Halkbank Korona Virüs Kredi Başvurusu

Halkbank, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, T.C. Gömü ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle düğmeye basılan esnaf ve sanatkârlara Esnaf Destek Paketi’ni kamuoyuna duyurdu. Halkın sağlığı ve geleceği için her türlü önlemi almaktan çekinmeyen hükümetimiz, yeni tip coronavirüs (covid-19) pandemisi savaşım sürecinde almış olduğu tedbirler ile önemli bir noktaya gelmiştir. Hem de 11 Mart’tan itibaren koronavirüsün yayılmasndaki hızının artışını düşünecek olursak; Devletin halka verdiği destek ve maddi yardımlar ile gene uyguladığı karar, tedbir ve önlemlerin birbirlerine bağımlı olması sonucunda ülke genelinde, geniş ve hummalı bir çalışmanın devam etmiş olduğu söylemekte yarar var. Devlet, halkının her kesimine; ekonomik anlamda ayrıştırma yapmadan, her bütçe için destek paketlerini deklare etti. finansekstra.com Tüm meydana getirilen destek ve maddi yardımlar, içinde bulunduğumuz bu coronavirüs mücadelesinde de kamu kuruluşlarından kabul edilen ve birçok kamu bankaları benzer şekilde her yeni destek ve yardım paketinde yerini korumuş olan Halkbank Esnaf Kredi Destek Paketi için düğmeye bastı. Devletin hiçbir esnafına birbirlerinden ayrıştırmayan Halkbank bu kez  25.000 Türk Lirası kredi paketi ve 25.000 Türk Lirası genel limitli kartı kamuoyuna tanıttı. Ülke olarak geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte esnafını rahatlatma adına, ekonomik ve maddi olarak güçlük çeken esnafın yüzünü güldürmeyi amaçlıyor.

Esnaf Destek Paketi Kimler Başvurabilir?

Halkbank’ın kredi hacmi Esnaf Destek Paketi her geçen süre artıyor. Başvurular sonrasında kredileri inceleyen Halkbank Esnaf Destek Paketi kapsamında kredi almaya hak kazananların kredilerini pazartesi gününden itibaren vermeye başladı. Halkbank Ekonomik İstikrar Kalkanı Esnaf Destek Paketi’nden yararlanmak için; SGK, vergi ve icra dairesinden data ve belgeler, kurumlar vergi beyannamesi ve işletme hesap özetine gerek kalmamıştır. Esnaf Destek Paketi için;

Halkbank Ekonomik İstikrar Kalkanı Esnaf Destek Paketi kapsamında krediden yararlanmak için talep edilenler;

 • Kredi notu 1300 olanlar tüm esnaf ve sanatkarlar faydalanabilmektedir.
 • Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına üye olan esnaflar krediden faydalanabilmektedir.
 • Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletli Gömü faiz destekli kredi durumu mevcud tüm esnaf ve sanatkarlarda aynı şartlarla %4,5 faiz oranlı ESKKK kefaleti ile Gömü faiz destekli krediden faydalanabilmektedir.

Halkbank Coronavirüse Karşı Kredi

Covid-19 coronavirüs sebebiyle kamu kurum ve kuruluşları, tüm bakanlıklar, halk ve devlet olmak suretiyle eşgüdümlü çalışmalarıyla corona virüse karşı topyekün verdiğimiz mücadeleye devam ederken her gün açıklanan destek paketlerine Halkbank’ta yapmış olduğu onca destek paketi sonrası esnaf kefalet.net bir yenisini daha ilave ederek bu sancılı süreci birazda olsa hafifletmek adına Esnaf Destek Paketi’ni kamuoyuna, bugüne dek faiz destekli kredilerden  yararlanmamış olan fark gözetmeksizin ülkenin tüm esnafına yönelik 25.000 Türk Lirası nakit kredi ve 25.000 Türk Lirası ticari kart desteği vereceğini deklare etti. Esnafın bir nebzede olsa yüzünü güldüren destek paketiyle halk sağlığını ve ekonomik istikrar sürecini birlikte uyum çerçevesinde korumak suretiyle pandemiye karşı büyük bir enafkredi.net titizlikle yürütülen mücadelenin bir parçası olma amacıyla, Esnaf Destek Paket’i kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri kamuoyuna duyurulacak. T.C Gömü ve Maliye Bakanı Berat Albayrak faiz yardımıyla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle kredi kullandırımlarına yönelik süreç devam edecek.

Halkbank 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi

Halkbank tarafınca koordine edilen Esnaf Destek Paketi kapsamında esnafa verilecek olan işletme kredisinin limiti 25.000 Türk Lirası, vadesi 36 ay olarak ve 6 aya kadar da ödemesiz paket devreye alındı. Böylelikle esnaf 25.000 TL kredisini kullanmaya başladıktan 6 ay sonrasında ödemeye başlamış olacak.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında 25 Mart 2020 tarihinde itibaren Halkbank tarafınca verilen destek paketi, esnaf ve sanatkarlara 25.000 Türk Lirası limitli, 6 aya kadar geri ödemesiz, 36 aya kadar vadeli İşletme Kredisi kullanma imkanı sağlamaktadır. Bununla beraber; çek ve senet benzer şekilde portföy işlemlerini Paraf Esnaf Kart üstünden gerçekleştirerek likiditesini denetim edebileceği, esnaf ve sanatkarlara hususi, mal hizmet ve ürün satın alımlarında taksitli ve vadeli işlem imkanı veren, 25.000 Türk Lirası kadar genel limitli ticari kart ikinci yeni çıkan ürünü olarak gösterilen Paraf Esnaf Kart kamuoyuna sunulmuştur.

Başvurular İçin Lüzumlu Evraklar

Coronavirüs sebebi ile eşgüdümlü hareket ederek meydana getirilen emekler sonucunda yeni tip covid-19 coronavirüsün yarattığı ekonomik yıkımı optimum düzeye indirgemek için alınan kararlar doğrultusunda meydana getirilen desteklerden kabul edilen Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında Esnaf Destek Paketi Halbank tarafınca organize edilmektedir. Halbank resmi sitesi üstünden verilen bilgilerin yanısıra müracaat hakkında da açıklamalar yapılmış oldu. Tüm esnaf ve sanatkarlar için kredi imkanı tanıyan Halkbank kredi isteyenlere kapılarını açmış müşterilerini bekliyor. Destek paketi için gereksinim duyulan evraklar aşağıda  belirtilmiştir;

Müracaat İçin Gerekenler Belgeler;

 • Nüfus Cüzdanı,
 • Vergi Levhası,
 • Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi gerekmemektedir.

Halkbank Esnaf Destek Paketi Kredi Detayları

Esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak Esnaf Destek Paket ürünü, İşletme Kredisi;

 • %4,5 Faiz Oranı üstünden
 • 25.000 TL Limitli
 • 6 Aya Kadar Ödemesiz Dönem ile
 • 36 Ay Vadeli kredi.

Esnaf ve sanatkarların yararlanabileceği Esnaf Destek Paketi ürünü, Paraf Esnaf Kart;

 • 25.000 Türk Lirası genel limitli,
 • İlk 3 Ay Ödemesiz Dönem ile
 • 12 Aya kadar taksitlendirme olanağı,
 • Çek ve senet işlemlerini gerçekleştirerek tertipli nakit akışı sağlanması,
 • Taksitli ve Vadeli İşlem imkanı,
 • Anlaşmalı Tedarikçilerde Hususi Limit Pozitif yanları.

Esnaf Destek Paketi Halkbank

Halkbank, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında hakkında 25.000 Türk Lirası; İşletme Kredisi ve bununla birlikte 25.000 Türk Lirası genel limitli Paraf Esnaf Kart “Esnaf Destek Paketi” hakkında aşağıdaki açıklama yapılmış oldu.

“Bankamız tarafınca Covid-19 salgınıyla mücadelede esnaf ve sanatkârların faaliyetlerine destek olmak amacıyla geliştirilen Esnaf Destek Paketi kapsamında meydana gelen İşletme Kredisi kullandırımları, ESKKK (Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi) kefaletiyle kullandırılmış kredi bakiyesi bulunmayan esnaf ve sanatkârlara Bankamızca Direkt Kullandırım şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte, ESKKK kefaletli kredi bakiyesi bulunan esnaf ve sanatkârlarımız talepte bulunmaları halinde, aynı faiz oranı ve aynı koşullarla ESKKK kefaletli kredi limit boşluklarını kullanabilmektedir. Bu kredinin faiz oranı, ESKKK kefaleti ile kullandırılan kredilerle aynıdır.”

Halkbank’ın, Esnaf Destek Paketi kapsamında yapmış olduğu açıklamada covid-19 coronavirüs salgını sebebiyle işleri ve işletmeleri ekonomik alanda olağan dışı düşmesi sebebiyle ve tüm esnaf ve sanatkarların kredi ödemelerinin ertelenmesiyle ilgili olarak şu cümleler kaydedildi:

“Esnaf ve sanatkarlarımızın bankamızdan 31 Mart 2020 tarihinden ilkin kullanmış oldukları Gömü ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Nisan-30 Haziran 2020 arası 3 aylık dönemde ödenmesi gereksinim duyulan taksitlerinin 3 ay süre ile faizsiz olarak ertelenmesine ilişkin 2283 sayılı Cumhurbaşkanı Sonucu 25 Mart 2020 tarih, 31079 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Karar doğrultusunda, esnaf ve sanatkârlarımızın 1 Nisan-30 Haziran 2020 arası 3 aylık dönemde vadesi gelecek taksit ödemeleri, esnaf ve sanatkârlarımızın talep etmesi halinde Bankamızca 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecektir.”

Kredi müracaat işlemlerinizi web üstünden gerçekleştirmek için Halkbank’a üye olduktan sonrasında “Esnaf Kredisi İstiyorum” seçeneği tıklayarak online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Müracaat yapmak için tıklayınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

800 Puana Kredi Veren Bankalar 5 Dakika’da [ANINDA CEBİNİZDE]

800 yada 900 puanda olanlar da aslına bakarsanız bankalardan kredi çekebilirler. Her ne kadarda 40.000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir