Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2020 MAAŞ BORDROSUZ)

Ziraat Bankası, TEB, Akbank, Halkbank, Vakıfbank, Şekerbank, INGBank, Denizbank, Qnb Finanbank, Güvence Bankası şeklinde bankalar acil para desteği sağlamaktadır. Bireysel gereksinim kredisi ile birlikte bayanlara konut kredisi ve kredi kartı veren bankalar da var. Hatta bazı bankalar bayanlara hususi olarak krediler ve kartlar hazırlayarak genel olarak tuhafiye, giyim ve benzeri alışverişlerde kullanıma sunmaktadır. Çalışmayan ev hanımlarına Türkiye’de kredi veren bankalar ile ilgili bir araştırma yaptık. Bu araştırmamız, maaş bordrosu olmayan, evde ek iş icra eden yada herhangi bir işi olmamasına rağmen paraya gereksinim duyan ev hanımlarını kapsamaktadır.

KADINLARA KREDİ VEREN BANKALAR

Günümüzde banka kredisi kullanım oranlarının tavana vurması sebebiyle, bankalar artık eskisi kadar kredi çekecek satın alan bulamıyor. Neredeyse tüm ailelerin  bir konut ve bir de gereksinim kredisi mevcut. Artık kredi kartlarında limitler kalmadığı için insanoğlu senetle para veren kredi veren kişilerin peşine düşüyorlar.

Vatanımızda son günlerde kara listede ki ev hanımlarına kredi veren bankalar meşhur olmaya başladı ki, bu taleplerin içinde büyük bölümünü de çalışmayan bayanlar ve ev hanımları oluşturuyor. İş hayatında kara listeye girmek istemeyen ve ticari yatırımlarının zarar görmesini istemeyen bazı beyefendiler, ödemede problem yaşayacakları kredileri ev hanımlarına çektirmeyi tercih ediyorlar. Organik olarak BBDK bünyesinde etkinlik gösteren Türkiye’de konuşlanmış bankalarda kredinin geriye ödenmesini güvence altına almak adına, bayanlara ve ev hanımlarına kredi verirken, ödeme taahhüt yerine geçebilecek gelir belgesi talep ediyorlar.

KADINLARA KREDİ VEREN BANKALAR

KADINLARA KREDİ VEREN BANKALAR

Kendi evinde çalışan, günlük ev işleri ile uğraşan özetlemek gerekirse ev hanımlığı icra eden bir bayanın bankalara sunabileceği gelir belgesi ve maaş bordrosu olmadığı için, birçok bankada eli boş olarak çevrilmesi muhtemeldir. Yalnız yalnız, bazı bankaların gelir belgesiz olarak verdiği, düşük oranda verilen (1.000 TL. – 5.000 TL.) kredilerden faydalanabilirler.

Bu kredilerinde meblağları düşük olduğu şeklinde, gelir belgesi istenmemesi sebebiyle faiz oranları oldukça yüksektir. Bu sebeple eğer kredi çekmek için herhangi bir belgeniz yok ise ve Türkiye’de hizmet veren kamu ve hususi bankalardan kredi kullanmak istiyor iseniz, yüksek faiz ödemeye ve küçük miktarlarda kredi çekmeye razı olmak zorundasınız.

Gelir Belgesi Talep Eden Bankalar

 • Qnb Finansbank,
 • İş Bankası,
 • Denizbank,
 • Güvence Bankası,
 • Şekerbank
 • Ziraat Bankası,
 • TEB

Asla parası ve sermayesi olmayan bayanlara KOSGEB adlı Kamu Kuruluşu yeni bir işyeri açabilmek için,  erkeklere oranlar %10 daha oldukca destek vererek 2017 yılı içinde 50 bin geri ödemesiz 100 bin lira da sıfır faizli kredi desteği sağlıyordu. Girişimcilik Destekleri nihayetlenmiştir. Kosgeb artık Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile destek vermeye devam etmektedir.

Gelir Belgesi Olmayan Bayanlar Ne Yapmalı?

Maaş bordrosu olmayan hanımlar, bankalara bazı belgeler ile gelirleri bulunduğunu kanıtlama edebilirler yada değişik yöntemler ile kredi çekebilirler. Örnek olarak ikamet etmiş olduğu evden başka bir konutu olan, işyeri olan bayanlar bu işyerine ilişkin kira gelirlerinin kendilerine ilişkin bulunduğunu kira sözleşmeleri ile kanıtlama etmeleri durumunda, aylık ödemenin gelir oranının %70’ini geçmeyecek şekilde gereksinim ve tüketici kredisi çekebilirler.

Burada esas olan, kira sözleşmesinin kredi taksitlerinin ödenmesi için kafi süreyi kapsaması ve çekilecek paranın gelirin %70 oranını geçmemesidir. Örnek olarak aylık 1.000 TL. kira geliri olan bir ev hanımı, her ay en fazla 700 TL. taksit ödeyecek şekilde istediği oranda ev hanımı kredisi çekebilmektedir.

Şekerbank ev hanımlarına kredi desteği sağlıyor. Bunun için daha evvelinde Şekerbank müşterisi olmanızda gerekmiyor.

KREDİ NOTUNUN ETKİSİ

Bazı web sitelerinde bankalara müracaat yapmak isteyen bayanların kredi notu yüksek olması gerektiği, eğer KBB puanınız düşükse,  hiçbir şekilde kredi çekemeyeceğiniz, bu kapsamda en düşük 1.500 puan üstünde kredi notunuzun olması gerektiği belirtilmiştir. Yalnız kişilerin kredi notunun düşük olması, daha ilkin borçlarını tertipli ödemediğini gösterse de, KBB puanı yüksek diye, hiçbir ev hanımına maaş bordrosu olmadan kredi verilmez.

Maaş bordronuz yok mu? Dert etmeyin!

Bu kapsamda eğer kara listede iseniz, 2017 senesinde yürürlüğe giren kredi sicil affından yararlanmak için müracaat yapabilir ve kredi sicilinizin 5 senelik zaman aşımı süresine takılmadan temizlenmesi için derhal müracaat yapabilirsiniz. Kredi notunuz borçlarınız yüzünden düşükse ve gelir belgeniz de yok ise, başvurunuz reddedilecektir.

Denizbank ev hanımı kredisi çekerek giyim, tuhafiye, dinlence, eğitim ve diğeri harcamalarınıza finansman sağlayabilirsiniz.

Bu sebeple; kredi notunuzun yükseltilmesi için sicil affı başvurusu yapın ve 5 senelik süreye takılmadan bireysel kredi notunuzu paklayın.

İPOTEKLİ FİNANSMAN

İpotek diye malum, bir borcun ödenmesi için başka bir varlığa el koyma anlamına gelen yöntem ile neredeyse tüm bankalar destek vermektedir. 2017 senesinde yürürlüğe giren uygulama ile artık yalnız taşınmazlar ipotek mevzusu olmaktan çıkarıldı ve artık taşınırlar içinde ipotek tesis edilebiliyor. Bu sebeple üzerine kayıtlı bir taşınmaz yada taşınırı olan bayanlar yüksek miktarlarda kredi çekebilmektedirler.

Örnek olarak Ziraat Bankası;

 • Bayanlara ev ipotekli olarak %80 oranında,
 • İş yeri olanlara %75,
 • İmarı olan arsalar içinse yarısı %50 oranında kredi vermektedir.
İPOTEKLİ FİNANSMAN

İPOTEKLİ FİNANSMAN

Bu kredinin hesaplamasında esas alınan kıymet eksper değeridir. Bankaya müracaat icra eden hanım, müracaat esnasında sahibi olduğu taşınmazların tapu ve diğeri evraklarını da teslim eder ve banka eviniz, iş yeriniz yada arsanız için eksper görevlendirir. Eksper yapacağı denetim neticesinde örneğin evinize 200.000 TL. kıymet biçtiğiniz varsayar isek, bu ev için bankadan 160.000 TL. ipotekli kredi çekebilirsiniz. Gene işyeri ve arsalar içinde belirtilen oranlarda finansmana derhal haiz olabilirsiniz.

EMEKLİ MAAŞINA BİREYSEL KREDİ VEREN BANKALAR

Babasından, annesinden yada eşinden kalan emekli maaşı olan ev hanımları bankalara emekli maaşı karşılığında bireysel gereksinim kredi başvurusu yapabilirler. Bilhassa kamu bankaları olan Halkbank, Ziraat ve Vakıflar şubelerinden aylık alınan maaş tutarının %70’i oranında kredi verilebilmektedir. Bunun için ev hanımının maaş almış olduğu bankaya başvurması yararına olacaktır. Banka bir hususi bankaya gitmesi durumunda, maaş almış olduğu bankadan, emeklilik aylığı aldığını ispatlayan belge talep edilebilecektir. Bu sebeple aynı bankaya başvurması durumunda aynı gün içinde ne kadar paraya ihtiyacı var ise, o denli kredi çekebilecektir.

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankaların bir kısmı, web üstünden meydana getirilen başvurular sonucunda destek sağlamaktadır. Akıllı cep telefonunuz var ise, derhal uygulamayı indirerek müracaat yapabilirsiniz.

Hangi Bankalar Veriyor?

Yukarıda anlatılan yöntemler ile aşağıda adları yazılı bankalara müracaat yapabilirsiniz.

 • Halkbank,
 • Vakıflar Bankası
 • T.C. Ziraat Bankası,
 • Güvence Bankası,
 • Akbank
 • İş Bankası
 • (TEB) Türkiye Ekonomi Bankası

Bu bankaların her birinden, ipotekli yada krediyi ödeyeceğinizi ispatlayarak ev hanımlarına hususi olarak verilen kredilerden faydalabilirsiniz. Yalnız gelir belgeniz yok ise yada kredi sicil notunuz düşük ise kredi alamazsınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

800 Puana Kredi Veren Bankalar 5 Dakika’da [ANINDA CEBİNİZDE]

800 yada 900 puanda olanlar da aslına bakarsanız bankalardan kredi çekebilirler. Her ne kadarda 40.000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir