ile karakter arasındaki gerçeklik dengesi sağlanıyor. Ek olarak oyunda düzey atlamak zor olduğundan dolayı belirli bir seviyeye gelen kişiler hesaplarını belirli bir meblağ karşılığında satıyor. Bu işten para kazanan birçok kişi var ve bu kişiler hesap satışı yapmanın doğru bulunduğunu ifade ediyorlar. Şu sebeple günde 10 saatten fazla oyun için harcanan bir emek söz mevzusu. Bir tek hesap satışlarında yaşanmış olan çok çok fazla dolandırıcılık vakası var. Bilhassa steam hesaplarını satan kişiler ödemeyi aldıktan birkaç sonrasında hesaplarını geri alarak satın alan kişileri mağdur edebiliyor. Valve firmasına gore hesap satmak esasen yasal değil. Ek olarak devletimizde Pokemon Go oyununun çeşitli sebeplerden dolayı yasaklandığının da altını çizmekte yarar var.

Bir tek bu sektörde iyi olanların satış mevzusunda onay verdiği pek oldukça oyun bulunmaktadır. Hatta bazı kişiler bu işi meslek edinmişlerdir. Boş vakti olan kişiler hesap geliştirip satarak para kazanmaktadır. Bu oyunlar;

Oyun Karakteri Satarak Para Kazanmak

Oyun Karakteri Satarak Para Kazanmak

 • League of legends
 • Walfteam
 • Metin 2
 • Knight Online
 • Clash royale
 • Marvel Contest Of Champions
 • Boom Beach
 • PlayerUnknown’s Battlegrounds
 • World of Tanks
 • Clash of Clans
 • Castle Clash
 • Zula
 • Dark Orbit‘ dir.

Bu oyunlara bakıldığında büyük hisse Metin 2 oyununa aittir. Bu oyun üstünden iyi mi para kazanıldığına bakalım. sahibinden.com‘ daki satılık oyun karakteri ilanlarını görmek için tıklayınız.

Metin 2

Aslen uzun senelerdir aşina olduğumuz oyunlardan biridir Metin 2. Şu sebeple 2005 senesinde Kore’ de yayınlanma hayatına adım atmıştır. Ondan sonrasında değişik bir şirket tarafınca satın alınmış oyunun Türkiye’ de 44 tane  sunucusu bulunmaktadır. Oyun harp oyunu türündedir. Üç büyük imparatorluk arasındaki savaşlar mevzu alınmaktadır. İlk aşamada ilkel bir yaşam vardı. Bir tek bir gök taşı bu üç imparatorluk ile ilgili sınırları belirledi. Oyuna başlamış olan her karakter kendisine bir sınıf seçmek durumundadır. Oyunda 4 sınıf vardır.

Metin 2

Metin 2

Sura sınıfı; Yakın dövüşlerde tecrübelidirler. Bir tek uzun mesafeden sihir kullanma özellikleri de vardır. Alınan hasarı azaltma mevzusunda sihir güçleri vardır. Suraların kullanabilecekleri tek araç kılıçtır.

Savaşçı; Kılıç ve kalkan kullanabilirler. Yakın dövüş mevzusunda en usta sınıftır. Rakiplerini aldıkları çift el silahlar ile yenebilirler.
Şaman; Şamanlar mistik güçlere haizdir. Sura sınıfına benzetilecek özellikleri büyüleridir. Cenk yaparken ve diğerlerine yardım ederken bu büyü özelliklerini kullanırlar. Bu özellikleri ile atak enerjisini azaltabilir ya da canı tükenmekte olan diğeri arkadaşlarına güç sağlayabilir. Reklam videosu izleyerek para elde edebileceğinizi biliyor musunuz?
Ninja; Ninjalar oyunda diğeri karakterlerden değişik olarak en fazla silaha haiz olan karakterdir. 3 tabanca kullanma hakları vardır. Hançer ve yay kullanabilirler. Ek olarak zırh da alabilirler. Ninjaların pusu kurma özellikleri olduğundan suikastçı olarak tabir edilebilirler.
Oyunda üç değişik imparatorluk bulunduğunu söylemiştik. Doğu, batı ve güneyde olan imparatorluklar değişik özellikleri ile meşhurdur. Jinno İmparatorluğu oyunun oynandığı adanın doğusunda bulunmaktadır. Kıtanın bu bölümündeki halklar savaşçı bir özelliğe haizdir. Askeri güç hakimdir. Önder Ee- Ryoonh’ dur. Bu önder son imparatorun adam evladıdır. Eski imparatorluk ile güç birliğinin kurulacağına inanmaktadır. Chunjo İmparatorluğu batıda bulunur. Dini sisteme dayanan bir imparatordur.  Bu imparatorluk metin taşlarının güçlerini engellemek istiyor. Aslolan amaç ise kıtada egemenlik sağlamaktadır. Liderin metin taşları ile ilgili birçok öngörüsü bulunmaktadır. Shinsoo İmparatorluğu güneyde bulunmaktadır. Tecim yaparak geçimlerini sağlamaktadırlar. Tecim yollarında metin taşlarının olabileceği ve kendilerine zarar verecekleri öngörüsü ile tecim yapanlar silahlandırıldı.  Kendilerini batıdan gelecek her türlü saldıraya karşı sakınan grubun aslolan amacı tecim yollarının kontrolünü sağlamaktır.
metin2

105.düzey

sahibinden.com‘da bulunan ilanları incelediğimizde 500 TL’ den 5 bin TL’ ye kadar Metin 2 karakterlerinin satıldığını görmekteyiz. Karakter olarak simya seçilmiş. Yan karakter ise 101. level’ dadır. Bu oyun karakteri 500 TL’ ye satılmaktadır. Gene aynı sitede bedensel çift str 4 envanter + açık full oyun karakteri 115. seviyede olup 3 bin 200 TL’ ye satılmaktadır.
En oldukça oynanan ve karakter satışı meydana getirilen diğeri oyun ise Clash of Clans’ dır. Şimdi bu oyun karakterini satarak elde edeceğiniz tutarları açıklayacağız.

Clash Of Clans

Klanlar Çatışması isminde olan bu oyun Supercell tarafınca geliştirilmiştir. IOS tarafınca en oldukça indirilen 5 uygulama içinde yer almıştır. Tekli ve çoklu olarak oynanabilmektedir. Oyun strateji türündedir. Oyun aslen iki bölümden oluşuyor. İlkinde klanlar ile bir köy inşa etmek durumundasınız. İkinci bölümde ise kabiliyetler doğrultusunda savaşlar yapılmaktadır. Parasız bir halde Google Play Store ve App Store’ dan temin edilebilmektedir. Aynı şirket yukarıda saydığımız oyunlar içinde yer edinen Clash Royale oyununu piyasaya sürmüştür. Bu oyun da senenin oyunu seçilmiştir. Öncelikli olarak yapılması gereksinim duyulan bir köy kurmaktır. Köyü kurduktan sonrasında, size karşı yapılacak olan saldırıları bertaraf etmeniz istenir. Saldırı kadar savunmada da oyunda oldukça önemlidir. Köy kuruldukça da düzey ilerlemesi sağlanır. Oyunda birçok müdafa binası mevcuttur. Bununla birlikte asker eğitme şeklinde bir durum da söz mevzusudur. İksir yöntemi ile bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.
Clash Of Clans

Clash Of Clans

Oyunda kullanılabilecek argümanlar; avcı uçağı silahı, cehennem kulesi, iskelet tuzağı, yay, bomba, tesla, bal kabağı bombası, havan, top, okçu kulesi ve duvardır. Bir tek bu argümanlar belirli seviyelere gelene kadar kullanılabilmektedir. Örnek olarak top 14. seviyeye kadar kullanılabilir. Oyuna yeni başlayanların kullanabileceği bir müdafa birimidir. Oyunda seçilebilecek ilk asker türü barbar askerdir. Bu askerler köylere saldırma özelliğine haizdir. Geliştirdiğiniz kışlalara gore değişik asker türleri kullanabilirsiniz. Bir tek sürekli olarak karşı köylere saldırılar düzenlerseniz bu durumda kendi köyünüz saldırılara açık kalacaktır. Bu iki terimi dengelemek aslen oyunun ana fikridir.  En oldukça karakter satışının yapıldığı oyunlardan biri olduğundan bahsetmiştik.

9000 taşlı bu karakter 1000 TL’ ye satılmaktadır. Sahibi 4 senede oyunun bu aşamasına gelmiştir. Satılık clash of clans köylerini incelemek için tıklayınız. Sitede satılık pek oldukça oyun da yer verilmiştir. Bu oyunlarda belirli bölümlere ulaşılmıştır. Uygun fiyata satın alınabilecek karakterler de bulunmaktadır.

Mobil oyunlardan para kazanabileceğiniz şeklinde oyunlarda belirli bir seviyeye gelmiş olarak karakter satışı da yapabilirsiniz. Organik olarak bu aşamalara gelmek için bir emek sarfetmek gerekiyor. Para kazanmak kolay bir olay değil. Bir tek size tavsiyemiz emek tacirliği yapmayın ve bu mevzuda dolandırıcılık halletmeye çalışanlara fırsat vermeyin. Usulüne uygun olarak yapacağınız her işten gelir elde etmeniz daha etik olacaktır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir