İşyeri Açılmadan Önce KOSGEB’e Ön Başvuru Şartı Geldi

Kosgeb Başkanı meydana getirilen yeni düzenlemeyi söylemiş oldu ve artık İşyerini Açmadan KOSGEB Kredi Başvurusu Yapılabilecek. 01 ŞUBAT 2017 tarihinde süregelen yeni süreçle, daha ilkin KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayarak, sertifika alan girişimciler işyerlerini açtıktan sonrasında KOSGEB’e müracaat hakkını elde etmekteydiler. Yeni düzenleme ile bu şart ortadan kaldırıldı.

Mikro düzeyde küçük bir bakkal dükkanı, manav, kasap yada gıda malzemelerinin satılmış olduğu bir büfe açmak isterseniz Bakkal Market Desteği isminde yazımızı MUTLAKA okumalısınız.

İŞYERİ AÇMIŞ OLANLAR YIL SONUNA KADAR BAŞVURABİLECEK

Mevcut işletmesini kurmuş olan girişimciler ise 31 ARALIK evveliyatına kadar KOSGEB’e müracaat yapabilecek. Değişiklikten sonrasında işyeri açılışını gerçekleştiren ve şuan halen KOSGEB‘e müracaat yapmayanlar yıl sonuna kadar KOSGEB’e müracaat ederek, Girişimcilik Destek Programından faydalanabilecekler. Bu tarihten sonrasında yanlızca işyerini açmadan KOSGEB’e müracaat gerçekleştiren girişimcilere destek verileceği vurgulandı.

KOSGEB Başkanı, İşletmesini kurmadan KOSGEB’e başvuran girişimcilerin müracaat formları oluşturulan kurullar tarafınca kurulan işletmenin sürdürülebilirlik, karlılık ve sektörel fırsatlar benzer halde kriterlere gore değerlendirileceğini, meydana getirilen değerlendirmeler neticesinde pozitif yada negatif sonucun girişimci adayına bildirileceğini söylemiş oldu.

İŞYERİ AÇMIŞ OLANLAR YIL SONUNA KADAR BAŞVURABİLECEK

İŞYERİ AÇMIŞ OLANLAR YIL SONUNA KADAR BAŞVURABİLECEK

90 GÜN İÇİNDE TAAHHÜTNAME İMZALAMAYAN GİRİŞİMCİNİN BAŞVURUSU GEÇERSİZ SAYILACAK

Sayın Başkan; Kosgeb Hizmet Merkezlerince başvurusu onaylanan girişimci adaylarının 90 gün içinde iş yerlerini kurup, kurduğu işletmeyi KOSGEB veritabanına kayıt yaptırarak ilgili KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğüne gidip taahhütname imzalamaları gerektirme ettiğini ve bu işlemleri 90 gün içinde yapmayan girişimci adaylarının başvurularının reddedileceğine ilişkin bilgiler verdi.

GİRİŞİMCİLER ARTIK İŞYERİNİ AÇMADAN KOSGEB’E MÜRACAAT EDEBİLECEKLER

KOSGEB Başkanı  esnaf olmak isteyen adayların en fazla 3 kez müracaat haklarının bulunduğunu, meydana getirilen başvurularda 3 kez üst üste negatif netice alındığında girişimci adayının müracaat hakkının kaybolduğunu, ve bir girişimcinin Girişimci Destek Programından yalnızca bir kez yararlanabileceğini deklare etti.

Kosgeb nakliyeci destekleri veriliyor. Bağlantıya tıklayarak bu destekleri inceleyebilir ve derhal başvurularınızı yapabilirsiniz.

2020 senesinde kendi işini oluşturmak isteyen yurttaşlarımıza Kosgeb tarafınca destek sunar verilmeye devam edecektir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Paraf Esnaf Kart Başvurusu ve Avantajları

Paraf Esnaf Kart başvurusu ve avantajları.. Tüm sıkıntılı dönemlerinde esnaf ve KOBİ ‘lere desteğini gösteren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir