FLO Personel Alımı (Başvuru ve Şartları)

Ayakkabı mağaza zincirlerinden FLO personel alımı 2019 senesinde da birçok şubesi için yapılacak. FLO’ya iş başvurusu yaparak satış temsilcisi, kasiyer, depo sorumlusu benzer biçimde değişik alanlarda çalışabilirsiniz. FLO iş ilanları hakkında tüm bilgileri yazımızda bulacaksınız.

FLO personel alımı, firmanın gerekseme duyduğu pozisyonlara bakılırsa değişim göstermektedir. Türkiye’nin en büyük ayakkabı mağazası zincirlerinden bir tanesi olan FLO, her yıl kendisini büyütmekte ve çalışan ekibini genişletmektedir. FLO’nun genel olarak yayında olan iş ilanlarında almakta olduğu pozisyonlarda herhangi bir değişim görülmemektedir. Engelli çalışanlara dahi iş imkanı sunmakta olan FLO, satın alma uzmanı ya da mağaza görevlisi benzer biçimde pek fazlaca alanda iş ilanı vermektedir.

FLO personel alım zamanı, mağazaların gerekseme duyduğu saptanca gereksinimine bakılırsa değişim göstermektedir. Belli bir müracaat ve işe alım zamanı sınırlaması bulunmamakla beraber, FLO mağazalarında işe adım atmak isteyen kişilerin, devamlı mevcut durumda bulunan iş ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir.

FLO personel alımı için koşulların yerine getirilmesi durumunda, bu firmanın yayınlamış olduğu iş ilanlarına başvuruda bulunma imkânı oluşmaktadır. Genel olarak FLO personel ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen kişilerde aranan kriterler şu şekilde belirtilmektedir:

 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • İnsan ilişkilerinde yetenekli olmak,
 • İş mevzusundaki her türlü yenilik ve gelişmelere açık olmak,
 • İş düzeni ve mesuliyet bilincine haiz olmak,
 • Netice odaklı olup, verimlilik amacıyla hareket edebilmek,
 • Satın alan memnuniyetini ilke olarak benimsemek,
 • Adam adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak ya da minimum 2 senelik tecilli olmak,
 • Hususi edinim, informasyon ve kabiliyet gerektiren mevzularda yer edinen pozisyonlar için, lüzumlu olan özellikleri ve belgeleri karışlayabilmek.

NOT: Türkiye’de mağazacılık sektörünün önde gelen firmalarından Boyner personel alımları 2019 senesinde da çeşitli şubeler için yapılacak. Firmanın iş başvurusu ve şartlarıyla ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.

FLO Personel Alımı İş Başvurusu

FLO iş başvurusu yapmak için firmanın ilanlarını yönlendirmiş olduğu, çeşitli kariyer portalları takip edilmelidir. FLO mağazalarında CV doldurmak suretiyle de müracaat yapılabileceği benzer biçimde, web üstünden yapılmakta olan iş başvurularına ehemmiyet verildiği unutulmamalıdır. Gösterilen iş ilanları için yapılmış olan başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Meydana getirilen başvurular arasından nitelikli ve deneyimli olan adaylar öncelikli tutulmaktadır. Değerlendirmeler sonucu belirtilen pozisyonlara uygun bulunan adaylar, insan kaynakları tarafınca bilgilendirilmekte ve görüşme yapılmak suretiyle çağrı edilmektedir. lüzumlu görülmesi durumunda, görüşme öncesinde online kabiliyet imtihanı kişilik envanterleri uygulanabilir. Meydana getirilen tüm aşamalardan başarıyla geçip, belirtilen pozisyona uygun bulunduğunu kanıtlamış olan adaylara iş teklifi yapılmaktadır.

Öteki resmi ve hususi kurumların personel alımlarıyla ilgili genel ve hususi şartlarını tablodan inceleyebilirsiniz:

FLO İnsan Kaynakları İletişim

FLO insan kaynakları departmanı bağlantıının sağlanması için belirtilmiş olan çeşitli kanallar mevcuttur. FLO insan kaynaklarına erişim sağlamak için belirtilmiş olan kanallar şu şekilde sıralanmaktadır:

FLO Emek verme Saatleri

FLO mesai saatleri, resmi kanunlar çerçevesinde 8 saat olarak belirlenmiştir. 8 saatin üstünde emek harcama durumu söz mevzusu değildir. İşin uzaması ya da mesaiye kalınması durumunda, mesai tutarı ödenmektedir. Aynı şekilde, dini bayram ve resmi tatillerde çalışmak zorunda olan personeller, extra ücretlendirme kapsamına girmektedirler. Ek olarak emek harcama süreçleri tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak ikiye ayrılmaktadır.

FLO Emek verme Koşulları ve Toplumsal Haklar

FLO çalışan hakları, kanunlar çerçevesinde koruma altına alınmaktadır. FLO çalışanının emek harcama koşulları ve haiz oldukları toplumsal haklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Günlük emek harcama süresi 8 saati geçemez.
 • İlk yılı tamamlayan personelin, 14+2 gün senelik izin kullanma hakkı bulunmaktadır.
 • Haftada 1 gün izin kullanma hakkı bulunmaktadır.
 • Minimum asgari ücret uygulaması yapılmakta ve üstüne prim eklenmektedir.
 • Çalışanların ulaşımı için parasız servis ağları mevcuttur.
 • Çalışanlara öğle yemeği ya da yiyecek kartı verilmektedir.
 • Mağazada 2 aylık alışma süresini geçmiş olan personelin, mağazadan yapacağı alışverişlerde %20 indirim alma hakkı mevcuttur.
 • Çalışanların hususi sıhhat sigortası yapılmaktadır.

ilginizi çekebilir

Koyun Kırkma Nasıl, Ne Zaman Yapılır? Önemli Tavsiyeler!

Yaz aylarının gelmesi ile küçükbaş hayvan sahiplerinin çilesi de başladı desek yalan olmaz sanırım. Bizzat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir