İş Bankası Emeklilere Özel Kredi Seçenekleri 

İş Bankası Emeklilere Özel Kredi Seçenekleri 

İş Bankası, bireysel müşterilerine parasal gereksinimleri için çeşitli kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu gerekseme kredisi çeşitlerinden biri de Emeklilere Hususi Kredi’dir. İş Bankası Emeklilere Hususi Kredi türünü emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan emekliler yararlanabilmektedir.

İş Bankası Emeklilere Hususi Kredi Özellikleri

SSK, Emekli Sandığı yada Bağ-Kur emeklisi olan kişiler, emekli maaşlarını İş Bankası’na taşımış olduğu takdirde Emeklilere Hususi Kredi türünden yararlanabilmektedir. Emekli Kredisi geri ödeme taksitleri, emekli kişinin aylık maaş alma durumuna gore aylık eşit taksitli yada üç ayda bir olarak planlanabilmektedir. Emekli kredisi 48 aya kadar vade ile kullanılabilmektedir.

İş Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranı

İş Bankası Emeklilere Hususi Kredi faiz oranı %1,50 olarak belirlenmiştir. 48 aya kadar vade yapılabilmektedir. 48 ay vadeli 10.000 TL tutarındaki emekli kredisinin aylık taksit tutarı 312,89 TL olmaktadır. Bu tutardaki kredinin kredi tahsis tutarı 52,50 TL’dir. Yaşam Sigortası prim tutarı ise kredi faiz oranına, kredi tutarına, kredi vadesine ve kredi kullanacak kişinin yaşına gore değişmektedir. Emekli Kredisi kapsamında kullanabileğiniz kredinin limiti, vadesi, faiz oranı, kredi tahsis tutarı ve yapılacak sigortalar hakkında İş Bankası şubelerinden data alabilirsiniz.

İş Bankası Emeklilere Hususi Kredi Müracaat Koşulları

İş Bankası Emekli kredisi başvurusu yapabilmek için, Toplumsal Sigortalar Kurumu’dan emekli maaşı alıyor olmanız gerekmektedir. Emekli Kredisi’nden yararlanmanın öteki bir koşulu ise emekli maaşınızı İş Bankası’na taşımanızdır. Emekli maaşınızı İş Bankası’na taşıdıktan sonrasında hususi faizli Emekli Kredisi talebinde bulunabilirsiniz. İş Bankası Emekli Kredisi’nden yararlanmak için İş Bankası Şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

İş Bankası Emeklilere Hususi Kredi Müracaat Belgeleri

İş Bankası’nın emekli maaşlarını İş Bankası’na taşıyan emeklilere vermiş olduğu Emekli Kredisi, geri ödeme vadesi ve uygun faiz oranı ile tercih edilen bir gerekseme kredisidir. Emekli kişinin maaşının aylık yada üç ayda bir ödenmesi baz alınarak, kredi geri ödeme taksitleri de aylık yada üç aylık olarak yapılabilmektedir. İş Bankası Emekli Kredisi başvurusu için lüzumlu belgeler ise;

  • Emekli Kredisi müracaat formu
  • Nüfus Cüzdanı ya da sürücü belgesi
  • Emekli tanıtım kartı
  • Aylık geliri sistemde belirlenemeyen kişiler için gelir belgesi
  • Emekli maaşının yatırılmış olduğu banka hesabına ilişkin banka hesap cüzdanıdır.

İş Bankası lüzumlu görmüş olduğu müşterilerden kefil isteme hakkına haizdir. İş Bankası kefil ister ise, yukarda yazılı olan müracaat belgeleri kefil olan kişinin de hazırlaması gerekmektedir.

ilginizi çekebilir

ING Bank İndirimli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri, nakit ihtiyaçlarınızdan kişisel ihtiyaçlarınıza, eğitim masraflarınızdan konut ya da vasıta ihtiyaçlarınıza kadar her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir