Hayvan Kredisi Veren Bankalar 2020 Yılına Özel

Hayvancılık kredisi veren bankalar koyun, kuzu, inek, düve, manda, arılı kovan, büyükbaş ve küçükbaş canlı hayvan alımlarına finansman sağlıyorlar. Ek olarak devlet destekli küçükbaş, büyükbaş hayvancılık yapmak isteyen çiftçilerimize Vakıfbank, Halkbank, Denizbank benzer şekilde bankalar tarafınca destek sağlanmaktadır. Ek olarak Ziraat Bankası 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi vermektedir. Lüzumlu evraklar ile birlikte banka şubelerine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu içeriğimiz de Koyun, inek, keçi, tavuk çiftliği ve arıcılık sektörü için affetme, teşvik, kredi faiz oranları ve hesaplama işlemini kaleme aldık. Gene montofon büyükbaş sığır ve merinos koyun yetiştiricileri içinde destek sunar var.

Devlet Destekli Hayvan Kredileri

2020 senesinde Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca, Genç çiftçilere 30 bin lira hayvan hibesi ile hayvancılık destekleme ödemesi, Ziraat kredi kooperatifleri Ziraat bankası faizsiz hayvancılık kredileri ve Denizbank, Şekerbank, Yapı kredi bankası ve QNB Finansbank düşük faizli hayvancılık kredilerini 2020 senesinde da vermeye devam edilecektir. İnek, koyun, keçi, sığır, tavuk, dana, ördek, kaz, hindi, arılı kovan ve benzeri canlı hayvan alımı için affetme ve Devlet desteklerinin yanında hususi bankaların ve devlet bankalarının da destekleri verilmeye devam etmektedir.

Devlet Destekli Hayvan Kredileri

Devlet destekli hayvan kredisi alabilirsiniz.

Ziraat Bakanlığı Hayvancılık Desteklemeleri

T.C. Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca Büyükbaş hayvancılık, küçük baş koyun keçi hayvancılık desteği, arıcılık, kürk hayvancılığı, kanatlı yetiştiriciliği, ipek böcekçiliği yapmak isteyenlere koyun, keçi, manda, sığır, inek Hayvancılık desteklemeleri 2020 senesinde da yapılmaya devam edecektir.

Aşağıda belirtilen bankalar hayvancılık kredi vermektedirler.

 • İş Bankası  (İMECE KART ve Traktör ekipman kredisi de veriyor.)
 • Ziraat Bankası 
 • Halkbank,
 • Qnb Finansbank
 • Teb,
 • Akbank,
 • Güvence Bankası,
 • Vakıflar Bankası
 • Odeabank,
 • HSBC,
 • Denizbank (Hayvancılık projelerine sıfırdan destek sağlıyor.) 
  • Benim bahçem benim tarlam kredisi,
  • Genç ziraatçi desteği,
  • Hasat vadeli kredili mevduat,
  • SMS ile hayvan kredi başvurusu,
  • TMO senedine finansman sağlıyor.

Küçükbaş  hayvancılık desteklemeleri 500 baş ve üstü koyun, keçi hayvan sayısına haiz işletmelere verilmektedir. Destekleme ödemelerinde hayvancılık sektörü için Sürü yöneticisi istihdamı desteği ( Çoban) işletme başına 5.000 TL olarak verilmektedir. Küçükbaş hayvancılık devlet desteği olarak, 100 ile 200 baş içinde anaç baş hayvan sayısını artırırsa yada yeni ağıl yaparsa, üst limiti 120 bin lira olan bu projelerinde yarısı affetme olacak.

Hayyvancılık alanında verilecek devlet destekleri belli oldu. Buna gore aşağıda belirtilen oranlarda hayvancılık destekleri verilecek.

Hayvan desteklemeleri

Arıcılık icra eden çiftçilere ise arı yetiştiriciliği için aşağıda ki oranlarda destekleme verilecek.

Arıcılık destekleri

Genç Ziraatçi Hayvancılık Hibesi

2017 senesinde köye kati dönüş icra eden 24/30 yaş arasındaki 15.000 genç çiftçimize Büyükbaş, küçükbaş, arı yetiştiriciliği, seracılık ve benzeri sektörlerde 30 bin lira geri ödemesiz kredi verilecek Eğer sizde hayvan besiciliği yapmak istiyorsanız, hayvan affetme teşviklerine başvurabilirsiniz. TİGEM tarafınca projesi onay alan çiftçilere 30 bin lira değerinde hayvan verilecek. TİGEM tarafınca Büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımı  yapılacak ve affetme almaya hak kazanan 15 bin genç çiftçilere nakdi para yerine verilecek olan 30 bin lira affetme değerinde koyun, inek yada keçi vb. affetme edilen hayvanlar teslim edilecek.

Hayvan kredisi için gerekli evraklar ve belgeler hazırsa sizde bu teşvike müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. İster koyun, ister düve, siz seçin!

Köye kati dönüş icra eden genç çiftçilere proje karşılığında verilecek olan hibeyi alan doğrusu hayvanlarını TİGEM den alanların projesinde bahsetmiş olduğu işi 2 yıl süresince yapmış olup yapmadığı denetim edilecek. Ziraat Bankası tarafınca 30 bin TL affetme verilmektedir. Yalnız genç ziraatçi projesi kapsamında verilecek olan bu desteğin başvuruları bitmiştir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası ve Ziraat Kredi Kooperatifleri tarafınca büyükbaş hayvancılık yetiştiriciliği ve besiciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği, arıcılık, kanatlı damızlık yetiştiriciliği, su ürünleri yetiştiriciliği, hindi besiciliği mevzularında faiz indirimleri ile işletme periyodu ve yatırım periyodu olmak suretiyle 2 başlık altında % 100 faiz indirimleri ile faizsiz hayvancılık kredisi ve % 50 ila % 75 faiz indirimleri düşük faizli hayvancılık kredisi verilecektir. Bunun haricinde düzgüsel şartlarda, tarımsal yatırımlara %6, hayvancılığa ise %5 faiz oranı mevcuttur. Bu oranlar yıllıktır.

Hayvan Kredisi 2017

Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi vermeye devam ediyor. Birleşke vasıtasıyla kullandırılacak işletme ve yatırım periyodu için faizsiz ve düşük faizli kredilerin meydana getirilen faiz indirimleri ile kullandırılacak kredi üst limitleri  aşağıdaki gibidir. Sizin için şartları en uygun olan ödeme planı doğrultusunda bir destek seçin.

 • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği kredisi üst limiti 12 milyon 500 bin lira olan bu krediden 750 bin liraya kadar yatırım dönem için kredi kullanmak isteyenlere % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi olarak işletme periyodu için de % 50 faiz indirimleri ile kredi verilecektir.
 • Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği kredisi üst limiti 7,5 milyon lira olan bu krediden yatırım periyodu için meydana getirilen% 100 faizi indirimi ile faizsiz kredi,  işletme periyodu için meydana getirilen % 75 oranında faiz indirimi ile kredi verilecektir. Hayvancılık Teşvikleri Verilen İller sıralamasında ikamet ettiğiniz il var ise oldukça şanslısınız.
 • Büyükbaş hayvan besiciliği kredisi almak isteyenler için 5 milyon lira olarak belirlenen kredi üst limitinde işletme ve yatırım periyodu için meydana getirilen faiz indirimi % 50 oranında belirlenmiştir % 50 faiz indirimi ile düşük faizli kredi verilecektir.
 • Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi üst limiti olan 3 milyon liralık krediden yatırım döneminde büyükbaş hayvan yetiştiricilerine % 50 faiz indirimi ile kredi verilecektir. İşletme periyodu içinde meydana getirilen % 25 faiz indirimi ile düşük faizli kredi verilecektir.
 • Küçükbaş süt hayvanı yetiştiriciliği kredisinin üst limiti 5 milyon lira olarak belirlenmiştir % 100 faiz indirimi yapılarak bu krediyi almak isteyenler faizsiz Küçükbaş Hayvan yetiştiriciliği kredisi verilecektir. Merinos Koyun Yetiştiriciliği ile uğraşan çiftçilere de bu sektör için destek sağlanmaktadır.
 • Küçükbaş hayvancılık kredisi (besicilik) üst limiti 1,5 milyon olarak belirlenmiştir. Yatırım periyodu için kredi kullanmak isteyenlere meydana getirilen % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek bunun yanında işletme periyodu için meydana getirilen % 50 faiz indirimi uygulaması ile düşük faizli Küçükbaş hayvan besiciliği kredisi verilecektir. Naturel olarak bu mevzuda araştırma yaparken hangi bölgede yapılır sorusuna da yanıt bulmalısınız.
 • Arıcılık Kredisi olarak verilecek kredinin üst limiti ise 1,5 milyon lira olarak belirlenmiştir. Ziraat bankasından yatırım ve işletme dönemleri için arıcılık kredisi almak isteyenler için meydana getirilen % 50 faiz indirimi oranı ile arıcılık kredisi kullandırılacaktır.
 • Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği kredisi kapsamında verilecek kredinin üst limiti 7,5 milyon olarak belirlenmiştir. Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği kredisi yatırım ve işletme dönemleri için meydana getirilen % 100 faiz indirimleri ile Faizsiz kredi verilecektir.
 • Eğer faiz oranlarına gore hesaplama sonucunda ödeme planı size uygun değilse, borcunuzu uzun vadeye yaymalısınız. Bu sebeple 5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi ödeme planını tercih edebilirsiniz.
 • Su ürünleri yetiştiriciliği kredisi için belirlenen 5 milyon lira kredi üst limitleri ile verilecek olan kredinin yatırım döneminde % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek aynı şekilde Ziraat bankasından verilecek su ürünler yetiştiriciliği kredisi kapsamında işletme döneminde meydana getirilen % 50 kredi faizi indirimi ile düşük faizli kredi verilecektir.
 • Hindi besiciliği kredisi için belirlenen kredi üst limiti 1 milyon lira olacak şekilde yatırım döneminde % 50 faiz indirim yapılmış, işletme döneminde ise % 75 faiz indirimi yapılmıştır. Hindi besiciliği yapmak isteyenlere yatırım ve işletme periyodu için meydana getirilen faiz indirimleri ile düşük faizli işletme ve yatırım kredisinden yararlanabilirler.

Tüm bu krediler Ziraat kredi kooperatiflerince Ziraat bankası tarafınca verilecek hayvancılık kredileridir. Ziraat bankası tarafınca verilecek faizsiz ve düşük faizli işletme ve yatırım periyodu kredisi başvuruları devam etmektedir. Ziraat Bankası şubelerine giderek detaylı informasyon alabilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz.

2020 senesinde hayvan kredisi veren diğeri bankalar ise Şekerbank, Finansbankası,  Denizbank ve Yapı kredi bankasıdır.

Bankaya gitmeden ilkin Hayvan Kredisi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler hazırlayın!

Şekerbank Ziraat Bankacılığı

Şekerbank süt sığırcılığı besicilik kredisi, Küçükbaş süt hayvancılığı ve besicilik kredisi, tavukçuluk kredisi, su ürünleri kredisi ve arıcılık kredisi vermektedir. Küçükbaş hayvancılık süt hayvancılığı ve besiciliği kredisi almak isteyenlerin ne olursa olsun minimum 2 senedir hayvancılık yapması gereklidir. Modern hayvancılık mevzusunda verilen destek sunar için tıklayınız.

şekerbank-hayvan-kredisi

Şekerbank hayvan kredisi

Ek olarak mevcut hayvan sayısının 50 keçi, 25 koyunu olması bu hayvanlarının küpelendirilmiş olması  doğrusu Ziraat İl/İlçe Müdürlükleri’nde Koyun/Keçi Kayıt Sistemine kaydedilerek yazı ile birlikte 60 ay vadeli yılda bir kez geri ödemeli olarak Şeker Bankasından küçükbaş hayvancılık alabilirler. Şekerbank hayvancılık yatırım kredisi kapsamında verilen diğeri hayvancılık kredisi şartlarını ve faiz oranlarını ilgili bağlantıdan görebilirsiniz.

QNB Finansbank Hayvancılık Desteği

Finansbankası hayvancılık kredisi kapsamında besicilik yapmak isteyen çiftçilere işletme ve yatırım dönemleri olmak suretiyle besicilik kredisi vermektedir. Qnb Finansbank besicilik meydana getirecek olan çiftçilere  hayvancılık faaliyetlerindeki tüm gereksinimlerini bu krediler ile %85’ini karşılama imkanı sunulmaktadır.

Denizbank’tan Büyükbaş ve Küçükbaş Sektörüne Destek

Denizbank hayvancılık kredisi veren bir diğeri bankadır. Hayvancılık faaliyetlerinde tüm ihtiyaçların ve giderlerin karşılanması için Denizbank’tan  hayvancılık kredisi alabilir ve hem hayvan, hem de hayvan bakım ürünlerini bu krediler ile karşılayabilir ve yaptığınız hayvancılık faaliyetlerinizi olduğunuzdan daha da üst seviyeye getirebilirsiniz. Denizbank 2020 senesinde tarımsal yatırım kredileri kapsamında Hayvancılık kredisi ürünlerini hizmete sunuyor. Hayvancılık ekipmanına yönelik krediler, Süt hayvanı alım kredisi, besi hayvanı alım kredisi, su ürünleri kredisi olarak 60 ay vadeli 6 ayda bir ödemeli proforma satmaca değerinin % 75’ine kadar hayvancılık kredisi vermektedir.

Yapı Kredi Ziraat ve Hayvancılık Sektörü Desteği

Yapı kredi bankası büyükbaş ve küçükbaş süt hayvanı alımlarının finansmanı amacıyla 60 ay vadeli 1, 3, 6, 12 ayda bir geri ödemeli hayvan alım kredisi veriyor. Yapı Kredi Bankası gene Süt hayvancılığı işletmelerinin yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik vb. gereksinimlerine yönelik 18 ay vadeli 1, 3, 6, 12 ayda geri ödemeli Süt hayvancılığı İşletme kredisi veriyor. Yapı kredi bankası bunun yanında besicilik kredisi olarak 12 ay vadeli Et amaçlı büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapanlara bakım, ilaç, aşılama, yem, su, elektrik benzer şekilde giderlerini karşılamaları amacıyla Besicilik kredisi vermektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası

Türkiye Ekonomi Bankası’da en düşük faiz ve en uzun vade imkanı elde eden bankalar arasına katıldı. Yaptığımız araştırmaya gore TEB; hayvan satın almak çiftçilerimize tarımsal yatırım destekleri alanında kapılarını araladı. Türkiye Ekonomi Bankası şubelerini ziyaret ederek, güler yüzlü hizmet sunan banka personelinden, koyun, kuzu, inek, düve, damızlık düve, malak, manda, su ürünleri ve her türlü yatırımınız için hayvancılık kredisi çekebilirsiniz.

Kredi çekmek yerine yalnız Devlet hibesi ile bu işe başlamayı tercih ediyorsanız Hayvan Besiciliğine Hibe Desteği adlı haberden bu yıla hususi teşvikleri incelemelisiniz.

Hayvan Kredisi veren kamu kuruluşları ve hususi bankalardan düşük faizli tarımsal yatırıma hususi hayvancılık kredisi çekebilir, ağıl yapımı, inek, koyun, dana, düve, hindi, ördek, kaz, tavuk, ipek böceği ve benzer projelerin onayı için hayvancılık kredilerinden yararlanabilirsiniz.

İçeriğimiz Ön Informasyon Amaçlı olup,  En net bilgiyi Ziraat Şubelerinden öğrenebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

İşletme Kredisi Çekme Şartları Nelerdir?

İhracat ile uğraşan firmaların son zamanlarda sordurulmuş olduğu en yaygın sual; işletme kredisi nedir? İşletme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir