İşyeri Açmak İçin Koronavirüs Kredileri 2020

Koronavirüs salgının tesiri vatanımızda halen sürüyor. Düzgüsel hayata geri dönüş için neredeyse resmi bir açıklama yapılmadı yalnız bu süreçte işi olmayan kalan vatandaşlar olduğu benzer halde işyeri açmak isteyenler de bulunuyor. Dünya genelinde tesirini gösteren Corona virüs salgınıyla savaşım vatanımızda de devam ederken, başta kamu bankaları olmak suretiyle pek oldukça banka kullandırdıkları kredilerle işyeri açmak isteyen vatandaşlara hususi kredi imkanları sunmaya devam ediyor.

İşyeri Açmak İçin Koronavirüs Kredileri 2020

Salgın sebebiyle gereksinim duyulan ve talep patlaması yaşanmış olan dezenfektan, kolonya, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske, eldiven, ventilatör benzer halde ürünlerin üretilmesi amacıyla işyeri açmak isteyenlere Kosgeb destek veriyor.

Kosgeb Koronavirüs Destek Kredileri

Koronavirüs salgını sebebiyle vatanımızda ve dünyada solunum aleti, dezenfektan, kolonya, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske, eldiven, ventilatör ihtiyacı da arttı. Kosgeb Koronavirüs salgınından korunmak için alınan tedbirler kapsamında gereksinim duyulan ve üretilecek ürünlere destek vermektedir. Koronavirüs salgınından korunmak suretiyle alınan tedbirler kapsamında üretilecek ürünler KOBİ Teknoyatırım Destek Programı kapsamında üretilecek ürünler için aranan paydaş ile ortaklık ve yatırım projesi bütçesinin 10 Milyon TL’yi aşmaması koşulu ile destek veriyor.

Esnafa 1 yıl ödemesiz işyeri destekleme kredisi de verilmektedir.

Yeni tip koronavirüs salgınıyla birlikte gereksinim duyulan bu ürünlerin projelendirilip üretilmesi amacıyla Kosgeb Teknoyatırım Destek Programı kapsamında işyeri açarak bu ürünleri üretmek isteyen girişimcilere destek verilecektir. Kosgeb veri tabanına kayıt olduktan sonrasında kosgeb-edevlet üstünden müracaat yapılabilecektir.

Kobi Teknolojik ürün yatırım destek programına A ve B bendi kapsamında müracaat yapılmaktadır. Salgın sebebiyle gereksinim duyulan kolonya dezenfektan ve maske ürünlerinin üretilmesi kapsamında yapılacak olan başvurular b bendi kapsamına girmektedir. B bendi kapsamında yapılacak olan başvuruların şartları ise şu şekildedir.

 • Üretilecek ürünün; orta yüksek ve yüksek teknoloji alanında yer alması,
 • Üretilecek ürünün cari işlemler hesabına katkı sağlaması,
 • Yatırım projesi bütçesinin 10 milyon TL’yi geçmemesi,
 • Müracaat sahibi işletmenin paydaş ile başvuruda bulunması benzer halde şartları sağlanıyor olması gerekmektedir.
 • Ek olarak gereksinim duyulan ürünler listelenmiştir bu teknoloji alanlarında yer edinen ve teknoloji seviyesine bakılırsa listedeki ürünler Koronavirüs salgınından korunmak suretiyle alınan tedbirler kapsamında üretilmek suretiyle projelendirilmesi esastır.

HS6 G/TİP koduyla gösterilen müracaat formuna ilişik g tip kodu Kosgeb adresinde gösterilen ürünlere karşılık gelen koddaki ürünün projelendirilmesi ile destek sağlanacaktır.

Devletin İşyeri Açanlara Verdiği Destek sunar 2020

Kosgeb yeni iş oluşturmak isteyen girişimcilere Girişimcilik destekleri olarak 60 bin lira geleneksel 360 bin lira ileri girişimci destekleri olarak girişimcilik destekleri vermektedir. Yeni bir işyeri açarak iş oluşturmak isteyen girişimciler kosgeb işyeri açma kredisi alabilmek amacıyla verilen desteklerden yararlanabilmek için;

 • Kosgeb  tarafınca düzenlenen girişimcilik kurslarına katılım göstererek online girişimcilik kursundan girişimcilik sertifikası alması gereklidir.
 • Kosgeb iş oluşturmak amacıyla desteklenen sektörlerde bir sektör seçimi yapmalı, desteklemeyen sektörlerde işyeri açmak isteyenler kredi alamazlar.
 • Üretimi yapılacak olan ürünün ve işin projesi oluşturulmalıdır.
 • İş projeleri içinde size ideal bir iş projesi belirlemelidir.
 • İşyerinin etkinlik göstereceği işin İş planını hazırlayarak KOSGEB’ e başvuruda bulunmalıdır.
 • İşyeri açılışı sonrasında Kosgeb veritabanına kayıt olmalıdır.
 • Kosgeb veri tabanına kayıt olan Kosgeb beyannamesii doldurmalıdır. Tüm başvurular sonrasında hazırlanan iş planı projesi onaylanan girişimciler işyeri açmak içi Kosgeb desteklerinden yararlanabilecektir.

Esnaf ve Kobilere Sağlanan Destek sunar (KORONAVİRÜS KREDİLERİ)

Koronavirüs salgını ile mücadelede açıklanan Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında bankalar tarafınca devreye alınan birçok finansman destek paketleri ile şu ana kadar 450 bin esnafa 8.4 Milyar liralık finansman tahsisi yapılarak vatandaşlara destek sunar halen verilmeye devam ediyor.

Halkbank tarafınca sağlanan 25 bin liralık esnaf destek kredisi verilmiştir. 303 binin üstünde esnafa 8.5 milyar liralık paraf kart finansmanından yararlandırılmıştır. Bu süreçte 120 bin şirket 108 milyar liraya yakın finansman desteği almıştır. Nakit akışı bozulan ve işleri durma noktasına gelen esnaf ve Kobilere verilen destek sunar bunlarla sınırı olan değil.

Kosgeb Tarafınca Kobilere Sağlanan Destek sunar

Covid 19 Kapsamında verilen kamu destekleri ise şu şekildedir.

 • Kosgeb destekleri 
 • Tübitak Destekleri

 • İŞKUR Destekleri (Kısa Emek harcama Ödeneği)
 • Tecim Bakanlığı (Gümrük Vergisi Desteği)
 • Halkbank Esnaf Destek Paketi
 • Vakıfbank İşe Devam Kredisi Desteği
 • Ziraat Bankası (KGF Teminatlı İşe Devam Kredisi ve Çek Ödeme Destek Paketi)
 • Toplumsal Güvenlik Kurumu
 • Kredi Garanti Fonu Kredi Kefalet Paketleri
 • Kalkınma Ajansları COVİD-19’la Mücadelede 3 Aşamalı Plan

Halkbank ESKK Kefaletiyle İş Yeri Açma Kredisi

Yeni işyeri açmak isteyenler Halkbank Esnaf Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi ile kredi 60 ay vadeli 150 bin liraya kadar 3 ve 6 ay aralıklı ödeme kolaylığı ile kredi kullandırılmaktadır. Halbank genç, usta, yürekli, buluş eden girişimcilere değişik destekleme paketleri ile işyeri kurma, işyeri açma kredileri de vermektedir Halkbank tarafınca belirlenen meslek kollarında etkinlik gösteren kişiler devlet destekli esnaf kredisi alarak işyeri açabilirler.

Ek olarak Halkbank;

 • ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler
 • Sıfır Faizli Esnaf Kredileri
 • Esnaf Yatırım Kredileri
  • Azami 500.000.TL limitli olarak işyeri satın alımı meydana getirecek olanlara
  • 120 aya kadar vadeli aylık ve 3 aylık ödeme alternatifleriyle verilir.
 • Esnaf Destek Paketi ile esnaflara destek vermeye devam etmektedir.

Halkbank 25 Bin lira Esnaf Destek Kredisi

Halk Bankası salgından negatif etkilenen esnafa 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli işletme kredisi veriyor.

25 bin TL limitli olarak kullandırılacak olan işletme kredisinin yanında 25 bin TL kadar limitli Halkbank paraf esnaf kart desteği sağlayarak esnafların nakit akışlarını düzenlemeleri için destek veriyor.

Ulaştırma, perakende tecim, konaklama ve yiyecek üretimi dahil olmak suretiyle tüm esnafa kullandırılacak olan  esnaf kredisini senelik faiz oranı 4.5 aylık ise %0.37′ denk geliyor. 25 bin lira 36 ay  vadeli olarak verilecek olan kredinin geri ödemesi aylık taksit ödemesi 752,96 TL toplam maliyeti 27.106,55 TL olacaktır.

Halkbank 25 bin lira Esnaf kredisi olarak sağlanan bu kredi ile esnaflar  36 ay vadeli kredi ile işyerlerinin finansman gereksinimlerini karşılayabilecek. Esnaf Destek Paketi başvuruları için tıklayınız. Bu kredi desteğinden esnaf odasına kayıtlı sicil i bulunan esnafların başvuruları değerlendirilecektir.

Esnaflara Koronavirüs İş’e Devam Kredisi

Halkbank Kobi kredileri ile işyeri açmayı düşünen vatandaşlara da destek vermeye devam ediyor. İş’ e devam desteği,  küçük işletme can suyu kredisi kapsamında firmalara sağlanan kredi detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.  Halkbank İş’ e devam desteği,  küçük işletme can suyu kredisi müracaat için tıklayınız.

İş’e Devam Destek Paketi kapsamında  toplam kefalet limiti 40 milyar TL limitli olarak Kamu bankaları tarafınca azami 6 ay ödemesiz dönem dahil azami 36 ay vade ile KOBİ ve KOBİ dışı işletmelere kullandırılacak kredilere, %80 oranında kefalet sağlanacaktır.

Gömü Destekli KGF Kefaleti kapsamında kullandıracakları kredileri veren program ortağı olan bankalar; Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankasıdır. Bu bankalar vesilesiyle şirket sahiplerine esnaflara ve Kobiler’e destek sunar verilmeye devam edilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Denizbank Bayram Kredisi

Denizbank, Bayram Kredisi olarak her bayramda nakit ihtiyacı olanlara hususi olarak yeni kredi kampanyaları düzenleyen Denizbank, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir