Hacizli Eve Kredi Verilir Mi? Hangi Bankalar Verir?

Herhangi bir nedenden dolayı icra yolu ile haciz konularak ipotek altına alınmış eve kredi verilir mi? Eğer veriyorsa dahi hacizli eve yada iş yerine kredi veren bankaların talep ettikleri şartlar nedir? Ek olarak bankalarca icra konulmuş olan mülke iyi mi ihale yöntemi ile satılıp alındığını da gene videolu olarak burada bulabilirsiniz.

Eve Niçin Haciz Konulur?

Öncelik ile şunu belirtmemiz gerekir ki hacizli eve herhangi bir niçin den dolayı ipotek altına alınmış eve denilmektedir. Bu iyi mi oluyor isterseniz ilk olarak bu mevzuyu bir açalım. Bilinmiş olduğu benzer biçimde bankalar herhangi bir kredi yada güvence mektubu oluşturur iken karşılık olarak sizden bir taşınmaz talep ederler. Talep edilen taşınmazlar ev olduğu benzer biçimde tarla yada arsada olabilmektedir. Güvence mektubu karşılığında ipotek edilen ev eğer herhangi bir niçin dolayı ki bunların başlangıcında güvence mektubunun karşılığında alınan malın güvencesinin sağlanamaması yada satış bedelinin ödenmesi durumunda icra mahkemesi sonucu ile haczedilerek mühürlenir. Bu durum bankalardan kredi çekenler içinde aynıdır. Bankalardan kredi çekmek için gene aynı şekilde evinizi ipotek eder ve ödemeniz ihtiyaç duyulan kredi taksitlerini belli bir süre aksatır yada ödeyemezseniz bankanın avukatları tarafınca ev gene icra mahkemeleri tarafınca haczedilir. Bu illa ev olacak diye bir durum yok iş yeri de aynı şekilde haczedilerek mühürlenebilir. Bu işlemler vergi dairesi memurları tarafınca polis nezarete altında yapılmaktadır.

Hacizli Ev Kredi İle Iyi mi Alınır?

Haciz edilmiş ev muhtemelen bankalar tarafınca mühürlenmiştir. Eskiden senet işleri oldukça olduğundan bu işlemler kişiler tarafınca daha oldukça görülür iken artık genel anlamda günümüzde bu işlemler bankalarca yapılmaktadır. Hacizli evi kredi ile iyi mi alınırsınız? ve hacizli eve kredi verilir mi? bu iki yanıt da evet olarak kabul edebiliriz. Sadece haciz edilmiş bir evi kredi ile yada nakit para ile alabilmek için öncelik ile kesinlikle fakat kesinlikle haciz işleminin kaldırılması gerekmektedir. Bu işlemler için ilk olarak eve kimin tarafınca haciz konulduğunu bilmemiz gerekmektedir. Banka mı? kişi mı? şirket mı? bunu vergi dairesi aracılığı ile öğrenebiliriz. Her kim tarafınca icraya verildiğini öğrendik ten sonrasında o evin borcunu kapamanız gerekmektedir. Aslı taktirde asla bir halde evi peşin yada kredi ile alamazsınız. Evin üstündeki haciz işlemi kaldırıldıktan sonrasında eve konulmuş olan mühür vergi dairesi memurları tarafınca en kısa sürede kaldırılır. Evin borcu ödenmiştir belgesini almanızı ve saklamanızı tavsiye ederiz. Artık evi nakit yada kredi ile almak için hiçbir niçin kalmadı!

Bankalardan Hacizli Ev Iyi mi Alınır?

Diyelim ki banka tarafınca bir eve haciz konuldu bu evi peşin yada kredi ile iyi mi alabilirsiniz? Bu işlemler için birazcık takip ve sabır gerekmektedir. Şu sebeple bankalar haciz koydukları evleri düzenlemiş oldukları ihale aracılığı ile satışa çıkarmaktadırlar. Eğer banka evinize haciz koymuş ve size tanınan zamanda ödenmesi ihtiyaç duyulan borcunuzu ödemediyse iseniz o ev artık bankanındır. Banklar bu işlemi gene vekalet sahibi avukatları tarafınca yapmaktadırlar. İhaleler genel anlamda kapalı zarf usulü yapılmaktadır. Bunun için neredeyse her bankanın aynı formatta yayınladığı BURADAKİ belgeler tanzim edilerek iletilmesi gerekmektedir. Burada bilmenizde fayda olacak en mühim şey banka tarafınca belirlenmiş olan muhammen (en asgari) bedelin üstünde bir teklif vermeniz gerekmektedir. Bir öteki husus ise eğer bir evin muhammen bedeli 40,000 TL ise ve siz bu ev için 40,001 TL verirseniz ve sizden başka ihaleye giren eğer olmazsa evin ihalesi sizde kalır. Kapalı zarf ihalenin de bankalar tarafınca en güzel yönü bu. Kimse kimsenin ne kadar karşılık ödediği bilmediği için genel anlamda fiyatlar değerine yakın gitmektedir.  Ziraat bankası tarafınca tüm Türkiye’ de satışa sunulan hacizli evlerin lisesini BURADA bilirsiniz.!

Hacizli evlerin ihale bildirim ilanları

Hacizli evlerin ihale bildirim ilanları

Hacizli Eve Kredi Kullandırılır Mı?

Bankadan ihaleyi kazanmıştır iseniz eğer artık o evi peşin yada kredi ile alabilirsiniz. Hangi bankadan ihaleyi kazanmıştır iseniz o bankadan kredi kullanmanız sizin çıkarlarınız doğrultusunda olacaktır. Eğer evi kredi ile alacaksınız kazanmış olduğunuz ihale bedelinin %25 bedelini nakit olarak bankaya yatırmanız gerekmektedir. Doğrusu 100,000 TL değerinde bir ev için minimum 25.000 TL nakit paraya haiz olmanız gerekmektedir. Geri kalan ödemeyi de banka tarafınca uygun konut kredisi avantajlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Banka hacizli ev alsanız bile sizden gene bazı evraklar isteyecektir. Doğal olarak buna evin tabusu dahil değildir. Genel anlamda gelir belgeniz ve nüfus cüzdanı evraklarınız istenecektir.

Düşük Faiz Oranları İle Konut Kredisi Kullanacaklar!

Banklar bilinmiş olduğu benzer biçimde 120 aya kadar konut kredisi sağlamaktadır. Sadece bir tane banka 360 ay doğrusu 30 seneye kadar da konut alımlar için sizlere kredi imkanı sunmaktadır. Bu banka hangisi diyorsanız lütfen 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar isminde içeriğimize göz atın! Ek olarak, sizler için güncel bir de konut kredisi faizlerinin yer almış olduğu bir tablo oluşturduk. Bu tablodan da en düşük faizli bankamızın da bir de kredi hesaplamasını da gene yaptık.!

Aralık da en düşük faizli olarak konut kredisi elde eden bankamız Türkiye İş bankasıdır. Banka müşterilerine 120 ay vadeli olarak %1.35 faiz oranı ile kredi imkanı vermektedir.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
110.000 TL 48 3.314,61 TL 159.101,18 TL
60 2.880,16 TL 172.809,48 TL
72 2.599,23 TL 187.144,01 TL
84 2.405,73 TL 202.080,85 TL
120 2.085,13 TL 250.216,35 TL

Lütfen bizlere sorularınız var ise çekinmeden sorunuz.

ilginizi çekebilir

Koyun Kırkma Nasıl, Ne Zaman Yapılır? Önemli Tavsiyeler!

Yaz aylarının gelmesi ile küçükbaş hayvan sahiplerinin çilesi de başladı desek yalan olmaz sanırım. Bizzat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir