İş Kuran Bayanlara Faizsiz Kredi Müjdesi (100 Bin TL)

İş kuran bayanlara yönelik olarak bankalar faizsiz kredi vermektedir. Kaymakamlık tarafınca ev hanımlarına kredi veriliyor. 15 bin TL. geri ödemesiz affetme almak için SYDV’lere başvurmak gerekiyor. Kaymakamlık kredisi şartları taşıyanlara verilmektedir. Bunların yanı sıra devlet tarafınca hanım girişimcilere kredi veriliyor. 15 bin TL’ye ilave olarak 100 bin TL. faizsiz kredi alarak da işinizi kurabilirsiniz.

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN!

Tüm bayanlara müjde! Devlet destekli olarak iş kuran bayanlara faizsiz kredi veriliyor. Ev hanımlarına mikro kredi, devletin bayanlara verdiği teşvik, KOSGEB ve Toplumsal Yardımlaşma Vakfı Kaymakamlık kredisi derken, en sonunda bu da oldu. Bir fazlaca ev hanımının yada küçücük işlerde emek harcayarak aile ekonomisine katkı sağlamaya çalışan kadınlarımızın ve istihdam sıkıntısı yaşayan bayanlarımızın tüm iş sıkıntıları son bulacaktır. Vatanımızda bulunan neredeyse her bir bayanın evlerinde hobi amaçlı yapmış olduğu bir fazlaca çeşitte iş grubu bulunmaktadır. Bazı bayanlar evlerinde yapmış oldukları işler hayata geçirerek para kazanmanın yolunu ararken bazı bayanlar ise rica, hatır güderek el işleri yapmaktadır.

Becerikli ev hanımlarımızın, ellerinden her iş gelen hanım öğrencilerimizin yapamayacağı hiçbir şey yok diyerek kendi işlerini kurmalarını ve ayaklarının üzerlerinde dimdik durmalarını önerirken devlet tarafınca verilecek olan faizsiz kredi imkanları yardımıyla de bir fazlaca bayanımızın istihdam sıkıntısı ortadan duracak ve bayanlarımız ekonomik özgürlüklerine kavuşacaklardır.

KAYMAKAMLIĞIN EV HANIMLARINA VERDİĞİ KREDİ

Kaymakamlık ve Toplumsal Yardımlaşma Vakfı tarafınca düzenlenmiş olan bir proje yardımıyla hanım girişimcilere 15 bin liraya kadar iş kurma kredisi verilmektedir. Bu krediye başvurmak isteyen ev hanımlarının iki işyar kefille başvurması gerekiyor. Kaymakamlık ev hanımı kredisinde 1 yıl süresince geri ödeme yapılmıyor ve çekilen kredi 3 senede faizsiz olarak geri ödeniyor. Kaymakamlığın vermiş olduğu bu kredi imkanlarından yararlanarak evde yaptığınız küçücük el işlerine son vererek kendi üretimini yaptığınız ürünlerin satışını gerçekleştirebileceğiniz bir i yerine haiz olabilirsiniz. İş yerinde satacağınız ürünlerin üretimlerini kendiniz yapacağınız için maliyetiniz devasa yükseklikte olmayacaktır. Bu sebeple de kazancınız iki katına çıkacaktır.

Kaymakamlık iş kurma kredisi alarak da işinizi kurabilirsiniz. 15 bin TL. kredi faizsiz olarak verilmektedir.

ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

DEVLETTEN KADINLARA GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

Bir diğeri desteğimiz KOSGEB isminde olan kurum tarafınca veriliyor. Erkeklere gore destek oranları daha yüksek olan bayanlar, KOSGEB’den müracaat yaptıkları bölgelere gore %80 seviyelerine kadar destek alabiliyorlar.

 • Hanım kuaförü,
 • Güzellik merkezi,
 • Mantı, börek salonu,
 • Kafeterya,
 • Fast food,
 • Tuafiye,
 • Ev yiyecekleri salonu,
 • Hanım ve çocuk iç giyim dükkanı
 • Aksesuar dükkanı
 • Ayakkabı dükkanı
 • Çantacı

şeklinde küçük iş yeri açan ev hanımlarına genel destek programı yada yeni girişimci desteği geri ödemesiz kredisinden yararlanmaları sağlanacatır. Bunun için 4 gün devam eden eğitime katılıp, iş projesi hazırlayarak müracaat yapmak gerekiyor. Devlet tarafınca verilen bu destek sunar yardımıyla fazlaca sayıda bayanımız iş olanağına haiz olmuş ve ekonomik özgürlüklerine kavuşmuşlardır. Sizlerde kendi işinizi oluşturmak istiyorsanız eğer fazlaca fazla beklemeden kosgeb tarafınca verilen girişimcilik sertifikasını alabilir ve devlet desteklerinden yararlanarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Tek yapmanız gereksinim duyulan kendinize güvenmek ve başarı göstermiş olacağınıza inanmak olacaktır.

EV HANIMLARINA MİKRO KREDİ NASIL ALINIR?

Bir diğeri desteğimiz aynı semtte ikamet eden 5 ev hanımının bir araya gelmiş olarak küçük meblağlarda iş oluşturmak için almış olduğu kredi desteğidir. Mikro kredi isminde olan bu destek bir tek bayanlara verilmektedir. Aynı semtte ikamet eden 5 bayanın bir araya gelip, küçük bir iş fikri için talep etmiş olduğu mikro kredi de, küçük yatırımlar için verilmektedir. Averaj 1.000 – 3.000 TL. civarında verilmekte olan mikro krediye tüm bayanlar müracaat yapabilir. Başvurular Halk eğitim merkezlerinde yapılırken her hafta tertipli olarak yetkililer tarafınca denetime naturel olarak tutulursunuz ve tertipli olarak imzalarınızı atarsınız. Bu destek sunar bayanlarımızın ekonomik hayata kendi ayakları üstünde girmeleri için verilen ve kendi işlerini ilerletmelerini sağlamak amacı ile verilen bir kredi türüdür. Bu kredilerden yararlanan bir fazlaca ev hanımı iş için değil de bir başka giderleri için bu parayı alırlar ve iyi niyeti istismar ederler.

Bu sebeple de her hafta denetime naturel olarak tutulan ev hanımları kredi başvurusu esnasında bahsetmiş oldukları işleri devam ettirmedikleri taktirde cezai işleme naturel olarak tutulurlar. Bu sebepledir ki mikro kredi bir tek bayanlara veriliyor ve tertipli olarak denetime naturel olarak tutuluyorlar. Alınan destek faizsiz olup, eşit taksitler halinde geri ödenmektedir. Bu destek iş hayatına başlayıp, işini büyüten, şuan itibariyle yüzlerce işçi çalıştırıp ithalat ve ihracat oluşturan ev hanımları mevcuttur. Mikro kredi iyi mi alınır, iyi mi başvurulur, bayanlar mikro kredi almak için hangi işleri yapmalıdır? Tüm detayları Ev hanımlarına mikro kredi bağlantısından öğrenebilirsiniz.

ev hanımlarına devlet kredisi

ev hanımlarına devlet kredisi

Devletin Bayanlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Devletin bayanlara verdiği teşvik kredisi için KOSGEB’e, Toplumsal Yardımlaşma Vakıflarına, Halk Eğitim Merkezlerine başvurulabilir. Programın müracaat süresinde müracaat yapmak esas olup, bazı illerimizde verilmesine rağmen kuruluşlar birbirinden bağımsız olduğundan diğeri kuruluşça verilmeyebilmektedir. Devletin bayanlara herhangi bir proje yada müracaat ilanı haricinde geri ödemesiz kredi vermez. Bayanlara teşvik yada affetme desteği projelerinin hepsi iş planı hazırlama sonucunda verilmektedir.

EV HANIMLARINA İŞ KURMA KREDİSİ

Devlet paraya gereksinim duyan ve kendi işini kurarak ekonomiye katkı sağlamak isteyen ev hanımlarına destek vermektedir. Örneğin küçük bir lokanta açarak 50 bin tl affetme ve 100 bin lira faizsiz kredi almaya hak kazanan girişimci ev hanımı, bu destek sonrasında 50 bin lira faizsiz kredi programına da müracaat yapabilmektedir.

Ev hanımlarına affetme destekleri adlı bağlantı da, tüm bayanlara hususi olarak verilen kredi kampanyaları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Asla sermayesi olmayan bayanlara iş yeri açmak için 50 bin lira geri ödemesiz destek ve 100 bin lira sıfır faizli kredi ile en azından başlangıç aşamasında bir fazlaca ev hanımı için yeterlidir. Bayanlara verilen 50 bin tl. geri ödemesiz affetme ile;

 • Küçük ve orta büyüklükte bir giyim mağazası açılabilir.
 • Güzellik malzemelerinin satılmış olduğu ve tuhafiye kurulabilir.
 • Hanım kuaförü açılabilir.
 • Dönerci, mantıcı, börekçi şeklinde fast food gıda ürünleri satılabilir.
 • Büfe, şarküteri yada küçük bir market açılabilir.
 • Ev hanımlarına iş oluşturmak için verilen desteğe ilaveten bankaların ev hanımı girişimci kredilerinden de faydalanılarak, büyük bir iş kurulabilir. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar hakkında informasyon sahibi olabilirsiniz.
Ev hanımlarına iş kurma kredisi

Ev hanımlarına iş kurma kredisi

Bayanlara İş Kurma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

 • Ziraat Bankası,
 • Vakıflar Bankası,
 • Halkbank,
 • İş Bankası,
 • TEB,
 • Akbank,
 • Bayanlara gelir belgesiz kredi veriliyor.
 • Şekerbank,
 • Güvence Bankası,
 • INGBank,

Bu desteklerin tümü bayanların bir proje ile başvurmaları sonucunda verilmektedir. Yalnız hanım olduğundan devletten bayanlara geri ödemesiz kredi bir durum söz mevzusu değildir.

Bayanlara kredi veren bankalar

Bayanlara kredi veren bankalar

Devletin Bayanlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Eğer hususi yada kamu bankaları yerine, Devletten kredi alarak iş hayatına atılmak istiyorsanız, aşağıda ki kuruluşlara müracaat yapabilirsiniz.

 1. KOSGEB, (yeni girişimci desteği)
 2. Kaymakamlık & SYDV, (iş oluşturmak için 15.000 TL.)
 3. Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca verilecek destek sunar
 4. Mikro Kredi Veren Kuruluşlar,
 5. Ziraatçi hanımlar için 2020 senesinde da verilecek krediler
 6. Eğer engelli yada eski hükümlü iseniz, İŞKUR tarafınca verilen 36.000 lira affetme ile de kendi işinizi kurabilirsiniz.

Sıfırdan iş oluşturmak istemeyenler belirli bir ücret karşılığında bayilik de alabilir. Devlet franschise kredisi veriyor!

Bu destek sunar haricinde Devletten bayanlara geri ödemesiz kredi yada devlet maaşları şeklinde bir destek bulunmamaktadır.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

Genç Çiftçi 2020 Başvurusu Ne Zaman?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir