İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

İhtiyaç kredileri birçoğumuzun kullandığı ve çoğu zaman acil nakit ihtiyacında başvurduğumuz bankacılık ürünlerinden bir tanesidir. Vadeli tutarı, dilediğimiz ayda geri ödeme imkanı ile çoğu zaman ihtiyaç kredileri çok cazip gelmektedir. İhtiyaç kredileri günümüzde çok çeşitli yöntemlerle alınabilmektedir. Özellikle teknolojinin ilerlemesi ve dijital platformların artması ile birlikte birçok banka bu konuda yeni adımlar atmışlardır. İhtiyaç kredilerinde artık eskisi gibi zorlayıcı yöntemler uygulanmamaktadır. Çoğu zaman oturduğunuz yerden anlık olarak krediye başvurabilir ve onay aşması çok kısa sürerek kredinizi hesabınıza anlık olarak geçirebilirsiniz. Bu durum genellikle bankaların maaş müşterilerine ve kredi notu yüksek olan müşterilere sağladıkları avantajlardır. Hazır kredi limitleri dahilinde çoğu zaman şubeye gitmeden kredinizi alabilmeniz ve kullanabilmeniz mümkündür.

İhtiyaç Kredileri Başvuru Aşamaları

İhtiyaç kredileri önceden şubeden pek çok aşamadan geçerek sonuçlandırılmakta idi. Bunun için şubeye gidiyorduk ve kimliğimiz ile başvuru yapıyorduk. Banka şubesi de iki iş günü içerisinde bize olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacağını söylüyordu. Acil nakite ihtiyacı olan kişiler için iki iş günü oldukça uzun bir süreçtir. Bunun sonucunda başvurusu olumlu olan kişiler tekrar banka şubesine davet ediliyor ve uzun kredi sözleşmeleri imzalatılarak hesap açılıyor, bunun sonucunda belirli kontroller yapıldıktan sonra tutar hesabınıza geçiyordu. Bu süreç birçok bankada bazen bir haftayı bulabiliyordu. Günümüzde artık dijital platformlara geçilmesi ve teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte kredi başvuruları çok kısa tutulmakta ve cevaplar hemen cep telefonunuza gelmektedir. Bazen oturduğunuz yerden kredinize başvurabilir ve tutarı hemen hesabınıza geçirebilirsiniz. Tabi ki bu durum ödemelerinde sorun yaşanmayan ve bankaların maaş olarak çalıştıkları müşterileri için geçerli olmaktadır.

İhtiyaç Kredilerinin Sonuçlanması

Bir bankanın dijital bankacılığını kullanıyorsanız bu durumda ihtiyaç kredisine hem başvurmanız hem de sonuç almanız çok daha kolay olacaktır. Hele ki o bankanın maaş anlaşmalı müşterisi iseniz ya da mevduat müşterisi iseniz bu durumda işiniz daha da kolay olacaktır. Bankanın dijital uygulamasına girdiğinizde krediler bölümünden kredi başvur seçeneğine geldiğinizde çoğu zaman burada hazır kredi limiti bulunmaktadır. Bu limit dahilinde bir kredi ihtiyacınız var ise krediniz anlık bir sonuçlanma durumu ile hesabınıza geçebilir. Hazır kredi limitiniz yok ise yeni bir başvuru yapıyorsanız bu durumda işleminiz biraz daha uzun sürebilmektedir. Ancak yine size birkaç saat içinde cevap gelecektir. Yani artık eskisi kadar uzun süren başvuru ve sonuç süreleri bulunmuyor.

Kısa Sürede Sonuçlanması İçin Yapmanız Gerekenler

İhtiyaç kredinizin kısa sürede sonuçlanmasını istiyorsanız bu durumda şubeye gitmek yerine dijital ortamda başvuru yapmanız sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır. Maaş müşterilerinde bu süreç çok kısadır. Hemen kredinizin onay ya da red durumu size sms olarak bildirilir.

ilginizi çekebilir

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanı

Vakıf Katılım Bankasından beyaz eşya, mobilya, tv, bilgisayar, klima şeklinde ev eşya, araç-gereçlerini; 36 aya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir