Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ile 6 ay ödemesiz 10 bin Lira kredi kullanma fırsatı devam ediyor. Üstelik yüzde 0,49 faiz oranı ile.. 3 kamu bankası tarafınca hayata geçirilen Bireysel Destek Kredisi yoğun ilgi görüyor.. İşte Halkbank 10 bin TL Destek Kredisi başvurusu hakkında dört gözle beklenen tüm detaylar..

Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Salgın hastalıkla savaşım ettiğimiz ve duyarlı günlerden geçtiğimiz bu zamanda hükumet tarafınca hayata geçirilen “ Ekonomik İstikrar Kalkanı ” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5 bin Lira ve altında olan vatandaşların temel gereksinimlerini karşılayabilmesi amacı ile Halkbank tarafınca 10.000 Lira’ya varan tutarlarda kredi kullandırılacak.

Halkbank tarafınca düşük gelire haiz vatandaşların kira, sıhhat, satmaca ödemeleri (su, elektrik, doğalgaz vb.), besin şeklinde temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak amacı ile, aylık yüzde 0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade alternatifleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunuldu.

Halkbank Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank Destek Kredisi başvurusu yapmak için birden fazla yolu seyredebilirsiniz. İşte o müracaat şekilleri;

Halkbank Müşterileri ;

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Müracaat, Bireysel Kredi Başvurusu, Kredi Türü: Tüketici Kredisi, Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirler.

Gene Halkbank Mobil Şubesi kullananlar mobil şubeye giriş yaparak; Müracaat, Kredi Başvurusu, Kredi Türü: Tüketici Kredisi, Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirler.

Halkbank Müşterisi Olmayanlar;

0850 222 0 400 Halkbank Dialog ’u arayarak Sesli cevap sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabiliyorlar.

Ve Halkbank web sitesi üstünden hepimiz Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu yapabiliyor.

Destek Kredisinden Iyi mi Yararlanırım ?

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve evlatların toplam aylık geliri) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, özgür meslek mensubu olan hepimiz yararlanabilecek.

Destek kredisi kullanmak isteyenler Halkbank, Ziraat Bankası ya da Vakıfbank ‘tan yalnız birinden müracaat yapabilecekler. Aynı hanede yaşayanlar arasından yalnız bir şahıs kredi başvurusunda bulunabilecektir. Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Güvence Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) aydınlatma metnine bankaların web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Halkbank Destek Kredisi Hesaplama

Halkbank Destek Kredisi ile 10 bin TL ‘ye kadar kredi kullanılabiliyor. Kredinin aylık faiz oranı yüzde 0,49 olarak, maksimum vade ise 36 ay olarak belirlenmiş. İsteyenler kredi ödemelerini ilk 6 ay ödemesiz olarak tercih edebiliyorken, isteyenler ise kredi taksitlerini derhal başlatabiliyor. Bu sizin tercihinize bırakılmış.. Şimdi kredi için birkaç hesaplama yaparak bilgilerinize sunalım;

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay süresince)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 188 TL
3.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 113 TL

Kredi kullanımlarında binde 5 oranında kredi Tahsis Tutarı öğrenim edilmektedir. Ek olarak kullandırılacak kredilerde tahsis tutarına ilaveten, kefalet tutarı üstünden binde 7,5 komisyon öğrenim edilerek Kredi Güvence Fonu (KGF) ‘na ödenmektedir. Toplamda bir defaya mahsus olmak suretiyle, kredi kullandırım esnasında yüzde 1,10 oranında komisyon öğrenim edilmiş oluyor.

Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Onaylı Kredimi Iyi mi Kullanabilirim ?

Halkbank Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kapsamında onaylanan kredinizi banka şubesine gitmeden Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil Şube ve Halkbank web sitesi üstünden kolayca kullanabiliyorsunuz. İşte onaylanan krediyi kullanma yolları;

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Kredi, Bireysel Kredini Kullan, Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabiliyorsunuz.

Halkbank Mobil Şube ‘ye giriş yaparak; Krediler, Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama,  Başvurularım, Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz.

Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi Halkbank internet sayfası üstünden kullanabilirsiniz.

Kredi tutarınızı; şubeye gitmeden Halkbank Bank24 ’lerde yer edinen Kartsız İşlem menüsündeki “Bireysel Destek Kredisi Çekme” seçeneğiyle ya da banka kartınızla Para Çekme menüsünden de kolayca çekebiliyorsunuz.

ilginizi çekebilir

DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR?

İlk zamanlar büyük şehirlerde ilgi gören temizlik sektörüne yatırımlar artık ufak il hatta ilçelerimiz de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir