İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020 SGK Yok

Kişiler ihtiyaçlarını karşılamak adına bazen kredi kartlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Kesin olarak kredi kartı veren bir banka bulmak imkansızdır. Çünkü bankalar kredi kartı verirken gelir belgesi istemektedirler. Bankalar esnaflara kredi kartı vermektedirler. Bunun yanında işi olmayanlara da belirli kurallar dahilinde kredi kartı verilebilmektedir. Fakat bu şartlarla verilen kredi kartlarının limiti de oldukça düşük olmaktadır.

İşsizlere Kredi Kartı

Eğer aylık bir geliriniz yoksa kredi kartı borçlarını ödemeniz çok zordur. Bu durum hem kişilerin aylık geliriyle hem de harcamaları ile alakalı bir durumdur. Bazı kişiler maaşları olmadığı halde kredi kartlarının borçlarını ödeyecek miktarlarda gelire sahiptirler. Bu kişilere bazı bankalar kredi kartı vermektedir. Bu bankaları sıralayacak olursak;

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Şeker Bank
 • Odeobank
 • Garanti Bankası
 • TEB
 • Anadolu Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • İş Bankasıdır.

Bankalar işi olmayan kişilere kredi kartı verirlerken dikkat ettikleri en önemli husus kişilerin kredi notlarıdır. Eğer kişileri kredi notları düşük ise ve diğer bankalardan aldıklarını kredi kartlarının borçlarını düzgün yatırmıyorlarsa tekrar kredi kartı almaları neredeyse imkansızdır.

Kredi Kartı Başvurusu

Çalışmayanlar için kredi kartı başvurusunda bulunmanın en kolay yolu internet üzerinden yapılan kredi kartı başvurularıdır. Çünkü bankalara gittiğiniz zaman sizden maaş bordrosu istenebilmektedir. Şu anda eğer borcunuz yoksa internet üzerinden başvuru yapığınızda kredi kartı isteğiniz kabul olacaktır. İnternette kredi kartı başvurusunda bulunmak için;

 • C. kimlik numarası
 • Kullanmış olduğunuz cep telefonu numarası yeterli olur.

Yüksek tutarlı bir kredi kartı istiyorsanız bunun için bankalara gitmeniz daha doğru olacaktır. Bunun dışında bankaların mobil bankacılık uygulamalarını indirerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı Verilmesi

SGK’ya bağlı primlerinizin düzenli olarak ödendiği maaşlı bir işiniz olmasa da kredi kartı alabilirsiniz. Bankalar için genellikle borçların düzenli bir şekilde ödenmesi daha önemlidir. Sigortalı çalışmıyorsanız bankalar sizlere düşük limitlerde kredi kartları verir. Kredi kartlarını düzenli kullandıkça ve borçlarını aksatmadan ödemeniz durumunda limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Eğer kullandığınız banka zaman içerisinde kredi kartı limitinizi artırmaz ise başka bankalara kredi kartı başvurusunda bulunarak düşük limitli birkaç kredi kartı kullanabilirsiniz. Günümüzde insanlar tarafından çok sık yapılan hatalar arasında kişilerin gelirlerinin düşük olmasına rağmen yüksek limitli kredi kartları almaları ve bu kartların asgari ödeme tutarlarını ödemeleridir.

Asgari tutarı ödenen kredi kartlarının borçlarına faiz uygulanmakta ve borçlar zamanlar içinden çıkılamaz bir hal almaktadır. Bu sebeple sigortasız çalışan ya da düşük maaşlı kişilerin yüksek limitli kredi kartlarından kaçınmaları gerekmektedir. Limit belirlerken hassas davranmaları durumunda sıkıntıya düşmezler ve hem banka hem de kendileri açısından olumlu bir sonuç doğmuş olur. Fakat yüksek limitli kredi kartları zamanla ödenmediği durumlarda başlarına dert açacaktır.

 

ilginizi çekebilir

2021 PTT Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle PTT engelli kredisinden faydalanmak için 2022 engelli maaşına sahip olmak gerekmektedir. PTT üzerinden parayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir