İzmir’de Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe Verilecek (İZTO)

İzmir’de İş Oluşturmak İsteyen Girişimciye Affetme Verilecek

İzmir’de ikamet eden, işyeri açmak isteyen yada aklında yeni bir iş fikri olan girişimcilere, İzmir Tecim Odasınca 50 bin lira affetme kredi verilmesi planlanıyor. Bu girişim sonrasında İzmir’de kendi iş yerini açmak isteyen kişiler, 50 bin lira başlangıç sermayesi sahibi olacaklar ve akıllarında ki iş fikrini hayata geçirecekler.

İzmir İZTO tarafınca başvuruda bulunan girişimci adaylara 50’şer bin lira geri ödemesiz affetme verileceği öğrenildi. Bu destek için İZTO ödenek ayırdı ve belirli kriterler ile müracaat yapanlara geri ödemesiz 50 bin lira para ödemesi yapılacak.

Kosgeb kredi ve hibe destekleri kapsamında geri ödemesiz 50 bin lira kredi verilmektedir. Desteklenen sektörleri inceleyerek bir iş planı hazırlamak dahilinde kurumdan destek alabilirsiniz.

izto-destekleri

İZTO destekleri

İZTO VAKIFBANK ARASINDA PROTOKOL İMZALANMIŞTI

Daha ilkin İZTO üyelerini hususi olarak, Vakıfbank ile meydana getirilen protokol ile Halden Anlayan Kredi kampanyası düzenlenmiş ve esnafa %0,97 faizli 36 ay vadeli kredi imkanı sağlanmıştı. Bu protokol gereğince esnaflar;

  • 84 AY VADELİ DOSYA MASRAFSIZ İŞYERİ SATIN ALMA KREDİSİ
  • 60 AY SÜRELİ FİLO VE ARAÇ KREDİSİ,

olanağına haiz olmuşlardı. İzmir Tecim Odasının esnafa, girişimciye ve işyeri sahibi üyelerine 2020 ve ilerleyen yıllarda proje karşılığında, teşvik, affetme ve faizsiz kredilerinin devam edeceği öğrenildi. Protokol ile verilen kredilere müracaat yapmak isteyenlerin ilkin tecim odası kaydını gerçekleştirmeleri şartlar içinde içeriyor. Bankanın bankalarla 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz yeni bir kredi paketi görüşmesinde olduğu öğrenildi.

İş kuran gençlere devlet desteği geliyor. 75 bin TL vergiden muafiyet ve 10 bin TL prim desteği hakkında bağlantıya tıklayarak detaylı data alabilirsiniz.

İZMİR İZTO 50 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU

İZTO neredeyse 50 bin lira affetme girişimci kredisi müracaat tarihleri ve şartlarını açıklamadı yalnız, bu desteğin proje karşılığında iş oluşturmak isteyen girişimcilere verileceği değerlendiriliyor. Sizde İzmir’de ikamet ediyorsanız yada İzmir’de iş oluşturmak şeklinde bir amacınız var ise, İzmir Tecim Odasında verilecek olan elli bin lira geri ödemesiz krediye başvurabilirsiniz.

İZTO tarafınca 2020 senesinde Kültürel sponsorluk yolu ile sağlanan vergi indirimleri, beyaz perde filmlerine yönelik, yabancı beyaz perde yapımcılarına karşı katma kıymet vergisi muafiyeti, turizmi teşvik kanunu kapsamında destek sunar ve teşvikler verilmeye devam edecektir.

Esnaf kefalet kredisi içeriğimizden esnaflara verilen krediler, faiz oranları ve aylık taksit tutarı hesaplamalarını inceleyebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR?

İlk zamanlar büyük şehirlerde ilgi gören temizlik sektörüne yatırımlar artık ufak il hatta ilçelerimiz de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir