İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020 (SGK YOK)

Yurttaşlarımız çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için kredi kartına gerekseme duyuyor. Kati kredi kartı veren banklar merak edilse de bu şekilde bir banka yok şu sebeple bankalar kredi kartı verirken de gelir belgesi talep ediyorlar. Esnafa kredi kartı veren bankalar, işi gücü olmayanlara, sigortasızlara bankalar belirli şartlar dahilinde kredi veriyor. Anında kredi kartı veren bankaların limitleri de oldukça düşük oluyor. İçeriğiizden çalışmayanlara kredi kartı veren bankalar ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

Çalışmayanlar Kredi Kartı Alabilir mi?

Bonus, Axess, Maximum, Card finans, Paraf, World şeklinde Türkiye’de en oldukca tercih edilen kredi kartları, çalışmayan, sigortasız işi olmayan vatandaşa verilir mi? 2020 senesinde işi gücü olmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar hangileridir? Eğer taksitli alışveriş ihtiyaçlarınız için kredi kartına gerekseme duyuyorsanız bu içeriğimiz de çalışmayanlara kredi kartı veren banka şubelerini kaleme aldık. İşte detaylar..

Çalışmayanlar Kredi Kartı Alabilir mi?

Çalışmayanlar Kredi Kartı Alabilir mi?

İşsiz bayanlara kredi kartı veren bankalar hakkında data alabilirsiniz.

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar

Aylık durağan(durgun) bir geliri olmayan vatandaşın, kredi kartı fazladan borçlarını ödemesi oldukça zor olsa gerek. Bu durum kişinin aylık geliriyle ilgili olduğu şeklinde, meydana getirilen harcamaların nevine de bağlıdır. Bazı kimseler ise maaş bordroları olmamasına rağmen, kredi kartı borçlarını ödeyebilecek gelirlere sahiptirler. İşte bu yurttaşlarımıza aşağıda yer almakta olan bankalar kredi kartı verirler.

BANKA LİSTESİ

 • Akbank,
 • Şekerbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Odeabank, (Tıklayın Başvurun)
 • Güvence Bankası (444 0 333’ü arayın başvurun)
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Anadolu Bank,
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Vakıflar Bankası,
 • İş Bankası’dır.

Bankalar işi gücü olmayanlara kredi verirken dikkat ettikleri hususlardan birincisi kredi notu durumudur. Eğer kişinin KKB skoru düşükse ve diğeri kredi kartı veren bankalardan almış olduğu kartların borçlarını tertipli olarak ödememişse, bu kez kredi kartı alamayabilir.

Kredi Kartı Başvurusu Iyi mi Yapılır?

İşsizler için kredi kartı almanın en kolay yolu web üstünden başvurun yapmaktır. Bu sebeple banka şubesinde bordro ve maaş evraklarının talep edilmesine maruz kalabilirsiniz. Şuan web üstünden meydana getirilen bir müracaat sonucunda, eğer talep sahibi işi olmayan yurttaş, borç batağında değilse büyük olasılıkla istediği bankanın kredi kartına haiz olabilecektir. Bu sebeple, web ortamından kredi kartı başvurusu yapabilmek için;

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Iyi mi Yapılır?

 • Tc. Kimlik numarası,
 • Güncel cep telefonu numarası

yeterlidir. Eğer yüksek limitli bir kredi kartı talep ediliyorsa, (10 bin, 20 bin, 50 bin) bu kez vatandaşın banka şubesine bizzat başvurması ve sözleşme imzalaması gerekecektir.

Bunun haricinde tüm bankaların android markette bankacılık uygulamaları mevcuttur. Bankalar ile hiçbir bağlantınız bulunmasa bile, Google Play uygulamasından

Ziraat, Yapıkredi, İşbank, ING, Vakıfbank, Halkbank, HSBC, TEB, Güvence, MobilDeniz, Kuveyt Türk, Akbank, Ziraat Katılım, Fibabanka, Şeker mobil şeklinde uygulamaları indirebilirsiniz. Google play listesinden bulunan banka uygulamaları arasından istediğiniz kredi kartının ilişkin olduğu bankanın uygulamasını indirirseniz, bu uygulama üstünden bir kaç tıklama ile kartınızı teslim alabilirsiniz.

Eğer acil paraya ihtiyacınız var ise ve nakit çekmek istiyorsanız sigortasız çalışanlara kredi veren bankalara başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı Verilir mi?

SGK’ya bağlı olarak aylık tertipli primlerinin ödendiği bir işyerinde çalışmasanız da, kredi kartı alabilirsiniz. Banka için önemli olan borçların ödenmesidir. Eğer sigortalı çalışmıyorsanız başlangıç aşamasında bankalar size düşük limitli kredi kartı verebilirler. Bir tek bir süre sonrasında ödemelerinizi muntazam şekilde takip ettiğiniz ve borçlu bulunmadığınız görülürse, kart limitiniz arttırılacaktır.

Bonus, Axess, maximum, World Müracaat Bağlantıları

Eğer banka bu mevzuda arttırıma gitmez ise, başka bir bankaya başvurabilir, 2 yada 3 düşük limitli kredi kartını kullanabilirsiniz. Günümüzde meydana getirilen en büyük hata ise, kişilerin gelirlerinin düşük olmasına rağmen, yüksek limitli kart kullanmaları ve aylık kredi kartı borçlarının asgari tutarlarını ödemeleridir.

Asgari ödenen borcun üzerine BBDK tarafınca belirlenen kredi kartı gecikme faizi eklenmekte ve borçlar çoğalarak içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu sebeple bilhassa sigortasız çalışanlar yada işsizler kredi kartı alırken limit belirleme mevzusunda duyarlı davranmaları hem kredi kartı veren bankalar hemde kendileri açısından pozitif yönde neticelenecektir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Genç Çiftçi 2020 Başvurusu Ne Zaman?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir