HalkBank Vefa İhtiyaç Kredisi Detayları

HalkBank Vefa İhtiyaç Kredisi Detayları

Halkbank Vefa Kredisi ile şehitlerimizin ailelerine ve muharip/malul gazilerimize düşük faizli ve uzun vadeli kredi imkanı sunmuştur. Halkbank Vefa Kredileri kapsamında Vefa İhtiyaç, Vefa Konut ve Vefa Taşıt kredisi seçenekleri sunmaktadır.

HalkBank VEFA İhtiyaç Kredisi’nin Özellikleri

Halkbank’ın şehit aileleri ve gaziler için hususi hazırladığı Vefa İhtiyaç Kredisi’nden, Şahadet Belgesi bulunan tüm şehit yakınları ( anne, baba, eş, çocuk ) ve Muharip Blegesi yada Malul Belgesi olan tüm gazilerimiz yararlanabilirler. Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi de bir kredi olduğundan, kredi kullanımlarında krediye başvuran şehit ailelerinin ve gazilerin kredi notuna bakılmaktadır. Halkbank Vefa Kredisi üst limiti 50.000 TL ve en fazla kredi vadesi de 48 aydır. Sadece bu kredi kapsamında kullanılan gerekseme kredisinden kredi tahsis tutarı alınmamaktadır.

Halkbank VEFA İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi faiz oranı %1,30 olarak belirlenmiştir. Kredi tahsis tutarı alınmayan kredi de 48 aya kadar vade yapılabilmektedir. 48 ay vade ile kullanılan 10.000 TL tutarındaki bir kredinin aylık taksit tutarı 297,53 TL’dir. Halkbank lüzumlu görmüş olduğu durumlarda kredi faiz oranında değişim yapma hakkına haizdir.

Halkbank VEFA İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi başvurusu, Halkbank Şubeleri’nden yapılmaktadır. Vefa İhtiyaç Kredisi müracaat evrakları ise,

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Şehit yakınları için Şahadet Belgesi
  • Gaziler için ise Muharip Belgesi yada Malul Belgesi’dir.

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi ile ilgili daha detaylı bilgiyi Halkbank Şubeleri’nden edinebilirsiniz.

Halkbank Vefa Kredi Çeşitleri

Halkbank, şehit yakınlarına ve gazilerine bireysel gereksinimleri için hususi oluşturduğu Vefa İhtiyaç Kredisi’nin yanı sıra Vefa Konut Kredisi ve Vefa Taşıt Kredisi de vermektedir.
Halkbank Vefa Taşıt Kredisi: Şehit ailelerinin ve gazilerin yararlanabileceği düşük faizli taşıt kredisidir. 0 km yada ikinci el vasıta alımlarında Vefa Taşıt Kredisi kullanılabilmektedir. Vefa Taşıt Kredisi’nin 0 km vasıta alımları için uyguladığı faiz oranı %1,25 iken ikinci el araçlar için faiz oranı %1,26’dır. Bu kredi kapsamında 48 aya kadar vade yapılabilmektedir.
Halkbank Vefa Konut Kredisi: Şehit ailelerine ve gazilere ev satın alırken finansal destek sağlamak için oluşturulmuş bir konut kredisidir. Halkbank Vefa Konut Kredisi, 36 ile 120 ay içinde vadeler ile 100.000 TL’ye kadar verilebilmektedir. Halkbank Vefa Kredisi faiz oranları ise 36 ay vade ile kullanılan kredilerde %1,09, 120 ay vade ile kullanılan kredilerde ise %1,12’dir.

ilginizi çekebilir

Maske Cezasına Nasıl İtiraz Edilir? Başvuru Makamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir