Kara Listeden Çıkma 2020 Yöntemi (BU SON ŞANSINIZ)

2020 senesinde kara listeden çıkmak isteyen kişiler için geçen yıl yeni bir af yasası yayınlandı. Kredi Sicil Affı Yasası isminde olan bu yasa yardımıyla artık kara listede olan, bankaların kredi vermediği, kötü sicili olan ve kırmızı kalem çekilmiş vatandaşımız da bankalardan tekrardan kredi çekebilecek. finansekstra.com olarak kara listeden çıkma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Kara listeden çıkmak isteyen kişilerin yapmaları gereksinim duyulan işlem oldukça rahat. İşte detaylar..

Kara Listeden Çıkmak İsteyenlere Kredi Sicil Affı Kanunu

Kara listede olan sicili bozuk yurttaşlarımız artık tekrardan kredi çekebiliyorlar. Bunun için kredi sicil affı yasasının yürürlüğe girmiş olduğu günden adım atmak kaydıyla 6 ay içinde tüm borçlarını yapılandırmaları gerekiyor. Bu yapılandırma kara listeden çıkmak isteyen vatandaşın kara listeye düşmesine sebep olan banka şubesinde yapılması gerekiyor. Bankaya müracaat icra eden sicili bozuk vatandaşın 2 şansı var.

  1. Kredi Yapılandırma yaparak eski borçları taksitlendirmek,
  2. Sicil affı yasasına bakılırsa, yeni kredi çekerek eski borçları kapatmak.

Aslen her iki kara listeden çıkma yöntemi de aynı kapıya çıkmaktadır. Müracaat gene aynı banka şubesine yapılacağı benzer halde, bankanın vatandaşı borçtan kurtarmak için yasaya atıfla kredi yapılandırması yapması yada kişiye yeni bir kredi vererek (borçları kapatmak suretiyle) eski kredileri bu yeni finansman ile kapatmasıdır.

Avukatlık İcralık durumda olanlar içinde yöntemler aynıdır. İster kredi notunuzu yükseltmek isteyin, isterseniz sicilinizi paklayın, vatandaşın BANKAYA OLAN BORCUNU ÖDEMESİNDEN BAŞKA ŞANSI YOKTUR!

kara listeden çıkma yolları

kara listeden çıkma yolları

Sicili Bozuk Olan Vatandaşa Kara Listeden Çıkma Tavsiyeleri

Hazır yasa yürürlükte iken, bankalar yasaya ve uygulamaya sıcak bakıyor iken, yeni bir başlangıç yaparak, tüm kredilerinizi kapatıp, borçları birleştirip, teke düşürüp, kara listeden çıkın!

Günümüzde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar adıyla, etrafta kim olduğu belli olmayan ve hiçbir finans kurumu ile alakası olmayan sanal tefeciler cirit atıyor. Kara listedeki vatandaşın, bu yeni nesil sanal tefecilerden birine rastlayarak, aslına bakarsanız bozuk olan maddi durumunu daha kötüye sokması an meselesidir.

Bu Parayı Babanız Bile Vermez!

Devlet kuruluşları ve toplumsal yardımlaşma kuruluşları haricinde hiçbir banka, finans kurumu, tüm ortaklık, iş adamı yada kendini hangi sıfatla anıyorsa ansın, özetlemek gerekirse asla kimse faizsiz kredi yada bedavadan para olanağı sunmaz. KOSGEB tarafınca 2020 senesinde verilen kredi için de, Böylesine Desteği Babanız Bile Vermez sözünden bahsedildi. 3 yıl vadeli ve 12 ayı geri ödemesiz olarak verilen bu destekten sicil affından yararlanarak 2020 senesinde kara listeden çıkmak isteyen birçok esnaf ve KOBİ’de başvurdu.

Sahi, kim kime 1 yıl geri ödemesiz geriye kalan miktarı 2 yıl vadeli ve üç ayda bir ödemeli sıfır faizli 50 bin lira kredi verir? Halen zamanınız var. Okuyun Başvurun! 

Sanal tefecilerin yeni hedeflerimizden birinde de, emeklilerimiz mevcut. Nereden geldiği belli olmayan bir parayı, devasa yükseklikte vade ve dosya harcanması ile emeklilerimize vermektedirler. Bu sebeple emeklinin azca da olsa geliri sabittir. Maaşını almış olduğu banka ya Ziraat yada PTT’dir. Aylık durağan(durgun) ödeme yapabilir. Örnek vermek gerekirse, şuan devletimizde standart gerekseme kredilerinin vadeleri 60 AY ve faiz oranları da aylık %1 ile %1,50 içinde iken, bu kişiler kara listede ki vatandaşa aylık %4 %5 faiz oranı ile 12 ay ödemeli kredi vermeyi taahhüt ederler. Bazıları bu krediden yararlanmak için 1.000 TL. 5.000 TL. içinde bir peşinatta ister. Eğer bu parayı kaptırırsanız yandı gülüm keten helvası.

Eğer bankalardan aldığınız bir vadeli kredi hesabı bulunan bankomat kartınız var ise, bu kartla belirli limitlerde kredi çekebilirsiniz. Senetle alışveriş yaptıran mağazalardan yüksek fiyatlarda ürünler alarak, bozdurma isminde olan yöntemle paraya çevirebilirsiniz. Bunun haricinde senetle para, acil kredi çıkartılır, kara listeden derhal çıkma benzer halde palavralara inanmayın.

Kara Listeden Çıkmak İçin;

  • Devlet kuruluşlarına maddi yardım talebinde bulunabilir,
  • Sicilinizi bozan borcunuzun olduğu bankaya başvurarak yapılandırma kredisi çekebilir,
  • Son olarak, düşük miktarlarda kredi veren bankalara başvurarak, kredi çekebilirsiniz.
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Maske Cezasına Nasıl İtiraz Edilir? Başvuru Makamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir