Garanti Bankası İcradan Satılık Arabalar 2020

Bankalardan 2.el araçları alabilirsiniz. Borçlarını ödeyemeyen kredi sahiplerinin güvence olarak gösterdikleri araçlar satışa çıkıyor. 2020 yılı itibari ile Güvence Bankası’ nın da ihale yöntemiyle icralık olarak satılan pek oldukça araç bulunuyor. Ziraat Bankası, TEB, Vakıfbank, Halkbank, Yapı Kredi de 2.el araç satışı gerçekleştiren bankalar arasındadır. İhale şartlarını ve araç detaylarını sizler için araştırdık.

Güvence Bankasından Satılık İcralık Araçlar

Güvence Bankası da ihale ile araç satışı gerçekleştiren bankalardan bir tanesidir. Borçlarından dolayı banka müşterilerinin güvence olarak göstermiş oldukları  ve satılamaz şerhi konmuş olan araçlar satılacaktır. Güvence Bankası bu araçların satılmasında tamamen özgürdür. Dilediği fiyata ve dilediği kişiye satış yapabilmektedir. Sayfada araçların tutarları belirlenmiştir. Yalnız bu fiyatlar güncel olarak belirlenen piyasa fiyatıdır. Aslolan karşılık, ihale sonrasında en yüksek meblağı veren kişi tarafınca belirlenmiş olacaktır.

Garanti Bankasından satılık 2.el araçlar

Güvence Bankasından satılık 2.el araçlar

Satış işlemi sözleşme çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ödemenin peşin olarak yapılması gerekmektedir. Yalnız kredi alınmak ve ödeme taksitlendirilmek istendiğinde bankanın verdiği 2. el taşıt kredilerinden faydalanabilirsiniz. Güvence Bankası’ nın satışa sunmuş olduğu araçların özellikleri sistem üstünde gösterilmektedir. Yalnız banka bu anlamda araçlara güvence vermemektedir. Doğrusu araçların satış işlemlerinden ilkin detaylı bir araştırma yapılması gerekiyor.

Sayfa üstünde yer edinen fotoğraflar araçları göstermek ve data vermek içindir. Satışı meydana getirilen araçların gerçek fotoğrafları değildir. Bu sebeple satışı yapılacak olan araç ve fotoğrafta yer edinen araç farklılık arz edebilir. Aracı birebir görmeniz ve incelemeyi kendiniz yapmanız daha güvence olacaktır. Banka sayfada yer verdiği bilgileri istediği zaman değişim yapma hakkına haizdir. Özetle banka mevzu ile ilgili hiçbir mes’uliyet kabul etmeyecektir.

Ödeme İşlemleri

Güvence Bankası KDV mükellefi olduğundan dolayı satış işlemleri sonrası satmaca verilmez. Yalnız aracın bedelini yatırmanız durumunda size bir dekont verilecektir. VUK Genel Tebliği ile satış sonrası bankaların dekont vermesi kararlaştırılmıştır. Bu bildiri ile bankalar veremedikleri satmaca yerine, ödeme işleminin gerçekleştiğini belirtmek amacı ile dekont vermektedir. Araçların trafik ve kaza sigortası sorgulamaları yapılmamıştı. Kati satış sözleşmesi düzenlenmeden ve bu sözleşme imzalanmadan araç alıcıya teslim edilmeyecektir. İnternet sayfası üstünden alınan bilgiler banka tarafınca müşterilerine sağlanmış olan hizmet niteliğindedir. Kişisel bilgiler gizli saklı saklı tutulacaktır. Banka bu mevzuda taahhüt vermektedir.

Araç Satışları

Sistem üstünden beğendiğiniz ve talip olduğunuz araç için talepte bulunmak isteyenlerin banka yurt içi ve yurt haricinde talepleri kabul edilebilecektir. Şubelere, bölge müdürlüklerine, İdari İşler ve Emlak Servisine, temsilciliklere müracaat yapılabilmektedir.

  • 0212 318 29 93
  • 0212 318 20 51
  • 0212 318 20 49 telefonlarından detaylı data alınabilmektedir. İdariİslerGrubu@güvence.com.tr adresine de mail atılabilir.
araç-satışı

İnternet üstünden araç satışı gerçekleştirilmektedir. Teklif vermelisiniz.

Bankalardan İcralık Araç Almak

Birçok banka icra marifeti ile edinilen taşıtları elden çıkarmaktadır. Bu sayede borcu tahsil etmektedir. Bu bankalar Türk Ekonomi Bankası, HalkbankVakıfbank, Ziraat Bankası‘ dır. Bu bankaların geneli güvence karşılığında ihale başvurularını kabul etmektedir. Güvence bedelleri bankalarca belirlenen oranlarda olmaktadır. Bu oranları yatıranlar ihaleye katılmaya hak kazanmaktadır. Yalnız Güvence Bankası müşterilerinden güvence bedeli talep etmemektedir. İhaleye katıldıktan sonrasında sistem üstündeki araçlara teklif verilebilmektedir.

Seçtiğiniz aracın teklif ver butonuna tıkladığınızda bir pencere açılmaktadır. Burada boş olan ad ve soyad, T.C. kimlik numarası, ikamet adresi, telefon no, e-posta alanlarını doldurmanız gerekiyor. Ek olarak sayfada bir de teklif alanı bulunuyor. Sistem üstünde yazan araç tutarları araçları satın alacağınız gerçek fiyatlar değiller. Bu sebeple araçlara teklif vermeniz gerekiyor ve ihale bitim süresine kadar en yüksek ilanı veren kişi araç sahibi oluyor. Ödeme olarak işte bu bedeli bankaya yatırmalısınız.

Güvence Bankasından ikinci el araç Satınalma talepler için data alabilecekleri yazışma bilgileri;

Yurt içi – Satınalma talepleri bankamızın yurt içi – dışı tüm şubelerine, temsilciliklere, bölge müdürlüklerine, Satınalma ve Emlak Müdürlüğü ile  İdari İşler Servisi’ne yazılı ve Teklif Verme Formu ile yapılır.  İkinci el otomobil arama linki üstünden aşağıdaki görselde ki şeklinde arama yaparak Güvence bankasından satışa sunulan tüm  ikinci el araçların listesini görüntüleyebilirsiniz.

İdari İşler Servisinin (0212 )-318 29 93 – (0212) 318 20 51 –(0212 ) 318 20 49 numaralı telefonlarını arayarak data alabilirsiniz.

Güvence Bankası 2.El Taşıt Kredileri

Banka 2.el araçların ödemelerini müşterilerinden peşin olarak istemektedir. Yalnız banka araçlara taşıt kredi sunmaktadır. Bankanın taşıt kredisi vermek için belirli şartları bulunmaktadır. Güvence Bankası müşterilerine 2. el araç alımlarında 10 yaşa kadar kredi desteği sağlamaktadır. 48 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak istediğinizde bankanın talep edeceği evraklar T.C. nüfus cüzdanı, gelir durumunu gösteren belge ve aracın faturasıdır. Bu evraklar ile banka şubesine giderek kredi almak istediğinizi bildirmeniz dahilinde kredi notunuz yüksek ve siciliniz temizse kefil dahi istenmemektedir. Bankanın size kredi vermesi için aramış olduğu şart maaşınızı Güvence Bankası şubelerinden almanızdır. Eğer değişik bir bankadan alıyorsanız maaş taşıma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 2.el araçlara oto ekspertiz raporu mecburi oluyor!

Ford  Cargo

Ford Cargo 2526 6*2  versiyonudur. 2011 yılına ilişkin ve dizeldir. Kilometre bilgisi belli olmamakla birlikte aracın vitesi manueldir. Trafikten çekme belgelidir. Araç Kocaeli Gebze’ dedir. Rengi beyazdır. Banka tarafınca duyuru edilen muhammen bedeli 88 bin TL‘ dir. Aracın ekspertiz formu mevcuttur.

cargo

Ford Cargo 2011 model

Mercedes Sprinter

Araç servistir. Sprinter 313 Dcı versiyonudur. 2006 modeldir. Dizeldir. Vitesi manueldir. Beyaz renkte ve trafikten çekme belgesi bulunmaktadır. 398 bin kilometrededir. Banka tarafınca belirlenmiş olan muhammen karşılık 30 bin TL‘ dir.

sprinter-mercedes

Mercedes Sprinter 2006

Volkswagen Transporter

Panelvan 2.0 Tdı versiyonudur. 2013 modeldir. Dizel olan aracın vitesi otomatiktir. Beyaz renkte olan araç 99 bin kilometrede bulunmaktadır. Bankanın aracıdır. Ek olarak araç muayenesi yapılmıştır. Muhammen bedeli 73 bin TL‘ dir. Aracın ekspertiz raporuna ulaşmak için tıklayınız.

wolswagen-transporter

2013 model Wolkswagen Transporter

Volkswagen Passat

1.6 Tdı Comfort versiyonudur. Araç 2014 modeldir. Yalnızca trafikten çekme belgesi vardır. Araç dizeldir ve otomatik vitestir. 85 bin kilometrede bulunmaktadır. Gri renktedir. Muhammen bedeli 83 bin TL‘ dir. Gebze’de bulunmaktadır. Aracın ekspertiz raporunu görmek için tıklayınız.

passat

2013 model Passat

Volvo S 80

2.5 T GEARTRONIC versiyonudur. 2011 model olan araç dizeldir. Vitesi otomatiktir ve rengi siyahtır. Trafik çekme belgesi bulunmaktadır. Araç Gebze’ dedir. Muhammen bedeli 93 bin TL‘ dir. Ekspertiz raporunu inceleyebilirsiniz.

volvo-s80

Volvo S80 2011 model

Güvence Bankası’ nın icralık olan araçları ile ilgili detaylı data alabilir ve ihale yolu ile bu araçları satın alabilirsiniz. Sizden herhangi bir güvence bedeli istenmeyecektir. Banka KDV mükellefi olmadığı için sizden extra bir ücret talep edilmeyecektir. Yalnız satış işlemlerinde söz mevzusu olacak noter harcamalarını karşılama yükümlülüğü alıcıdadır. Ödemeyi peşin yapamayacaksanız banka kredilerinden faydalanabilirsiniz. Bu araçların hiçbirinin yaşı 10′ dan büyük değildir ve kefilsiz olarak 2.el taşıt kredisi alabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2020

Bazı bankalar hayvancılıkla uğraşan kişilere kredi desteği sağlıyor. Bu bankaların bazıları şöyledir: Ziraat Bankası, Denizbank, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir