Kadrolu Devlet Memuruna (657 ŞART) Faizsiz Kredi 2020

Günümüz şartlarında banka kredisi oldukça yaygın bir halde kullanılmaktadır. Uzun vade ve ödeme kolaylığı insanlara gereksinimlerini karşılamaları için cazip gelmektedir.  Bankalar devlet memurlarına hususi düşük faizli ya da faizsiz, uzun vadeli kredi kampanyaları düzenlenmektedir. Bu kampanyalardan doktorlar, öğretmenler, hemşireler, temizlik görevlileri  şu demek oluyor ki tüm kamuda vazife gerçekleştiren ve  657 sayılı  kanun hükmüne uygun olarak çalışan tamamımız faydalanabilir. Bu kampanyalar memurlar için oldukca büyük avantaj olmuştur.

Kamu çalışanlarına kredi veren bankalar

Kamu Çalışanlarına Kredi Veren Bankalar

Işyar Kredileri ve Avantajları

Ödeme kolaylığı, düşük faiz ve uzun vade imkanları ile kamu çalışanları için bankalar kredi kullanmayı makul hale getiriyor. Bu sayede hem memurlar hem de bankalar karşılıklı itimatı birbirlerine elde etmiş oluyorlar. Hem de bankalar memurları güvenli bir liman olarak görmektedir. Memurların aylık tertipli maaşlarının olması, işten çıkma ve çıkarılma riskinin olmaması şeklinde durumlardan dolayı kamu çalışanları bankalara güven teşkil etmektedir. Bu sebeple bankalar  güçlük çıkarmadan memurlara kredi vermektedir.

Memurlara kredi veren bankalar maddeler halinde şu şekildedir;

 • Vakıfbank
 • Akbank
 • ING Bank
 • Güvence Bankası
 • Denizbank
 • İş Bankası
 • Halkbank
 • HSBC
 • Türkiye Ekonomi Bankası
Memur Kredileri ve Avantajları

Işyar Kredileri ve Avantajları

Işyar Kredisi Kullanma Şartları

 • Resmi olarak göreve başlamış olmak
 • İstenilen kredi miktarının aylık gelirin yarısını geçmemesi gerekir.
 • Kişi hakkında herhangi bir yasal ya da yönetimsel takibin bulunmaması
 • Konut kredisi hariç diğeri kredi türlerinin 60 ay vadeyi geçmemesi
 • İpotek işlemi olacaksa eş rızasının olduğuna dair yazılı bir metnin bankaya verilmesi gerekir.
Memur Kredisi Kullanma Şartları

Işyar Kredisi Kullanma Şartları

Bu belgeleri eksiksiz bir halde tamamlayan memurlar için bankalar talep etmiş oldukları tutarlarda kredi imkanı sağlamaktadırlar. Kredi talebinde bulunmak için çalışmak istediğiniz banka şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ek olarak kar oranı ile memurlara faizsiz kredi veren katılım bankaları vardır. Bu biçim şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Kredi Almak İçin İstenilen Belgeler

 • Maaş bordrosu
 • Maaş harici geliri var ise ek gelir belgesi (Kira geliri vs.)
 • Konut kredisi kullanacaklar için konutun tapu fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Taşıt kredisi kullanacaklar için ise ruhsat faturası yada fotokopisi

Memurlara faizsiz kredi ve Kamu Çalışanı Kampanyaları hakkında informasyon alabilirsiniz. Bankaların faiz oranları ve vadeleri şu şekildedir.

Güvence Bankası Faiz Oranları

Hususi kuruluşlu olan bu banka konut kredileri, taşıt kredileri ve gereksinim kredilerinin yanı sıra avantajlı kredi imkanları ile müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir. Güvence bankası uygun vade koşulları ve avantajlı faiz oranları ile kamu çalışanlarımızı da unutmamaktadır. Bankanın sunmuş olduğu kredi türlerinden yararlanmak isteyen memurlarımız için %2,14 faiz oranları ile 60 aya varan vade koşullarının yanı sıra 50.000 Türk Lirasına kadar kredi çekme imkanı sunulmaktadır.

ING Bank Kredi Avantajları

Hususi kuruluşlu olan bir diğeri bankamız olan ING Bank ise gereksinim kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi ile bir oldukca müşterinin dikkatini çekecek ödeme koşulları yardımıyla avantajlı faiz oranları ile yurttaşlarımıza destek vermektedir. Bankanın sunmuş olduğu kredi olanaklarından yararlanmak için yalnız nüfus cüzdanı ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranları ve vade koşulları ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır. 50.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı elde eden banka 1 ile 60 ay vade seçeneği yardımıyla avantajlı kredi çekme imkanı sağlamaktadır.

Ek olarak banka tarafınca gelir belgesiz olarak sunulan krediler %0.99 faiz oranları ile sunulmaktadır.

ING Bank kamu kredisi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

ING Bank Kredi Avantajları

ING Bank Kredi Avantajları

Halk Bankası Memurlara Hususi Kredi İmkanı

Kamu kuruluşlu olan Halk Bankası uygun vade ve faiz oranlarıyla tüm yurttaşlarımıza hizmet ederken bununla beraber devlet memurlarına hususi kredi imkanları yardımıyla kamu çalışanlarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Bankanın devlet memurları için elde etmiş olduğu avantajlı kredi koşulları ise 50.000 Türk Lirasına kadar kredi çekme fırsatı sunan banka 60 aylık  vade imkanları ile %1,15 faiz oranı yardımıyla ihtiyacınız olan nakit parayı size sunmaktadır.

Kadrolu Devlet Memuruna (657 ŞART) Faizsiz Kredi 2020

Halkbank tarafınca kamu çalışanları için verilen krediyi almak için KAMU boşluk T.C. kimlik numarası boşluk gelir bilgisi boşluk talep edilen meblağ yazarak 3452 ‘ ye gönderebilirsiniz.

Vakıfbank Kamu Çalışanları Hususi Kredisi

Kamu kurum ve müesseselerinde çalışan Işyar, İşçi, Bağ-Kur emeklileri, Kadrolu işçiler ve Emekli Sandığı’na organik olarak olan tüm yurttaşlarımıza hususi gereksinim kredisi imkanı sunmaktadır. Bankanın vatandaşlarına sunmuş olduğu avantajlı kredi türü ise %1.05 faiz oranı ile 60 ay vadeye kadar 2 bin TL ile 90 bin TL tutarı arasındaki kredinizi Vakıfbank şubelerine giderek alabilirsiniz. Vakıfbank tarafınca kamu çalışanlarına hususi olarak verilen kredi ile ilgili detaylı informasyon almak için tıklayınız.

Denizbank Avantajlı Kredi Paketleri

Deniz Bank kamu çalışanlarına hususi cazip faiz oranıyla kredi veriyor. Kredinizi 60 ay vade ile 55.000 TL’ye kadar alabilirsiniz. Denizbank’tan kredi çekmek için lüzumlu olan belgeler ise aşağıda yer verilmiştir. Faiz oranı ise yüzde 1,89 olmaktadır.

 • Gelir Belgesi
 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Kamuda çalıştığına dair kimlik kartı
 • Yerleşim belgesi gerekmektedir. Kredi detayları için tıklayınız.

Ek olarak diğeri bankalardan alacağınız gereksinim kredileri ile de ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir