Havale Altın Nasıl Alınır? En Uygun Fiyatlar ( Akbank, Garanti Bankası)

Havale altın son zamanlarda fazlaca sık karşılaşmış olduğumuz bir işlem türüdür. Kredi kartı kullanan yurttaşlarımız tek çekim karşılığında yada taksitle gram cinsinden altın alabilirler. Bununla beraber sipariş anında belirtilmiş olan bankanın altın hesabına aktarılan ve diğeri bir adı ile elektronik altın olarak da malum saf altın türüdür. Bu sayede istediğiniz kadar gram altını alabilir ve satın almış olduğunuz altınları ilgili olduğunuz bankanın altın hesabına havale yapabilirsiniz. Havale altın satın almış olduğunuzda direk olarak bankanızın altın hesabına aktarma yapılır ve fiziki olarak elinize ulaşmaz. Kesinlikle beklemenize gerek kalmadan en fazla on beş dakika içinde banka hesabınıza havale yapılırken çalınma ve kaybolma riskinin de önüne geçmiş olmuş olmuş olursunuz. Hesabınızda gram olarak havale etmiş olduğunuz altınları istediğiniz zaman Türk Lirasına yada Döviz hesabına çevirerek nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz. Havale altın iyi mi alınır en uygun fiyatlar nedir? 

Havale altın satın alabilmek için ilk olarak ilgili bankalardan altın hesabı açmanız gerekecektir. Altın hesabı açmak istediğinizde bankalara ödeme yapabileceğinizi düşünmenize gerek yok zira altın hesabı açarken hiçbir ücret ödemeden ve hiçbir maliyet tutarı vermenize gerek kalmadan hesabınızı açabilirsiniz.

Havale altın nasıl alınır?

Havale altın iyi mi alınır?

Altın Hesabı Iyi mi Açılır?

Hesap açmak istediğiniz bankanın şubelerine giderek yada web üstünden ve bununla birlikte cep şubelerinden müracaat yaparak hesap açmanız oldukça kolay olacaktır. Hiçbir ücret ödemeden ve hesap işletim tutarı ödemesi yapmadan hesabınızı açabilirsiniz. Bununla beraber altın hesabınıza havale yaptığınız gram altınları 7/24 nakit hesabına çevirerek istemiş olduğunuz nakde haiz olabilirsiniz. Açmış olduğunuz altın hesabınızı istediğiniz vakit saniyeler içinde kapatmanız da mümkün olacaktır. İnternet üstünden yada ilgi bankaların cep şubelerinden hesap açmak istediğinizde aşağıdaki maddeleri takip etmeniz kafi olacaktır.

 • Hesaplarım
 • Yeni hesap aç
 • Vadesiz altın hesabı
 • Başvurular
 • Yeni hesap başvurusu
 • Altın hesabı

Yukarıda maddeler halinde bahsetmiş olduğumuz hesap işlemlerini altın hesabı açmak istediğiniz bankanın cep şubelerinden yada web üstündeki sitelerinden yapabilirsiniz. Hesabınızı açarken hiçbir ücret ödemenize gerek kalmaz.

Türkiye İş Bankası Altın Hesabı açabilirsiniz.

Bankaların Taksit Sayıları Nedir?

Havale altın satın almak istediğinizde bankaların size sunmuş olduğu kredi kartlarından faydalanarak taksitler halinde gram altın alabilir ve almış olduğunuz gram altını ilgili banka hesabınıza havale yapabilirsiniz. Ve havale yaptığınız altını istediğiniz vakit Türk Lirasına yada döviz hesabına çevirebilirsiniz. Almış olduğunuz gram altınları Bonus, World, Axess, Paraf, Maximum, Cardfinans benzer şekilde kredi kartlarına 4 taksite bölerek satın alabilirsiniz. Eğer ticari kredi kartına haiz iseniz 9 taksit imkanını da haiz olabilirsiniz.

Bankaların taksit oranı

Bankaların taksit oranı

Havale Alınan Altınlar Nakite Çevrilebilir Mi?

Havale olarak satın almış olduğunuz gram altınları nakit ihtiyacınız olduğunda nakde fazlaca kolay bir halde çevirebilirsiniz. İster Türk Lirası ister döviz hesabı olarak çevirmiş olduğunuz gram altınlarınızı 7/24 bankaların ATM’lerinden kolaylıkla çekebilirsiniz. Altın hesabınızı nakde çevirme işlemini bir örnek yardımı ile anlatacak olursak eğer;

10 gram özgü altın aldığımızı varsayalım bu oran havale işlemi yapmış olduğumuzda direk olarak 10 gram şeklinde hesabımızda gözükecektir. 10 gram altının içinden 4 gramını nakde çevirmek istemiş olduğunuzda dünya altın borsasının o günkü kıymeti ile hesaplama yapmanız doğru olacaktır.

Bu işlemin formülü ise 4* güncel kur=toplam nakit

Altın Hesabını Hangi Bankalardan Açabilirim?

 1. Ziraat bankası
 2. Yapı kredi
 3. QNB Finansbank
 4. Güvence bankası
 5. Akbank
 6. Denizbank
 7. Halk bankası
 8. TEB
 9. Kuveyt Türk
 10. Türkiye İş bankası

Belirmiş olduğumuz bankalardan herhangi birisine giderek hiçbir ücret ödemesi yapmadan altın hesabı açabilirsiniz.

Havale Altın Avantajları Nedir?

Havale altın satın almış olduğunuzda kredi kartı ile 4 taksit olanağına haiz olduğunuz benzer şekilde piyasadaki en uygun altın alış fiyatına da haiz olabilirsiniz. Ek olarak Güvenlik problemi olmadan risksiz bir halde altın transferi gerçekleştirilir. Tüm bunların yanı sıra Taşınma ve çalınma riski bulunmadığı için aklınız ve gönlünüz rahat etmektedir. Havale altın alışının en büyük pozitif yanları ise masrafsız olmasıdır.

Altın Ve Kur Tutarları 2020

ALIŞ SATIŞ
ALTIN TL/GR 301,79 301,84
USD/TL 5,98 5,99
EUR/TL 6,66 6,67
GÜMÜŞ 3,49 3,50

Yukarıda tablo yardımı ile belirtmiş olduğumuz altın ve döviz tutarları değişkendir. Bu tutarlar anlık değişiklik gösterebileceği için durağan(durgun) olarak bu sayılara bakılırsa hareket etmek mantıklı olmayacaktır. Bu sebeple de kur ve altın farkını sürekli olarak takip etmenizi tavsiye ederiz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

SGK Geriye Dönük Borçlanma Nasıl Yapılır? (Şartları)

SGK geriye dönük borçlanma nedir, iyi mi yapılır, şartları nedir? Geriye dönük sigorta borçlanmasına dair …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir