Halkbank Öğrenci Eğitim ve Öğretim Kredisi

Her türden öğrenci eğitim masraflarının karşılanması amacı ile kredilere gereksinim duymaktadır. Öğrencilere kredi veren pek fazlaca banka vardır. Bankaların verdikleri bu krediler gereksinim kredisi statüsünde değerlendirilebilir. Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank, Akbank benzer şekilde bankalar tarafınca 2020 senesinde eğitim kredisi verilmektedir. Bu bankaların yanı sıra Halkbank tarafınca uygun faiz oranları ve vadeler ile verilen eğitim kredileri de bulunmaktadır. Halkbank tarafınca verilen eğitim kredilerinin vadeleri 36 ay olabilmekte ve öğrencilere rahat rahat kredilerini ödeme imkanı sunulmaktadır. Ek olarak bankanın öğrencilere yönelik olarak hazırladığı kredi kartı ürünlerine de müracaat yapabilirsiniz. Eğitim kredisi ile ilgili tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Halkbank Eğitim Kredisi

Yaşam şartlarının oldukça pahalı olduğu şu dönemde her türlü finansman ihtiyacımızın karşılanması amacı ile banka şubelerine müracaat yapıyoruz. Bankaların da aslına bakarsan işleri bu olduğundan her türden müşterisine uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile kredi imkanı sunuyor. Eğitim masraflarının karşılanması amacı ile de kredi sunan pek fazlaca banka var. Bu bankalar içinde Halkbank’ da içeriyor. İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite benzer şekilde her kademeden öğrencinin eğitim masraflarının karşılanması ile banka uygun faiz oranları ile kredi sunuyor.

Halkbank Eğitim Kredisi 2019

Halkbank Eğitim Kredisi 2020

Halkbank tarafınca verilen eğitim kredileri gereksinim kredisi statüsünde değerlendirilebilir. İhtiyaç kredilerinde de bildiğimiz benzer şekilde vadeler 60 ay olmaktadır. Bankaların kullandıracakları kredilerin limitleri ve diğeri şartlar birbirinden değişik olacaktır. Halkbank tarafınca verilecek olan kredinin üst limiti 50 bin TL olmaktadır. Halkbank, eğitim kredilerinin faizlerini tahsis ücretlerine gore belirlemektedir. Faizsiz eğitim kredisi alarak eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz.

 • Tahsis ücretli kredilerin faiz oranları; %0,98
 • Tahsis parasız kredilerin faiz oranları; %1,03 olmaktadır.

Kredinin diğeri pozitif yanları ise taksit seçeneklerinin müşterinin bütçesine gore ayarlanabilir olmasıdır. Artan ya da azalan taksitli olarak kredi kullanabileceğiniz benzer şekilde özgür ödeme dönemleri ile 3 ayda bir ödemeli ya da ilk 2 taksiti ertelemeli olarak kullanabilirsiniz.

Sözgelişi 60 ay vadeli 10 bin TL tutarında kredinizi %0,98 faiz oranları ile aylık 233,26 TL taksit tutarı ile geri ödeyebilirsiniz.

Halkbank Eğitim Kredisi Şartları

Halkbank tarafınca uygun faiz oranları ve vadeler ile verilmekte olan kredilerden yararlanmak için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir.

 1. Kredi üst limiti 50 bin TL olup daha üst limitte kredi kullandırılmayacaktır.
 2. Tahsis ücretli kredilerden %5 oranında Banka Sigorta Işlem Vergisi kesilmektedir.
 3. Yukarıda bahsettiğimiz faiz oranları sigorta talebinde bulunan müşteriler için geçerli olmaktadır.
 4. Krediden ilköğretimden lise bitimine kadar devlet okullarında ya da hususi okullarda okuyan ve spor okulu benzer şekilde yerlerde eğitim vazife öğrencilerin velileri ile 2 senelik önlisans, 4 senelik lisans programları, doktora ve yüksek lisans öğrencilere yararlanabilir.
 5. Kredi kullanılabilmesi için eğitim ücretini gösteren belgenin bankaya sunulması gerekiyor.
 6. Kredi kullanacak olan öğrenciler 18 yaşından büyük olması gerekiyor.
 7. Öğrencinin tertipli geliri var ise banka şubesine sunmalıdır. Sözgelişi yarı zamanlı olarak çalışıyorsa elde etmiş olduğu geliri belirleyebilmelidirler. Öğrencilere kredi veren bankalar a giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.
Halkbank Eğitim Kredisi Şartları

Halkbank Eğitim Kredisi Şartları

Halkbank Eğitim Kredisi Iyi mi Alınır?

Halkbank’ tan eğitim kredisi almak isteyenlerin lüzumlu evraklar ile banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Banka kredi talebinde bulunan şahıslar ile ilgili bir soruşturma başlatacak olup uygun görmesi durumunda müşterisini kredilendirecektir. Bankaya sunulması gereksinim duyulan evraklar aşağıdaki gibidir;

 • T.C. kimlik belgesi
 • Bankadan temin edilecek olan kredi müracaat formu
 • Öğrencinin etken olarak eğitim gördüğünü kanıtlayan belge
 • Eğitime ilişkin faturalar
 • Bu belgelerin yanı sıra banka tarafınca kefil ya da güvence talep edilebilecektir.

Banka evraklarda herhangi bir eksilik olmaması durumunda müşterinin finansal durumunu inceleyerek kredi verip vermeyeceğine karar vermektedir.

Öğrenciler Kredi Alabilir mi?

Bankalar tarafınca kredi başvurularının kabul edilebilmesi için en önemli kriter tertipli gelir sunma durumudur. Sözgelişi çalışanlar 6 aydır sigortalı olduklarını bankalara kanıtlamalıdır. Ev hanımları ve öğrenciler bankacılık literatüründe gelir belgesi olmayan kişiler olarak nitelendirildiklerinden dolayı kredi almaları oldukça zor olmaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca meydana getirilen son düzenlemeye gore kredi talepleri artık ciddi manada incelenmektedir. Bilhassa gelir durumuna fazlaca dikkat edilmekte olup tertipli gelire haiz olmayan kişilere kredi verilmesi oldukça zor olmaktadır.

Bir tek part time şu demek oluyor ki yarı zamanlı olarak çalışan öğrencilerin kredi çekmesi daha kolay olmaktadır. Bir tek öğrencilerin kredi alabilmeleri için uygulayacakları pek fazlaca taktik vardır. Bankaların lüzumlu görmüş olduğu durumlarda bu krediler için kefil ya da güvence talep edebileceklerini söyledik. Sözgelişi kredi başvurusu yaparken tertipli gelire haiz ya da kredi notu yüksek bir yakınınızı kefil olarak götürürseniz kredi talebiniz daha kolay kabul edilecektir.

İnsanlar içinde yanlış bir algı vardır. Öğrenciler asla kredi alamaz şeklindeki söylemler doğru değildir. Sözgelişi öğrenci daha evvel azca fazlaca banka ile bir ilişki içinde olmuşsa, örnek olarak kredi kartı kullanmış ya da bir mevduat hesabı var ise banka tarafınca kredi başvurusunun kabul edilebilmesi de oldukça kolay olacaktır. Zira bu şekilde oluşmuş bir kredi notu olacağı için banka daha net bir değerlendirme yapabilecektir.

Bir tek bankalar tarafınca kredi başvuruları reddedilmiş olan öğrenciler velileri ya da yasal vasileri tarafınca yapılacak olan kredi başvurusu sonrası kredi alabilirler.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank tarafınca öğrencilerin kullanacakları bir kart geliştirilmiştir. Bank 24 Jet kart ile öğrencilerin cüzdan taşımalarına gerek kalmıyor. Size verilen limitleriniz dahilinde üye iş yerlerinden alışveriş yapabilir, kartınızı bir gizyazı dahilinde ya da herhangi bir gizyazı belirlemeden kullanabilirsiniz. Kartın temassız özelliği bulunmakta olup 35 bin TL’ ye kadar olan alışverişlerinizi şifresiz olarak yapabilirsiniz. Mastercard ve Visa amblemi bulunan her yerden alışveriş yapabilirsiniz.

Banka kartı özelliği yardımıyla kartınıza para yükleyebilir ve ondan sonrasında çekebilirsiniz. Hesabınızda meydana getirilen hareketleri öğrenebilirsiniz. Diğeri hesaplarınızla hesabınız içinde bağ kurabilir ve diğeri hesaplarınızın hareketliliğini takip edebilirsiniz. Diğeri bankaların ATM’ lerini kullanarak nakit çekim ve bakiye sorgulama benzer şekilde işlemlerinizde işlem tutarı ödersiniz. Otomatik ödeme talimatı ile hesaplarınıza yükleme yapabilirsiniz. Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar hakkında informasyon alabilirsiniz.

Bank 24 Jet Kart Kullanan Üniversiteler

 1. Bayburt Üniversitesi
 2. İstanbul Şehir Üniversitesi
 3. Erzincan Üniversitesi
 4. Mustafa Kemal Üniversitesi
 5. 7 Aralık Üniversitesi
 6. Erciyes Üniversitesi
 7. Hakkari Üniversitesi
 8. Karatekin Üniversitesi
 9. Gazi Üniversitesi

Bankanın anlaşmalı olduğu üniversiteler yukarıdaki gibidir. Bu üniversitelerin yemekhanelerinde bu kartlar geçerli olmaktadır. Gazi Üniversitesi benzer şekilde öğrenci nüfusu yoğun olan üniversitelerde bu karta haiz olan binlerce öğrenci vardır. Kredi kartının üst limiti 1000 TL civarındadır.

Bank 24 Jet Kart Kullanan Üniversiteler

Bank 24 Jet Kart Kullanan Üniversiteler

Bank 24 Jet kart sahipleri 0 850 222 0 400 çağrı merkezinden, ATM’ lerden, Pos cihazlarından hesaplarına yükleme yapabilirler. Ek olarak kartınızı kaybetmeniz ya da çaldırmanız durumunda derhal çağrı merkezini arayarak kartınızı işleme kapatmanız gerekiyor.

Eğitim Kredisi Veren Diğeri Banka Şubeleri

Halkbank’ ın yanı sıra eğitim kredisi veren daha bir fazlaca banka şubesi bulunmaktadır. Bu bankalara giderek de eğitim kredisi başvurularını yapabilirsiniz. Yaş şartına uymayanların kredi başvuruları velileri tarafınca yapılacaktır.

Bu bankaların eğitim kredilerinin yanı sıra geliştirdikleri kredi kartı ürünleri de bulunmaktadır. Öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri diğeri kredi kartlarına gore oldukça düşüktür. 1000 TL benzer şekilde bir limite haiz olan bu kredi kartlarından nakit ön ödeme çekerek de finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Kredi kartlarının elde etmiş olduğu pek fazlaca avantajdan yararlanabileceğiniz benzer şekilde, eğitim kredilerini de uygun faiz oranları ve uygun vadelerde kullanarak eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor

Her ne kadarda Ziraat bankası denildiği süre Ziraatçi dostu banka olarak bilsek de aslen da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir