Halkbank Esnaf Kefalet 2020 Yılı 30 Bin TL. Faizsiz Kredi

Esnafa müjde! 2020  senesinde Halkbank aracılığı ile faizsiz esnaf kredisi verilecek. Şartları taşıyanlar kredi başvurusu yaparak banka tarafınca verilecek olan 30 bin TL. faizsiz kredilerden yararlanabilecek. İçeriğimizden örnek kredi hesaplamaları ile ilgili informasyon edinebilirsiniz.

Esnafa Halkbank Müjdesi

Halk bankası kamu kuruluşlu bir banka olduğundan devlet tarafınca alınan kararlar neticesinde en uygun kredi faiz oranları ve kredi limitleri ile karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda gündeme getirilmiş olan projelerin yanı sıra hayata geçirilen projeler de dikkatlerimizi çekerken halk bankası halkın yanında bulunduğunu göstermektedir. Bilhassa bu aralar esnaflar için gündeme getirilmiş olan projeler dikkatleri çekmektedir. Halk bankası tarafınca esnaflara faizsiz kredi kullandırılması ilişkin tarar resmi gazetede 2020/1898 sayı numarası ile yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Gösterilen bu karar ile esnaflarımız Halkbank faizsiz esnaf kredisi kullanmalarının yolu açılmıştır. Ek olarak bu kanun maddesi ile daha önceki yıllarda bankadan esnaf kredisi kullanan esnafların kullandıkları kredi taksitlerinin diğeri yıla sarkan ödemeleri için faiz indirimi yapılmasına karar verilmiştir. Bu imkandan yararlanmak isteyen esnaflarımızın bankaya müracaat etmeleri gerekmektedir.

Esnaf ve Sanatkarlara 2020 Senesinde Faizsiz Kredi İmkanı

Geçmiş olduğumuz yıl gündeme gelmiş olan ve esnaflarımız için düzenlenen projeler dahilinde banka kredilerinin faiz indirimleri dikkatleri çekerken 2020 senesinde ise esnaf ve sanatkarlarımıza hususi sıfır faizli kredi imkanları sağlanacaktır. Bankanın uygulayacağı bu faiz indirimi esnasında meydana gelen kayıpları ise gömü müsteşarlığı tarafınca karşılanacaktır. Bankanın yapacağı faiz indirimleri yardımıyla belirtilen esnafların faizsiz kredi kullanmalarının önü de açılmış  olmaktadır. Ek olarak daha önceki yıllarda kredi kullanan esnafların yaptıkları iş dallarına nazaran diğeri yıla sarkan kredi taksitlerine %50 ile % 100 içinde faiz indirimi uygulanacaktır.

 

Ek olarak  Halkbank tarafınca esnaflara yönelik olarak aşağıdaki krediler verilecektir.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi imkanlarından kimlerin yararlanacağı hakkında informasyon vermek gerekirse kimler bu faizsiz krediyi kullanabilecek;

  • Geleneksel, kültürel, sanat içerikli kıymeti olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında etkinlik gösteren doğrusu el dokuma işleri, bakır işlemeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oymacılık şeklinde ve bu işlere benzerlik gösterdiklerini gösteren Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesine haiz olan esnaf ve sanatkarlar
  • Ustalık belgesi sahibi olan esnafa; Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında kredi başvurusu zamanı itibari ile minimum 3 senelik ustalık belgesine haiz olanlar.
  • Son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf yada sanatkarlar.
  • KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini bitiren ve müracaat zamanı itibariyle 30 yaşını doldurmamış genç girişimci esnaf ve sanatkarlara Kosgeb tarafınca kabul edilen projelerini bankaya sunmaları durumunda 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilir.
  • Esnaf ve sanatkarlara makine, ekipman ve demirbaş alımları iş yeri modernizasyonları yada ham madde şeklinde gereksinimlerini karşılamaları adına 30 bin liraya kadar faizsiz kredi verilmektedir.
Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 201

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 2020

Yukarıda belirttiğimiz esnaf ve sanatkarlar belirtilen özellikleri taşıması halinde bankadan faizsiz esnaf kredisi kullanabilmektedirler. Ek olarak banka bu krediyi kullanmak isteyenlerden aşağıdaki şartları taşımamasına dikkat etmektedir.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları Nedir?

  • Ertelenmiş, taksitlendirilmiş ve tekrardan yapılandırılmış kredi borcu bulunan ve halen taksit ödemeye devam eden esnaflarımız ve sanatkarlarımız bu borçlarının tamamını ödemeden bu kredi imkanından yararlanamazlar.
  • Kredi kullandırılacak esnaf ve sanatkarlar geriye dönük bir yıl içinde en fazla 2 kez faiz indirimli kredi kullanabilmektedir.
  • Diğeri kamu kurum ve kuruluşlarından faiz indirimi yada affetme desteği alanlar bu kredi imkanından yararlanamazlar.
  • Bu karar kapsamında kredi kullanan esnaf ve sanatkarlar kullandıkları kredinin taksitlerini ödemedikleri takdirde bankanın usul ve esasları doğrultusunda işlem yapılmaktadır.

Ek olarak gene bu karar kapsamında geçtiğimiz yıl Halk bankasının esnaflara vermiş olduğu faizli kredilerden kullanmış iseniz ve  bu kredinin ödemesi sarkmış ise bu kalan kredi taksitleri için faiz indiriminden yararlanmak istiyorsanız Halkbankası şubelerine giderek kredi faiz indiriminden yararlanmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Sizde yukarıda belirttiğimiz kredi kullanım şartı ve özelliklerine uygun iseniz; Halkbank faizsiz esnaf kredisi imkanlarından yararlanarak faizsiz kredi başvurusunu en kısa zamanda banka şubesine uğrayarak yapabilirsiniz. Halkbank tarafınca 2020 yıllarında esnafa sunulacak olan kredi kampanyaları ile ilgili detaylı informasyon almak için tıklayınız.

2020 Esnaf ve Sanatkarlara Hususi Halkbank Anlaşmalı İhtiyaç Kredisi

Geçmiş olduğumuz yıl devlet tarafınca gündeme getirilmiş olan ve projesi taslak halinde bekleyen bir fazlaca mevzu yaşamımıza dahil olarak yeni düzenlemeler ile karşımıza çıkmaktadır. Bu projeler içinde en fazlaca esnaf ve sanatkarlar için meydana getirilen yeni düzenlemeler dikkatleri çekerken bir fazlaca girişimci vatandaşımızın da yüzü gülmüştür. Halk bankası esnaf kefalet kredilerinde 30 bin Türk Lirası faizsiz indirim uygulaması yaparken bununla beraber geçmiş olduğumuz yıllarda çekilen banka kredilerinin faiz oranlarının da düşürülmesi mümkün olacaktır. Fakat geçmiş olduğumuz yıl çekilen kredilerin faiz oranlarını düşürerek yapılandırma yapmak isteyen esnaflarımız en yakın tarihlerde banka şubelerine giderek müracaat yapabileceklerdir.

Bunların yanı sıra hükumet tarafınca bir açıklamaya nazaran esnaf ve sanatkarlar odasında kaydı bulunan ve esnaf kefalet kredilerinden yararlanmak isteyen esnaflarımız ticari araç kredileri için başvuruda bulunmuş oldukları taktirde 500 bin Türk Lirasına kadar kredi imkanı sağlanacaktır. Ayırca yeni iş yeri oluşturmak isteyen girişimcilerimiz yada yeni dükkan satın almak isteyen girişimcilerimiz için de verilecek olan kredi tutarında değişimler yapılmış ve 500 Bin Türk Lirasına kadar kredi limiti sağlanacağı belirtilmiştir.Verilecek olan bu gerekseme kredilerinin limiti geçmiş olduğumuz yıllarda 150 bin Türk Lirası iken bu yıl 200 bin Türk Lirasına kadar yükseltilmiştir.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

Maske Cezasına Nasıl İtiraz Edilir? Başvuru Makamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir