Fabrika Kurmak İçin Kredi ve Devlet Desteği (YATIRIMCIYA DEVLET TEŞVİKİ)

Favrika oluşturmak isteyenlere devlet destek veriyor. Sıfırdan yapınak oluşturmak isteyenler, yapınak kurma teşviklerinden yararlanabilir. Anahtar teslim yapınak kurulumu için kosgeb destek veriyor. Zeytinyağı fabrikası şeklinde üretim fabrikaları da açabilirsiniz. İçeriğimizden girişimcilere verilen devlet teşvikleri ile ilgili data edinebilirsiniz.

Yapınak Oluşturmak İsteyenler İçin Kredi

Devlet tarafınca çiftçilere, esnaflara iş oluşturmak isteyen girişimcilere her türlü affetme ve faizsiz krediler verilmektedir. Bunun yanında işsizliğin önlenmesi amacıyla ve ekonominin canlanması için yüksek istihdam üreten sektörlerde Organize Sanayi Bölgelerinde yapınak oluşturmak isteyenler için anahtar teslim yapınak verilmesi gündemdeydi. Devlet bolca oranda işçi alımı icra eden girişimcilerin açmak istedikleri fabrikalar anahtar teslim olarak devlet tarafınca verilecek. Hükümetin bir projesi olarak hayata geçirilmesi planlanan anahtar teslim yapınak kurma desteğinin gelecek günlerde netleşeceği tahmin ediliyor.

Kosgeb Arge ve Kobi İşyeri Açma Desteği

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleme kurumu olan Kosgeb iş oluşturmak isteyen yapınak oluşturmak isteyen ve kendi işyerini açacak esnaf kobi ve girişimcilere arge desteği elde etmiş olduğu şeklinde bunun yanında affetme ve faizsiz krediler ile girişim örneği gösteren her projeye destek vermektedir.

Fabrika Kurmak İçin Kredi

Yapınak Oluşturmak İçin Kredi

Kosgeb iş kurma affetme desteği alarak bu zamana kadar birçok girişimci kendi işini kurdu ve kendi işinin patronu oldu. Kendi işini kurmanın hayalini yaşayan çoğumuz Kosgeb iş kurma kredisine başvuruda bulunarak affetme ve faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilir. Kosgeb kurumundan affetme alarak sizde üretim atölyesi, yapınak ve işletmenizi açabilir kendi işinizi yapabilirsiniz. Ek olarak bankalardan da işyeri açma kredisi alabilir, yapınak kurma desteğinden yararlanabilir ve kendi işinizi yapabilirsiniz. Kosgeb işyeri açma affetme desteğinde yararlanmanın şartlarını yerine getiren her girişimci kolaylıkla affetme desteklerinden yararlanabilir. Bu şartlar ise ilk olarak girişimcilik sertifikasını alabilmek için uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak ve sertifika sahibi olmak, peşinden işyerini açarak Kosgeb veri tabanına kayıt olup kobi beyannamesi doldurmak, kursta öğretilen bilgiler ile iş projesi oluşturmak ve Kosgeb yetkililerine bu projenin kabul edilmesi sağlamaktır. Tüm bu şartları yerine getiren girişimciler İşyeri kurum desteği olarak toplamda 150 bin liraya kadar affetme ve faizsiz kredi alabilirler.

Ek olarak bu yıl hayata geçirilen proje ile Güneydoğu ve Anadolu bölgesinde yapınak açmak isteyenler Yatırım teşvik programı adı altında verilen desteklerden sizde yararlanarak yapınak ve işletme kurma devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Esnaflara İşyeri Kurma Kredisi

Esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifi tarafınca Halk Bankası vesilesiyle verilen 30 bin lira faizsiz kredi alarak işyerinizi büyütebilir, bayilik alabilir ve yeni bir iş kurabilirsiniz. Faizsiz kredi imkanından yararlanabilmek için ne olursa olsun esnafların kooperatife üye olması gerekmektedir. Kredi imkanından yararlanmak isteyen birleşke üyesi esnaflar 30 bin lira faizsiz esnaf kredisinden yararlanarak işyeri açabilirler. Durumunuz devlet kurumları tarafında verilen affetme kredileri açmaya uygun değilse bu durumda bankalar tarafınca verilen dükkan açma ve iş kurma kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Esnaflara İşyeri Kurma Kredisi

Esnaflara İşyeri Kurma Kredisi

TEB İşletme Kuracak Girişimcilere Hususi İşyeri Açma Kredisi

Ticarete yeni adım atmak isteyenlere hususi 50 bin lira kefilsiz kredi TEB’de. İşyeri açmak isteyen girişimcilere hususi 50 bin lira kredinin yanında isterlerse güvence göstererek 100 bin lira kredi olanağı da sunulmaktadır. Teb işyeri açma kredisi ilk bir yıl geri ödemesiz olarak eşit taksitler halinde geri ödemeli ve 36 aydan 60 aya kadar vade seçenekleri ile sunuluyor. TEB tarafınca sunulan işletme destekleri ham madde ve ürün alımları için sunuluyor. TEB tarafınca girişimcilere hususi sunulan işyeri kredilerinin tüm ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Halkbank Girişimcilere Hususi İşyeri Kredisi

Halk Bankası Genç girişimci, yürekli girişimciler, usta girişimciler ve buluş eden girişimcilere hususi işyeri kredisi vermektedir. Yürekli girişimcilere  36 yaşından gün almamaları şartı ile kendi okudukları ve diplomasındaki branşına nazaran işyeri açmak isteyenlere 75.000 TL tutarında ilk yıl ödemesiz 48 ay da eşit aralıklar ile taksit imkanları ile kredi olanağı sunmaktadır. Halkbank bunun yanında 30.000 TL kredi imkanını usta girişimcilere sunuyor. 60 ay ustalığını yapmış olduğu işte edinim edinip bu işi yapmak isteyen usta girişimcilere ilk yıl geri ödemesiz olarak 30.000 TL kredi imkanı sunmaktadır. Halkbank yeni bir buluşa imza atan buluş eden girişimcilerin TUBİTAK vb. kurumlardan affetme almaya hak kazanmaları şartı ile buluşa ilişik patent alan buluş eden girişimcilere 75.000 TL kredi desteği vermektedir. Halkbank girişimci kredilerine buradan bakabilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel İşyeri Kredisi

İşyeri oluşturmak için finansman sağlayabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’ tır. Mağaza, ofis, işyeri vb. alımları için finansman sağlanmaktadır. Kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Ticari paket sigortası yapılması zorunludur.
  • Ek olarak kredi kullanan şahsa da yaşam sigortası yapılmaktadır.
  • Krediden yararlanacak olan kişilerin istihbaratlarının pozitif neticelenmesi gerekmektedir.
  • Kredi üst limitinin belirlenmesinde ekspertiz kıymeti esas alınmaktadır. Yalnız bu değerin yüzde 75’i için kredi kullandırılmaktadır.
  • 36 ay vadeli olarak kullandırılabilecek olan kredinin faiz oranı % 1,53 olmaktadır. Detaylı data almak için tıklayınız.

İş Kuran geçlere 75 bin TL. devlet desteği verilecek. Bağlantıdan data alabilirsiniz.

Sizde aklınızdaki işi yapmak istiyorsanız Kosgeb iş kurma kredisi, Halk Bankası girişimcilere hususi kredi ve TEB girişimcilik kredilerine müracaat yaparak hayalinizdeki işinizi kurabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Özel Hastanelerde Fizik Tedavi Seans Ücretleri 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir