Fibabanka Kimin? Fibabanka Güvenilir Mi?

Bankacılık sektörü çok hızlı gelişen birçok müşteriye ev sahipliği yapan ve çok sayıda rekabete açık olan sektörlerden bir tanesidir. Bu sektör içerisinde senelerce sektör içerisinde kalan, uzun yıllardır müşteri portföyünü korumuş köklü bankalar bulunmakla birlikte bunlar arasında sektöre yeni adım atmış ve sektörde kendini kanıtlamaya çalışan genç bankalar da bulunmaktadır. Bazen banka yeni kurulmuş olsa bile kuran kişi çok tecrübeli ve bankacılık sektörüne damga vurmuş bir isim olabilmektedir. Bu nedenle bu genç banka kısa sürede kurucu kişisi tarafından güven kazanır ve çok sayıda müşteri portföyü oluşturur. Köklü bankaların katı kuralları ve belirli müşteri portföyü olmasına rağmen genç bankalar saha dinamik daha esnek ve çeşitli, çok yönlü olabilmektedir. Bu durum aslında tamamen bankanın kurucu kişisi ile ve hedefleri ile alakalıdır. Fibabank da bu saydığımız genç bankalardan birisidir. Banka genç olmasına rağmen kurucusu sektöre uzun yıllardan beri damgasını vurmuş ve çok sevilen bir iş adamı olan Hüsnü Özyeğin’dir.

Fibabanka Kuruluşu

Hüsnü Özyeğin 1987 yılında bankacılık sektörüne atılmış ve şu anki adı ile Qnb Finansbankı kurmuştur. Finansbank kısa sürede ilk beş banka arasına girmiş ve sektörde 20 yıl boyunda kendi varlığını kanıtlamıştır. Hüsnü Özyeğin ismi bu dönemde çok fazla duyulmuştur. Adil iş ahlakı sektörde ve çalışanları arasında kendini çok sevdirmiş bir bankanın genç banka olmasına rağmen nasıl güçleneceğini bize kanıtlamıştır. Hüsnü Özyeğin 2006 yılında Finansbank’ı National Bank Of Greece devretmiş ve Finansbanktaki varlığından ayrılmıştır. Bu durum çalışanlar arasında çok üzüntü yaratsa da Hüsnü Özyeğin bu günden sonra başka bir bankanın kurulumu için adımları atmıştır. Hüsnü Özyeğin 2010 yılında o dönemde bir Portekiz kuruluşu olan Milenium Bank’ın hisselerini devralarak Fibabank’ı kurmuştur. Hüsnü Özyeğin ismini duyan herkes Fibabank’ın kısa sürede güçlenerek sektörde yerini alacağından hiç şüphe duymamıştır. Öyle de olmuştur. Fibabank kısa sürede adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Fibabank Güvenli Bir Banka mı?

Banka kurulumlarında birçok denetleme yapılmaktadır. Sermaye, hissedarlar yoğun kontrollerden geçmektedir. Hüsnü Özyeğin bu konuda zaten kendini ve adını daha önceden Finansbank ile sektöre kanıtlamıştı. Bu yüzden Fibabank’ın güvenliği konusunda hiç tereddüt etmeden evet diyebiliriz. Banka şuan 62 banka şubesi ile hizmet vermektedir ve şube sayılarını her geçen gün daha da arttırmayı hedeflemektedir. Birçok kişi mevduatlarını tutabilmeleri açısından bu tarz yeni bankalara ön yardı ile yaklaşmaktadır. Ancak söz konusu Hüsnü Özyeğin adı olunca bu tereddüt ve ön yargı ortadan kalkmaktadır. Fibabank kısa sürede bireysel, komi, tarım bankacılığı konusunda müşteri portföyü oluşturmuş ve kendi müşteri anlayışını ortaya koymuştur. Bu sayede insanların güveni zaten sektörde oturmuş durumdadır artık mevduatların devlet güvencesi altında olması ile de bu ön yargılar ortadan kalkmıştır.

ilginizi çekebilir

Vekâletname İle Bankadan Para Çekme

Bankadan para çekme işlemlerinde banka şubelerinde yapılan işlemlerde genellikle hesap sahibi istenmektedir. Fakat hesap sahibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir