Halkbank Tüm Esnafa 25 bin TL. Kredi Verecek (BAŞVURU YÖNTEMİ)

Halkbank’ tan Esnafa Kredi Desteği Geliyor

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında Halkbankası destek paketlerini bir adım daha öteye taşıdı ve fark yapılmaksızın tüm esnafa destek limitini artırdı.  Halkbankasından meydana getirilen son dakika açıklamasına nazaran Korona sebebiyle alınan tedbirler kapsamında fark yapmaksızın tüm esnafa 25.000 TL nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği verilecek. Gömü ve Maliye Bakanlığı desteğiyle tüm esnaflara Esnaf Destek Paketi kapsamında 25 bin lira nakit kredi desteği verilecek.

Tüm Esnafa 25 bin TL. Kredi Desteği Müjdesi

Bu süreçte destek bekleyen esnafa müjdeli haber geldi. Halkbank, devletimizde fark yapmaksızın tüm esnafa 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği verecek.

Halkbank, esnafa kullandıracağı işletme kredisinin limitini 25 bin lira olarak ve vadesini de 36 ay olarak belirlenmiştir. Bu kredinin ek olarak 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabileceği de açıklandı.

Esnaf ve Sanatkarlar Halkbank vasıtasıyla Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kredi kullanmaktadır.  Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullandırılan esnaf kredileri bu uygulama ile devam etmektedir. Esnaf Destek Paketi kapsamında bugüne dek faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve  sanatkarların da  imkanlardan  yararlandırılacaktır.

Kamu ve hususi bankalar tarafınca açıklanan Finansal istikrar paketi ile eşgüdümlü korumak suretiyle  korono virüsü salgınına karşı kararlılıkla yürüttüğü  mücadelenin bir parçası olunması amaçlanmakta olup paket kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri sunulmaktadır.

Esnaf Destek paketinde esnaflara işletme Finansman desteği 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli 25 bin TL limitli ve Gömü desteğiyle senelik % 4,5 maliyetli olarak kullandırılacak. Tüm esnafların ticari kartlarına da 25 bin liraya limit tanınacak.

Paraf Esnaf kart desteği olarak Esnaf ve sanatkarlarımızın mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecekleri nakit akışlarını düzenleyebilecekleri 3 ay ödemesiz 12 ay vadeli 25 bin TL’ ye kadar limitli olarak kullandırılacak.

Halkbank esnafa 25 bin lira destek

6 Ay Ödemesiz 25 Bin Lira Nakit Kredi Desteği Ne Süre Verilecek?

Fark yapılmaksızın tüm esnaflara sağlanacak olan 25.000 TL nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteğinden yararlanmak isteyen esnaflar Halk bankasının şubElerinden Mobil bankacılık ve web bankacılığı üstünden müracaat yaparak nakit kredi desteğini alabilecek.

Esnaflara verilen Koronovirüs destekleri hakkında da data alabilirisiniz.

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında esnafa hususi iki yeni ürün 25 bin lira nakit kredi ve ticari kart desteği hayata geçirildi. Bu kapsamda Halkbankası vasıtasıyla kullandırılacak olan Gömü ve Maliye Bakanlığı faiz destekli işletme kredisinden esnaf ve sanatkar odalarına kayıtlı tüm esnaf ve sanatkarlar yararlanabilecektir.

Tüm esnaflara yönelik olarak kullandırılacak olan işletme kredisinin yanında esnaflara mal ve hizmet alımlarda da taksitli vadeli işlem yapabilecekler. Ek olarak çek senet işlemlerini kart üstünden gerçekleştirme olanağına haiz olacak esnaflar bu zamanda nakit akışlarını rahatça düzenleyebilecekler.

 % 4,5 Faiz Oranları ile 25 bin lira Halkbank İşletme Kredisi

Esnaf ve sanatkarların çalışmış oldukları tedarikçi firmalar üstünden avantajlar sağlayabilecekleri Paraf Esnaf Kart Destek paketi kapsamında ticari kartlarına 25 bin TL’ye kadar limit tanınıyor.

Vatanımızda en yoğun  ve ağırlıklı olarak etkinlik göstermekte olduğu,

  • Perakende
  • Tecim,
  • Ulaştırma,
  • İmalat,
  • Yiyecek,
  • Konaklama  meslek kolları başta olmak suretiyle fark yapılmaksızın tüm esnaf ve sanatkarlara % 4,5 faiz  oranı ile 25 bin TL limitli İşletme kredisi kullandırılması  amaçlanmaktadır.

Halkbankası İşe Devam Destek kredisini de devreye alındı.

Halkbank 25 bin lira nakit desteği ve ticari kart desteğinden yararlanmak isteyenler için müracaat şartları ve diğeri detaylar ilerleyen saatlerde netleşecek. Güncellemeler için bizi takip edin.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Genç Çiftçi 2020 Başvurusu Ne Zaman?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir