Hibe Kredi Nedir, Kimler Alabilir, Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vatanımızda bir oldukça sektör için devletimiz bağışlama imkanları sağlamaktadır. Bu olanaklar nedir? der iseniz en başta büyükbaş, küçükbaş yada kümes hayvancılığı gelirken arkasında ise kendine kazanç kapısı olarak işletme kuracak olan yeni girişimciler gelmektedir. Bir tek bağışlama bu saydığımız sektördeki KOBİ yada girişimci yurttaşlarımıza işletme oluşturmak için verilmek ile kalmayıp saydığımız sektörde yer alıp işini yada hayvanlarını çoğaltmak isteyenler çiftçilerimiz için de verilmektedir. Kimler alabilir sorusunu verdikten sonrasında lüzumlu evrakları ve şartları ‘da aşağıdaki alanlarda bulabilirsiniz.

Bağışlama Kredi Veren Kurumlar Hangileridir?

Bağışlama, lügat anlamı olarak her hangi bir göç eder yada taşınmaz mal, mülk, para vb. lerin hiçbir karşılığı olmadan şahıs yada kişilere verilmesine denir. Türkiye’de yurttaşlarımıza bağışlama imkanlarını sunan kurumlar devlete bağlı resmi kurumlardır. Bu kurumların başlangıcında ise;

Bu kurumların imkanlarından ise daha oldukça yeni yatırım meydana getirecek olan girişimciler ile mevcud işletmelerini büyütmek isteyenler istifade eder. Bunlar yeni girişimciler, esnaflar ve çiftçilerimiz başta yer almıştır. Lüzumlu evraklar ise daha oldukça hangi kurama başvurmanıza gore değişmektedir. Eğer hayvancılık alanında bir desteğe başvuracak iseniz ne olursa olsun ÇKS belgeniz, yeni bir işletme için yapılacak olan başvurularda ise girişimcilik sertifikası sahibi olmanız gerekmektedir. Şartlara gelir ise,

Bağışlama başvurularında şartlar nedir ?

Lüzumlu olan belgeler şeklinde müracaat şartları da gene kurama göre değişiklik gösterir. Bu şartlar kimi vakit ağır kimi vakit ise hakkaten formalite icabı olarak sizden talep edebilmektedir. Sizlere bu şartları kurumlara gore sıralamamız gerekirse.

Yeni bir işletme kuracak iseniz eğer!

KOSGEB üstünden bağışlama alabilmeniz için ne olursa olsun bir girişimcilik sertifikanız olması gerekmektedir. Bu sertifikayı hiçbir karşılık ödemeden rahatlık ile her ilimizde hatta ilçemizde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılarak alabilirsiniz. Yaşınız 18 yaşından büyük ise kaç olursa olsun bu eğitimlere katılabilir rahatlık ile belgenizi alabilirsiniz. Eğitimleri mahalli belediyeler, iş-kur ve halk eğitim merkezleri belli tarihlerde düzenlemektedir. Burada http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste da ki adrese girerek size en yakın eğitim zamanı ve adresi hakkında kati data sahibi olabilirsiniz. Eğitimler sonrasında Yeni Girişimcilik Destek Programı yardımıyla bağışlama alabilmeniz için programa dahil bazı gerek duyulan evrakları tanzim ederek getirmeniz kafi olacaktır.

Kırsal alanda yatırım mı yapacaksınız ?

Kırsal alanda yatırım yapacaklar için de TKDK bağışlama imkanı sunmaktadır. %70 varan bu imkanlardan ister yeni başlamış olan bir ziraatçi olun ister iseniz işletmenizi büyütmek yada modernize etmek isteyen bir yurttaş olun yararlanabilirsiniz. Fakat bunun için ilk koşul ÇKS belgenizin olması ve birim tarafınca ne olursa olsun destek verilen iller içinde yatırım yapmanızdır. Birimin ülke genelinde destek sağlamış olduğu il haritası sitemizde mevcuttur. Eğer bu iller içinde iseniz,

  1. Kırsal alanda kurulacak olan her türlü hayvancılık
  2. Gene kırsal gezim yatırımları
  3. Balık üretimi
  4. Arıcılık faaliyetleri
  5. Mantarcılık alanına meydana getirilen yatırımlar
  6. Nebat örtüsüne yönelik yatırımlar

adına bağışlama alabilirsiniz. Bu imkanlar 2020 yılı soruna kadar IPARD/2 programı ile verilecektir. Burada en mühim öteki bir unsur ise davet ilanlarına yapılmasıdır. Devlet tarafınca bütçe deposu dahilinde bu ilanlar bir oldukça gösterim organları tarafınca yapılmaktadır. Takip eder iseniz, kazanırsınız.

Hibe kredi nedir, kimler alabilir, gerekli evraklar nelerdir

Bağışlama kredi nedir, kimler alabilir, lüzumlu evraklar nedir

Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı teşvikleri

Bakanlık daha oldukça yatırım öncesi ve sonrasında belli oranlarda alınan her türlü hayvan yada ihtiyaca gore bağışlama imkanını çiftçimize vermektedir. Bu desteklerden fındık üretimi yapanlar, seracılık ile meşgul olanlarla iyi ve organik ziraat yapanlar daha oldukça nasiplenmekte ‘dir. Çiftçilerin bitkisel olarak yaptıkları yatırımlar dekar karşılığında, hayvansal olarak meydana getirilen yatırımlar ise kelle sayısına gore belirlenmektedir. Belli dönemler dahilinde ÇKS belgesi sahibi çiftçilerimize verilen bağışlama imkanları başvuruları hakkında detaylı bilgiyi ilinizde yada kasabanız da buluna Ziraat il/ilçe Müdürlükleri ‘nden öğrenebilirsiniz.

ilginizi çekebilir

Anadolu Bank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Anadolu Bank personel alımı, bankanın her yıl belirli aralıklarla açmış olduğu ve genişleyen yapısını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir