Geçici Köy Korucularına Faizsiz Konut Kredisi 2020

Geçici köy korucusu olarak vazife icra eden personele faizsiz konut, gereksinim, otomobil, kredisi verilir mi? Koruculara kredi veren bankalar hangileridir? Şartları nedir?

KORUCULARA KREDİ VEREN BANKALAR

Geçici köy korucusu olarak vazife icra eden kişiler, Devlet bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerinden maaş evrakları ve kimlik belgeleri ile müracaat yaptıklarında gereksinim, konut ve diğeri bireysel kredilerin tümünden faydalanabilirler.

Subay, Astsubay, Uzman Erbaş, Jandarma uzman erbaş ve diğeri askeri personelin şuan itibariyle sıfır faizli konut kredisi verilmesi şeklinde bir durum söz mevzusu değildir. Bu kapsamda görevde olan yada emekli olan geçici köy korucularına faizsiz konut kredisi verilmemektedir.

Yalnız vazife esnasında şehit yada gazi olan geçici köy korucuları ve diğeri askeri personellerin yakınları ile vazife esnasında gazi olan ve gazi unvanı taşıyan koruculara verilen haklar ve Devlet destekleri saklıdır.

GEÇİCİ KÖY KORUCULARINA İHTİYAÇ KREDİSİ

GKK. şuan itibariyle 2.324 TL. civarında asgari ücret aldıklarından bu ücretin averaj 10 katına kadar gereksinim kredisi çekebilirler. 2.324 x 10 = 23.240 TL. ye kadar bireysel gereksinim kredisi alma hakları vardır.

Bu kredinin vadesi gereksinim kredilerini tümüne uygulanmış olduğu şeklinde 48 aydır.

Ek olarak daha öncesinden konut, bireysel tüketici yada başka bir kredisi olan geçici köy korucusunun aylık ödeyeceği kredi miktarı maaşının %70 oranını geçemez. Korucu gereksinim kredisi şu bankalardan alınabilir.

Geçici köy korucularına da kredi verilmektedir.

Geçici köy korucularına da kredi verilmektedir.

 • Vakıflar Bankası,
 • İş Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • Güvence Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası

Korucunun bu maaşı haricinde belgeleyebileceği bordrolu diğeri gelirleri var ise, (kira, ziraat, hayvancılık vb. gelirler) bu kez gene bu belgeli gelirlerinin 10 katı ve %70 oranında kredi kullanabilir.

GEÇİCİ KÖY KORUCULARINA KONUT KREDİSİ

Korucu olarak vazife icra eden kişiler Devlet tarafınca başlatılan Devlet Konut Birikim Hesabı açtırarak, aylık belirli bir birikim yapabilir ve bu hesap ile 3 yıl sonunda ev almak istediklerinde 15.000 TL. tutarında devlet yardımından yararlanabilirler. Bunun haricinde ev almak isteyen korucuya affetme, teşvik yada destek hiçbir vatandaşa olmadığı şeklinde korucular içinde yoktur.

Ev almak isteyen korucuların ilk olarak satın almak istedikleri evin %20′ si tutarında peşin paraları olmaları gerekir.

Ev beğenilir ve bankaya satın alınmak istenen ev için kredi başvurusu yapılır.

2.324 TL  maaş alan kişinin aylık ödemeleri gene gereksinim kredisinde olduğu şeklinde maaşının %70’ini geçmemelidir.

Bu anlama gelir ki, aylık en fazla 980 TL. tutarında ev kredisi yada diğeri kredi ödemesi yapılabilir.

Zira 2.324 TL maaş alıp, kredi faizsiz olsa bile 10 yıl süresince aylık 2.300 TL. konut kredisi ödemek imkansızdır.

Peşinatı olmayanlar da alacakları konutun yüzde 100′ üne konut kredisi çekebilirler.

KÖY KORUCULARINA TOKİ’DEN  FAİZSİZ KONUT KREDİSİ

Bilinmiş olduğu suretiyle vazife esnasında şehit olan geçici köy korucularının dul kalan eşlerine ve yetim çocuklarına aylık bağlanmaktadır. Bunun için Toplumsal Sigortalar Müdürlüğünün Primsiz Aylıklar Daire Başkanlığına yazılı müracaat gerekmektedir.

geçici köy korucularına faizsiz kredi

geçici köy korucularına faizsiz kredi

Gene terörle savaşım kanunu sebebiyle vazife icra eden kişilerin aşama, vazife gözetilmeksizin toki tarafınca kimlere faizsiz konut kredisi verileceği yukarı da ki görselde açıkça görülmektedir. Bu durumdan ölüm aylığından faydalanan tüm korucu yakınları da faydalanabilmektedir.

Toki Şehit Kredisi hakkında informasyon almak içni http://www.toki.gov.tr/sehit-kredileri bağlantıya tıklayın.

Köy Korucusu Kredi Çekmek İçin Lüzumlu Evraklar Nedir?

 1. Satın alınacak konutun kat irtifakı tapusu,
 2. T.c. numaralı kimlik belgesi,
 3. Gelir Belgesi,
 4. Müracaat formu (bankada doldurulacak)
 5. İstenmesi durumunda kefile ilişkin kimlik belgesi

Bu belgeleri hazırlayan korucular, kamu yada hususi sermayeli bankalara başvurarak korucu kredisi çekebilirler. Geçici köy korucusu nasıl olunur isminde içeriğimizden detaylı informasyon alabilirsiniz. Uygun faiz oranları ile kredi almak isteyenler ise https://www.finansekstra.com/ziraat-bankasi-098-faizli-konut-kredisi-2020/ linkine tıklayarak Ziraat Bankası tarafınca verilen yüzde 0,98 faiz oranlı krediye müracaat yapabilirler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor

Her ne kadarda Ziraat bankası denildiği süre Ziraatçi dostu banka olarak bilsek de aslen da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir