Halkbank Kredi Faiz İndirimi de Duyuruldu

Halkbank Kredi Faiz İndirimi de Duyuruldu

Dün 2 kamu bankası tarafınca açıklanmış olan kredi faiz indirimlerine bugün bir yenisi daha eklendi. Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın kredi faiz indirimlerinin peşinden bugün Halkbank kredi faiz indirimi de duyuruldu. Halkbank, bugünden itibaren geçerli olmak suretiyle hem konut kredisi, hem tüketici kredisi ve hem de ticari kredilerde faiz oranlarını indirdi. Bu kararla bankaların kredi faiz oranlarındaki düşüş de devam ediyor.

Halkbank Kredi Faiz İndirimi de Duyuruldu

Bir öteki kamu bankası olan Halkbank tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran, banka bugünden geçerli olmak suretiyle, tutarı 500.000 TL ‘ye kadar olan konut kredilerine yönelik faiz oranlarını, azami 180 ay vade için % 1 ‘in altına çekerek aylık % 0,99 ‘a düşürdü.

Halkbank, kredi tutarı 500.000 TL ile 1.000.000 TL içinde olan konut kredileri için aylık faiz oranını da 180 ay (15 yıl) vadeye kadar % 1,19 ‘a çekti. Halkbank ‘tan 1.000.0000 TL ve üstü tutarlı konutlar için kredi kullanılması halinde de azami 180 ay (15 yıl) vade için faiz oranı % 1,39 olarak uygulanacak.

 

Firmalara % 0,79 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Fırsatı

Öteki taraftan Halkbank ile etken çalışan konut sektörü firmalarına da fazlaca hususi bir kredi seçeneği oluşturuldu. Bu yepyeni kredi seçeneğine nazaran bu firmalar Halkbank ‘a belli bir oranda katkı oranı ödeyerek müşterilerine % 0,79 faiz oranı ile kredi kullanma fırsatı sunabilecekler. Bu da firmaların satış hacimlerinde mühim miktarlarda artışa sebep olacak.

Halkbank Kredi Faiz İndirimi

Ticari Kredilerde de Faizler İndi

Halkbank’ın faiz indirimi bir tek Konut Kredisi ile sınırı olan kalmadı. Halkbank, tüketici kredisi faiz oranlarını da indirerek, maksimum 60 ay vade için maaş müşterilerine % 1,49′ dan, öteki müşterilere ise % 1,59 ‘dan tüketici kredisi kullandıracağını duyurdu.

Ticari Kredilerde de Faizler Düştü

Halkbank tarafınca meydana getirilen kredi faiz indirimi açıklamasına nazaran ticari kredilerde ise faiz oranları şirket değerlendirme notuna nazaran belirlenecek. Değerlendirme notu yüksek olan firmalara senelik % 17 ‘den başlamış olan faiz oranıyla kredi kullanma olanağı sağlanacak.

ilginizi çekebilir

Belediyeden Hazine Arazisi Satın Alma ve Kiralama (Güncel)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir