Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Halkbank, ticari, KOBİ, kurumsal ve biryasel bankacılık alanlarında Türkiye’nin köklü bankalarından biridir. Halkbank, Bireysel Bankacılık kapsamında, kamu ve {özel sektör} çalışanlarına uygun faizli gereksinim kredisi imkanı sağlamaktadır. Halkbank Hususi Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi, hususi sektörde çalışan kişilerin parasal gereksinimlerini uygun faiz ve ödeme alternatifleriyle karşılamayı hedeflemektedir.

Halkbank Hususi Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Halkbank bireysel kredi kapsamında olışturduğu Hususi Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi, ismindende anlaşılacağı suretiyle {özel sektör} çalışanlarının yararlanabilceği bir kredidir. Halkbank kamu kurum ve kurumlarında çalışanlar için gereksinim kredisi kampanyası ayrıdır. Hususi Sektör Çalışanlarının çeşitli parasal gereksinimleri için hazırlanan bu kredi de, 48 aya kadar vade imkanı vardır. Hususi Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi, masrafsız ve kredi tahsis tutarı alınan, uygun faizli olmak suretiyle iki şekilde hazırlanmıştır. İki şekilde hazırlanan kredinin maksimum vadeleri aynı olsa da, faiz oranları farklıdır.

Halkbank Hususi Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi’nin Faiz Oranları

Halkbank Hususi Sektör Çaşınlarına İhtiyaç Kredisi faiz oranları,alınan kredinin masrafsız ve kredi tahsis tutarı alınmasına bağlı olarak değişmektedir. Kredi tahsis tutarı alınacak kredinin faiz oranı %1,35 iken, masrafsız doğrusu kredi tahsis ücerti alınmayan kredinin ise faiz oranı %1,40’dır.
48 ay vade ile kullanılan 15.000 TL tutarındaki kredi,

  • Masrafsız kullanılacak ise faiz oranı % 1,40 hesaplanarak aylık taksit tutarı 457,74 TL,
  • Kredi tahsis ücretli kullanılacak ise faiz oranı %1,35’den hesaplanarak aylık taksit tutarı 451,99 TL ve kredi tahsis tutarı 78,75 TL olacaktır.

48 ay vade ile kullanılan 50.000 TL tutarındaki kredi,

  • Masrafsız kullanılacak ise faiz oranı % 1,40 hesaplanarak aylık taksit tutarı 1.525.78 TL,
  • Kredi tahsis ücretli kullanılacak ise faiz oranı %1,35’den hesaplanarak aylık taksit tutarı 1.506,64 TL ve kredi tahsis tutarı 262,50 TL olacaktır.

Halkbank kredi tahsis tutarı, kullanılan kredinin %0,05’i oranındadır ve bu tutara Banka Sigorta Işlem Vergisi ( BSMV ) eklenmektedir.
Halkbank Hususi Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi faiz oranlarından, kredili mevduat hesabı açtıran ve Yaşam Sigortası yaptırmayı talep eden {özel sektör} çalışanları yararlanabilmektedir. Yaşam Sigortası Primi, krediye başvuran kişinin yaşına ve kredi tutarına gore farklılık göstermektedir. Mesela, 48 ay vade ile 50.000 TL tutarındaki 35 yaşındaki adam şahıs için senelik sigorta primi 156 TL olarak hesaplanmaktadır.
Halkbank Hususi Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi başvurusu, Halkbank Şubelerinden yapılmaktadır.

ilginizi çekebilir

2020 Kanada Göçmenlik Şartları Neler? (Sınav, Eğitim, İşçi)

Kanada göçmenlik şartlarını 2020 güncel verilerine bakılırsa hazırladık. Kanada’ya çalışmak, eğitim, tecim şeklinde amaçlarla göçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir