İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Eğer herhangi bir işyerinde çalışmıyor ve sigortanız da yatmıyorsa, bankaların kredi temsilcilerinden kredi çekmeniz oldukça zor olsa gerek. Özelikle de kredi notunuz düşükse, bu kez işiniz daha da zor. Şundan dolayı bankalar ne kadar geliriniz olursa olsun, size kredi verirken MUTLAKA fakat MUTLAKA gelir belgesi talep ederler. İsterseniz aylık 100 bin lira geliriniz olsun, acil paraya gerekseme duyduğunuzda mecburen maaş bordrosu ibraz etmeniz şarttır. Bu kapsamda çalışmayanlar ve işi gücü olmayanlara kredi veren bankalar isminde yazımızı kaleme aldık.

İşsizlere Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Yukarıda anlattığımız benzer halde, eğer maaş bordronuz yoksa hiçbir bankadan bireysel gerekseme kredisi alamazsınız. Bu işin 2 yöntemi var.

 1. İnternet üstünden gelir belgesiz kredi başvurusu
 2. İpotek göstererek maaş bordrosuz kredi başvurusu

Her iki yöntem de Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar içinden belirli bankalardan alınabilmektedir. Şimdi sizlere Mobil Uygulama ile İşsizlere Kredi veren bir bankayı tanıtacağım.

İşsizlere Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Çalışmayanlara Akbank Gelir Belgesiz Kredi Veriyor

Akbank’ın Direkt isminde mobil uygulaması yardımıyla, mobil bankacılık işlemlerinden maaş bordrosuz kredi çekebilirsiniz. Bunun için ilkin bankaya uğrayıp vadesiz bir hesap açtırmalısınız. Vadesiz hesap açtırdıktan sonrasında mobil uygulamayı cep telefonunuza indirmelisiniz.

İphone marka cep telefonunuza App Store, Android işletim sistemine haiz (samsung, htc, general mobil vs.) cep telefonuza Google Play Store linklerinden uygulamayı indirin ve kurun.

Kurulum tamamlandığında Tc. Kimlik numarası ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapın. Eğer şifrenizi almadıysanız en yakın Akbank Şubesine uğrayabilirsiniz.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Uygulama açıldığında yukarıda ki resimde görüntülenen ekran belirecektir. Bu ekranda kırmızı okla gösterilen 1. Adımı uygulayın ve “BAŞVURU VE NAKİT İHTİYAÇLARIM” butonuna tıklayın.

Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

İkinci aşamada ise yukarıda ki resimde görüntülenen “AKBANK DİREK KREDİ” butonuna tıklayarak, kredi başvurularının yapıldığı ekrana geçiş yapın.

İşsizlere Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Son aşamada ise kredi miktarının ve vadesinin seçileceği ekrana erişeceksiniz. Bu ekranda ihtiyacınız olan tutarı, taksit vadesini seçin ve “BAŞVUR” butonuna tıklayınız. Bu işlem sonrasında ekranın alt köşesinde kredi sözleşmeleri ekranı açılacaktır.

Bu ekranda yer edinen kredi sözleşmeleri sırasıyla tıklayarak açınız ve okuyun. Tek tek okumanıza gerek yok bir tek, son sayfaya doğru ininiz. Sözleşmeyi okuduktan sonrasında, ekranda okunduğuna dair seçilmesi gereksinim duyulan buton etken olacaktır. Her okuduğunuz sözleşmeye tık atınız.

3 sözleşmeyi de okuduktan ve yanında ki tık işaretini işaretledikten sonrasında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulama yardımıyla İşsizlere Çalışmayanlara 20 Bin Lira Akbank Kredisi çekilebilmektedir.

 • Kredi Türü: Bu ekrana dokunmayın olduğu benzer halde kalsın. Faiz oranı şuan aylık %2,22’dir.
 • Aylık Taksit Tutarı: Yukarıda seçtiğiniz vadeye nazaran her ay ödemeniz gereksinim duyulan aylık taksit tutarıdır.
 • Toplam Geri Ödeme: Bu krediyi çektiğiniz süre yukarıda belirtilen “Kredi Taksit Sayısı” süresince ödeme yaptığınızda toplamda geri ödeyeceğiniz tutardır.
 • Dosya Harcanması: Akbank bu yöntem ile kredi başvurusu icra eden vatandaştan 100 TL. dosya harcanması almaktadır. Bunun haricinde, sigorta bedeli vb. gider kalemleri mevcut değildir.

Günümüzde mobil uygulamaların sıkça kullanılması sebebiyle cep telefonundan müracaat yöntemi anlatılmıştır. İsterseniz aynı şekilde Akbank Direk Masaüstü Sürümünden giriş yaparak bilgisayarınızdan da, gelir belgesiz kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için bağlantıya tıklayın.

Bu bankalar haricinde, Denizbank, Fibabanka, INGBank, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye Ekonomi Bankasının mobil uygulamalarını indirip, İşsizlere Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu yapabilirsiniz. Çekilen miktara nazaran bankanın ilave evrak talep etmesi, kefil istemesi, maaş bordrosu istemesi bankanın inisiyatifindedir.

Nakit para güzel bir tek, bunun birde geri ödemesi var. Ayağını yorgana nazaran uzatmak ata sözünü unutmayalım 😉

Çalışmayanlara ve İşsizlere İpotekli Kredi Veren Bankalar

 • Güvence Bankası,
 • Şekerbank,
 • İş Bankası,
 • Denizbank,
 • Vakıflar Bankası,

benzer halde banka şubeleri ise, ipotek karşılığında kredi vermektedirler. Bir tek bu kredinin çekilebilmesi için çalışmayan yada işi olmayan olan kişiden krediyi ödeyebilecek kadar kazancı bulunduğunu ispatlaması talep edilebilir. Örnek olarak kişi çalışmasa da, aylık gayrimenkul kirası benzer halde durağan(durgun) gelir getiren envanterler mevcut olabilir. Veyahut kişi esnaf olabilir ve ticari sicil evrakları ile bu durumu ispatlayabilir. Netice itibariyle kredinin geri ödenmesi için ne olursa olsun bir işletme de çalışıyor olmanız gerekmiyor.

Çalışmayan kişilere ve işi gücü olmayanlara kredi kartı veren Bankalar listesini incelemelisiniz.

Çalışmayanlara verilen ipotekli gerekseme kredilerinden ipotek altına alınacak gayrimenkulün %50’sine kadar kredi verilebilmektedir. Örnek olarak eviniz 200 Bin lira değerinde ise, bu evi ipotek ettirerek 100 bin lira kredi çekebilirsiniz. Organik olarak 100 bin liranın taksitlerini ödeme gücünüz bulunduğunu da bankaya ispatlamanız gerekmektedir.

Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar genel olarak esnaflarımıza ve kendi işinin patronu olanlara finans sağlarlar.

Geri Ödeme Planı; 20 Bin liralık bordrosuz kredi 60 ay vade yapılması halinde aylık %2,06 faiz oranı ile 642,95 TL. ödeme ile geri ödenecektir. Krediyi 2020 yılı Mart ayında çektiğinizi düşünürseniz, geri ödeme planını görüntüleyerek ödenecek tutarları inceleyebilirsiniz. Bir tek faiz oranlarında değişiklik olması sebebi ile aslolan ve kati hesaplamayı banka şubesinden öğrenmeniz daha doğru olacaktır.

Bu bilgiler ışığında sizin için en uygun olan İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalara başvurunuzu gerçekleştirebilir, 60 ay vadeli 20 bin lira gerekseme kredinizi kullanabilirsiniz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

Maske Cezasına Nasıl İtiraz Edilir? Başvuru Makamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir