HSBC Mortgage Kredisi Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

HSBC Mortgage Kredisi Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

HSBC Bank, düzenlemiş olduğu kampanlara ile hem ticari müşterilerinin hem de bireysel müşterilerine finansal destek sağlamaktadır. Bireysel müşterileri için sunmuş olduğu hizmetler kredi kartı ve bireysel kredilerdir. Bireysel kredi çeşitleri ise gerekseme, taşıt ve konut ( Mortgage ) kredisidir. HSBC Mortgage Kredisi ile uygun faiz ve ödeme koşullarıyla ev sahibi olmak isteyen kişilerin başvurduğu bir kredidir.

HSBC Mortgage Kredisi Özellikleri

  • Mortgage Kredisi tamamı bitmiş konut alımlarında minumum 5.000 TL olmak şartı ile kullanılabilmektedir.
  • Mortgage Kredisi kullanarak satın alacağınız evin ekspertiz değerinin en fazla %80’i oranında konut kredisi kullanılabilmektedir.
  • Mortgage Kredisi için belirlenen en fazla vade 120 aydır.
  • Mortgage Kredisi’ni kefilsiz olarak ve erken ödeme, ara ödeme yada otomatik ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
  • Kredi kullanacak kişinin talebi doğrultusunda, Yaşam Sigortası yaptırarak, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı konut kredinizi güvence altına alarak, düşük sigorta prim ödemesinden yararlanabilirsiniz.

HSBC Mortgage Kredisi Faiz Oranı

HSBC Mortgage Kredisi faiz oranı %1,50’dir. Bu faiz oranı ile kullanacağınız kredinizi 120 aya kadar vadelendirebilirsiniz. HSBC’nin faiz oranını değişiklik yapma hakkı vardır. Mortgage kredisi kullanmadan ilkin güncel faiz oranlarını takip etmeniz size kolaylık elde edecektir.

HSBC Mortgage Kredisi Kamsamında Alınan Ücretler

HSBC Bank, Mortgage Kredisi kapsamında kredi tahsis tutarı, ekpertiz harcaması, ipotek tesis harcaması, DASK poliçe tutarı ve öğrenci bağlı olarak konut sigortası ile yaşam sigortası bedeli tahsis etmektedir. Kredi tahsis tutarı, konut kredisi tutarının %0,50’si olarak tahsis edilmektedir.Ekpertiz harcaması, ipotek tahsis tutarı ve DASK poliçe bedeli ise kredi kullanılacak evin metrekaresine, lokasyonuna nazaran değişim göstermektedir. Kredi kullanacak kişinin talebi doğrultusunda meydana getirilen konut ve yaşam sigortası bedeli ise kredi kullanacak kişinin özelliklerine nazaran değişmektedir. HSBC tarafınca meydana getirilen yaşam sigortası bedeli, HSBC vadesiz hesaptan peşin yada HSBC kredi kartı ile 9 taksit yapılarak ödenebilmektedir.

HSBC Mortgage Kredisi Limit Ve Teminatları

HSBC Mortgage Kredisi minimum 5.000 TL olarak kullanılabilmektedir. Maksimum konut kredi limiti ise konutun ekspertiz değerinin %80’i oranındadır. Başka bir deyişle, Mortgage Kredisi ile alınacak evin ekpertiz değerinin %80’i oranında kredi verilebilmektedir. HSBC Mortgage Kredisi teminatları ise,

  • Konut İpoteği: Yaptırılması zorunludur. Kredi vadesi bitene kadar banka tarafınca konulmuş olan ipotek kaldırılmaz.
  • Konut Sigortası: Yaptırılması mecburi değildir. Satın alan isteğine nazaran yapılmaktadır.
  • Kredili Yaşam Sigortası: Satın alan talebi doğrultusunda yapılmaktadır.
  • DASK: Yapılması zorunludur. Sadece HSBC Bank yada başka bir sigorta şirketinden yaptırılabilir.

ilginizi çekebilir

ING Bank İndirimli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri, nakit ihtiyaçlarınızdan kişisel ihtiyaçlarınıza, eğitim masraflarınızdan konut ya da vasıta ihtiyaçlarınıza kadar her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir