İstanbul’da Peşinatsız Senetle Altın Veren Bankalar

Ülkemizde ve dünyada en fazla yatırım yapılan ürünlerden biri altındır. Döviz kurlarının sürekli değişmesinden dolayı eskisi gibi dövize olan güven kalmamıştır. Altın piyasası hiçbir zaman ölmediğinden ve kişiye kayıp vermediğinden herkes altın yatırımını tercih eder. Ekonomik kriz anlarında en çok işe yarayan ürün altındır. Bu nedenle çoğu insan elinde olan tüm birikimini altına yatırır. Peşinatı olmayan kişiler senet yardımıyla aylık nakit ödemeler yaparak altın sahibi olabilir. Bu işi genellikle bazı bankalar yapar. Bankalar, altın sahibi olmak isteyen vatandaşlara senetle ve peşinat olmadan altın fırsatı sunabilir. İstanbul’da peşinatsız senetle altın veren bankalar bulabilirsiniz.

İhtiyaçlarını gidermek, kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmak isteyen kişiler senetle altın alarak borçlarını kapatmaya çalışıyor. Yapılan kredi borcu geç ödemeleri sonucu kredi notu düşen birçok insan var. Bu insanlar borçlarını kapatabilmek için farklı yol arayışlarına girdi. Bu arayışlardan biri de senetle altın almak oldu. Senetle altın alan kişiler; yatırım yapmak isteyip de parası olmayan kişiler olabiliyor. Özellikle altında düşüş yaşandığında tüm parayı altına yatırmak ve çıktığında bozdurarak kar yapmak için altın almak en mantıklı seçenek. Parası olmayan kişiler bu altına sahip olabilmek için peşinatsız senetle altın veren bankalar ve kuyumcularla görüşüyor.

Senetle Altın Almak

Senetle altın alan kişiler kaç taksit yaptırmak istiyorsa karşı taraf da kabul ederse seneti o kadar takside böldürür. Bu durumu tıpkı kredi kartı kullanımı gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki kredi kartı ile peşinatsız ürün alıp takside böldürürsünüz ve bunu aydan aya ödersiniz işte senetle altın almak da öyledir. Her taksidi ödediğinizde senetlerin biri size geri verilir. Böylece siz ödemelerinizi yaptıkça senetleri alırsınız ve karşı tarafta senet kalmaz yani borç biter. Kredi kartı ile de altın alınabilecekken neden senetle alınır? Çünkü kredi kartındaki faiz işleme durumu senetlerde olmaz. Senetle ürün aldığınızda nakit fiyatı takside böldürmüş olursunuz. Burada faiz yerine devreye komisyon girer. Böylece avantajlı bir şekilde altın yatırımınızı yaparsınız. Altın almanızın sebebi bozdurup borçlarınızı kapatmaksa yine en avantajlı seçenek senetle altın almaktır. İstanbul’da peşinatsız senetle altın veren bankalar içinden birine giderek kolayca istediğiniz şekilde altın alabilirsiniz.

Bankalar peşinatsız senetle altın vermek için sizden kefil isteyebilir. Bu durumda aylık maaş durumu iyi olan birini kefil olarak gösterebilirsiniz. Böylece ödeme yapacağınız garanti edilir. Senetle altın veren bankalar; 1 gram 24 ayar altın, çeyrek altın, yarım altın, Cumhuriyet altın, beşi bir yerde altın, burma bilezik, kelepçe bilezik, hediyelik bilezik veya külçe altın verebilir. Bu altın çeşitlerinden hangisine yatırım yapmak istiyorsanız ya da hangisine ihtiyacınız varsa o şekilde altın alabilirsiniz. Altını bankadan temin ettikten sonra direkt olarak kuyumcuda bozdurarak paranızı nakite çevirebilirsiniz.

Senetle altın almak genellikle kuyumcular aracılığı ile yapılan bir işlemdi. Fakat kuyumcularla vatandaş arasında güven sorunu yaşanması kişileri bankalara itti. Bankalar her zaman kuyumculara oranla daha güvenilir yerlerdir. En azından her şey zamanında olur ve altın ihtiyacınız anında karşılanabilir. Eğer aldığınız altını birikim için değil de nakite çevirmek için alacaksanız gram altın almanız tavsiye edilir. Gram altın her zaman en az kayıp yaşatan altın türüdür. 24 ayarda 1 gram altın tüm kuyumcuların tavsiye edeceği gibi en mantıklı yatırım ve en az kayıp veren altındır. Birikim için alacağınız altın külçe, 24 ayar bilezik ya da yine gram altın olabilir.

ilginizi çekebilir

Kimlik Kaybetmenin Cezası 2020 Harç Tutarları ve Atmler

2020 yılında belirlenen mevzuatlara göre kimlik kaybetme işlemin de herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir