İşyeri Açma Kredisi 2020 Hesaplama Tablosu

İşyeri satın alma kredisi haricinde yeni iş kuran girişimciler dükkan açma hesaplamalarını dikkatli şekilde yapmaları gerekmektedir. Aylık ödenecek taksitler ve faiz oranları ile birlikte işyerinin aylık cirosu en önemli hususlardır. Akıllı bir girişimci kendisine şu soruları sormalıdır;

 • Aylık kaç para net kar edeceksiniz?
 • İşletmenin kazancı haricinde aylık giderleri ne kadardır?
 • İşletme giderleri önümüzde ki 5 yıl içinde artacak mı? Ne kadar artacak? (Dükkan kirası, çalışan maaşları, faturalar vb.)
 • Çektiğiniz kredinin tümü işletme sermayesi olarak kullandığınız da, kazancınız ile yönetim edebilecek misiniz?

Maddeler halinde belirtmiş olduğumuz soruları kendisine yönelten ve bu soruları cevaplayabilen girişimciler hangi sektöre girerlerse girsinler bir halde başarıyı yakalayacaklardır. İş yeri açmak kolay benzer şekilde görünmüş olsa da aslına bakarsak fazlaca çetrefilli ve bir o denli da zor olsa gerek. Bilhassa de tecim ile uğraşmayan ve ilk kez girişimciliğe atılan yurttaşlarımız için oldukça sıkıntılı bir seçim olacaktır. Hangi sektörde hangi iş ile uğraşacaklarının kararlarını vermeleri, İş yeri giderleri, harcamalar benzer şekilde bir fazlaca konun üstesinden gelmek oldukça sıkıntılı olacaktır. Bu sebeple de girişimciliğe atılan ve yeni bir iş yeri açacak olan yurttaşlarımızın fazlaca sağlıklı ve planlı adımlar atarak yola çıkmaları gerekmektedir.

Bu Harcamaları da Hesaplama Tablosuna Ilave edin!

Dükkan açacak girişimcinin iş yeri kredisi çekmeden ilkin hesaplamaya aşağıda ki kalemlerinde tabloya dahil etmesi ve bu kalemler dahilinde müracaat yapması gerekir.

işyeri açma kredisi geri ödeme tablosu

Geri ödeme planı almayı dikkatsizlik etmeyin

İşletmenin belirli bir süre kâr oranının sıfır bulunduğunu düşünün ve bu kapsamda;

 • Dükkan kirası, elektrik, su, doğalgaz, web benzer şekilde faturaları,
 • Personelin maaşları, sigortaları ve servis, yiyecek benzer şekilde giderleri,
 • Vergiler ve Belediyelere ödenen harçlar,
 • İşletme sahibi ve ortaklarının aylık giderleri,
 • Var ise ticari araçların giderleri,
 • Eğer mal alımı yapılıyorsa, başlangıç sonrasında ki mal alımı için finansman,
 • Dükkan kirası; Aylık,
 • Cirodan gelen kar hesabı; Aylık

Eğer mal alımı için 50 bin lira bir iş yeri kredisi çekiyorsanız ve bu kredinin içinde yukarıda ki giderler yok ise, bu şekilde bir hesaplama ile kısa sürede iflasın eşiğine gelebilirsiniz. Zira işletme ilk açıldığı süre içinde para kazandırmaz ise, esnaf yukarıda ki giderlerle karşı karşıya kalacaktır. Bu yüzden iyi bir hesaplama yaparken her yönden önlem almak gerekmektedir. Yeni bir iş yeri açmadan ilkin kesinlikle kendinize sıkı bir iş planı çıkartmalısınız. Çevrenizi araştırmalı, gireceğiniz sektördeki rakiplerinizi yakından tanımalı, oluşturacağınız alan şahıs kitlesinin taleplerini de göz önünde bulundurmalısınız. İş yeri açma aşamasında yaşayacağınız olumsuzluklar sizi yıldırmamalı aksine işinize daha da sıkı sarılmalısınız. Ek olarak iş yeri planı oluştururken ne olursa olsun ustalaşmış bir destek almalısınız. Muhasebeci yada mali müşavirinizden de destek alarak iş yeri maliyetlerinizi belirleyerek lüzumlu olabilecek olan sermayeyi kafa taslak hesaplamak yerine kaleme dökerek her detay için maliyet planlaması yapmalısınız.

Unutmadan; Eğer Kefalet Kooperatifinden destek almak isterseniz https://www.finansekstra.com/esnaf-kefalet-kredi-cesitleri-ve-sartlari/ isminde içinde ne olduğu okumanızı tavsiye ederim.

20.000 TL. işyeri açma kredisi hesaplama;

Çekilen miktar: 20 bin lira
Aylık geri ödenecek taksit: 569,60 TL.
Vade: 4 yıl,
Toplam geri ödeme: 27.340,60 TL

50 Bin Lira Hesaplama;

Çekilen toplam meblağ: 50 bin,
Aylık faiz oranı: %1,13
Vade: 4 yıl,
Aylık geri ödeme: 1.423,99 TL
Toplam Geri ödeme: 68.351,52 TL

100.000 TL. Hesaplama Tablosu;

Aylık faiz : %1,13
Vade: 48 ay,
Aylık taksit miktarı: 2.847,98 TL.
Geri ödeme: 136.702,97 TL

10 bin TL hesaplama tablosu

10 bin TL hesaplama tablosu

NOT: 2020 yılı içinde esnaf kefalet kredilerinden yararlanacak olan esnaflarımızın yeni dükkan açma yada iş yeri satın alması durumunda başvuruda bulunacağı kredi limitini 500.000 lira yaparak esnaflarımıza büyük destek sunar verilmektedir. Bankaların sizler için sunmuş olduğu kredileri incelerken esnaf kefalet kredilerini de göz önünde bulundurabilir ve değerlendirmeniz altına alabilirsiniz. Organik olarak ki esnaf kefalet kredisi çekebilmek için ilk olarak esnaf odalarına kayıt yaptırmanız ve esnaf kefalet kooperatiflerine üye olmanız gerekmektedir. Esnaf kefalet 500 bin TL ticari araç kredisi veriyor adlı yazımızı inceleyerek detaylı data sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Vermektedir!

Ziraat çiftçilerimize destek verdiği benzer şekilde, iş hayatına yeni atılan gençlerimize de işletme başlangıç sermayesi adı altında kredi sunmaktadır. Bu finansman eğer işletme açılmış ise vergi levhası ile birlikte KOBİ bankacılığı esaslarına gore verilirken, şahıs şahsen müracaat yapıyor ise ve işyeri neredeyse açık değilse, bu kez bireysel tüketici kredileri şeklinde verilmektedir. Ziraat Bankası işyeri açma kredisi hesaplama sihirbazı yardımıyla aylık ödemeleriniz tablo halinde hesaplayabilir ve hangi senenin hangi ayında kaç para ödeyeceğinizi net olarak görebilirsiniz.

Faizsiz Kredi İmkanı;

Bununla birlikte Ziraat Katılım hem işletme sahiplerine hemde girişimcilere bireysel işyeri edindirme kredisi vermektedir. Geri ödemeler;

 • Ana para eşit taksitli,
 • Özgür tarih eşit taksit
 • Periyodik balon ödeme,
 • Artan ve azalan taksit,
 • Belirli Dönem Kâr Oranı Ödemeli

olarak yapılabilmektedir. Katılım bankalarının prensibi gereği bu destek sunar faizsizdir. Katılım finansman kuruluşları işletmeyi kendi üstlerine satın almakta ve ondan sonrasında belirli bir kâr oranı ile işyeri sahibine satmaktadırlar. Bu şekilde girişimci yada esnaf faiz ödemeden işyeri sahibi olabilmektedir. Detaylı data için tıklayın.

Faizsiz kredi imkanı

İşyeri Kredisi Iyi mi Alınır?

En uygun finansman elde eden bankaların herhangi birine “sermayesiz işyeri açmak isterim” şeklinde bir müracaat yapmış olursanız, banka sizi bireysel bankacılık hizmetlerine yönlendirecektir. Burada yapmanız gereksinim duyulan proje karşılığında bir destek almak değil, geri verebileceğiniz miktarı ispatladığınız tutarlarda bireysel kredi çekmektir. Eğer açacağınız işletme haricinde başka iş yerleriniz var ise bu kez ticari kredi limitlerinden faydalanabilirsiniz. Yalnız herhangi bir maaş bordronuz, kira, ziraat, hayvancılık benzer şekilde bir sektöre ilişkin gelirinizi gösteren belgeniz yok ise, bu kez gelir belgesiz kredi veren bankalara başvurmak zorundasınız.

120 Ay Vade Yapılıyor mu?

120 ay vade bir tek bireysel konut alımlarında yapılmaktadır. Bu vade gene iş yeri satın alma kredilerinde de uygulanmaktadır. Yalnız bireysel ihtiyaçlarda uygulanan azami vade 48 ay ile sınırlıdır. Çekilebilecek ana para miktarı ise müracaat sahibinin KKB notuna gore hesaplanmaktadır. Eğer diğeri bankalarda ödemeye devam ettiğiniz, bireysel, konut yada taşıt finansmanlarınız mevcut ise, bu limit sınırlandırılabilir. Ek olarak bunun haricinde eğer kredi notunuz düşük ise yada geçmiş olunan yıllarda bankalar ile mesele yaşamış iseniz yada bankaların kara listesine girip çıkmış iseniz çekmek istediğiniz krediyi çekemeyebilirsiniz bu sebeple de kredi notunuz ve banka siciliniz oldukça büyü öneme haiz olmaktadır.

Hangi Bankalar Veriyor?

Aşağıda adları yazılı bulunan bankalardan işletme sermayesi alabilirsiniz.

 • Akbank,
 • Teb,
 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası
 • Halk Bankası,
 • Vakıflar Bankası,
 • Güvence Bankası,
 • Yapı ve Kredi
 • Denizbank
 • Ingbank
 • QNB Finansbank

Devlet 100 bin TL faizsiz işyeri açma kredisi veriyor. Bu kredilerden de yararlanarak işinizi kurabilirsiniz.

Halk Bankası Sıfır Faiz İmkanı Sağlıyor

Halkbank 3 değişik programı dahilinde sermayesiz esnafa işletme sermayesi sunmaktadır. Ek olarak bu ana paradan faiz alınmamaktadır. Bunun için Halk Bankasının 3 şartı bulunmaktadır.

Halk Bankası Sıfır Faiz İmkanı Sağlıyor

Halk Bankası Sıfır Faiz İmkanı Sağlıyor

Birincisi; İş kuran gencin, sektöre ilişkin 3 senelik ustalık belgesi mevcut olmalı ve işyerinin etkinlik mevzusu bu ustalık belgesinde yazılı sektör olmalıdır.

İkincisi: Girişimci KOSGEB’in yeni girişimci destek programına dahil olmalı ve sunmuş olduğu proje onaylarak işletme açılış aşamasında olmalıdır.

Üçüncüsü: Son olarak Halk Bankasının belirlediği eskimiş meslekler isminde olan sektörlerden biri ile ilgili bir işyeri açılmasıdır.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi hakkında bu içeriğimizden data alabilirsiniz.

Eğer bu 3 programdan birinden yararlanırsanız, hesaplama tablosu oluşturmanıza, geri ödeme planı aramanıza asla gerek yok. Zira çekilen kredi aylık taksit miktarına bölünür ve geri ödeme faizsiz olarak yapılır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

FLO Personel Alımı (Başvuru ve Şartları)

Ayakkabı mağaza zincirlerinden FLO personel alımı 2019 senesinde da birçok şubesi için yapılacak. FLO’ya iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir