Esnafa Yüksek Limitli 5 Kredi Kartı (250.000 TL.)

Esnaf olarak tabir edilen Kobiler de ara sıra kredi kartına gerekseme duymaktadır. Limitleri düzgüsel kartlardan yüksek olmakla birlikte 10 bin, 20 bin TL’ den başlamaktadır. Esnaf kartlarını pek fazlaca banka vermektedir. Halk bankası ticari kredi kartı ürünü olan Paraf Esnaf, Yapı Kredi ticari kredi kartı ya da diğeri bankalar kobi kredi kartları ile birlikte esnaf ve zanaatkarların yanında olmaya devam etmektedir. Bunların yanı sıra PTT tarafınca da esnaf kart verilmektedir. Kredi kartı başvurusu şartlarını, lüzumlu olan evrakları ve kart limitlerini sizler için araştırdık. Bakalım en yüksek limitli ve en iyi ticari kredi kartını hangi banka veriyor!

En Yüksek Limitli Kredi Kartını Hangi Banka Veriyor?

Devletimizde 2 milyona yakın esnaf vatandaşımız bulunmaktadır. Esnaflar sürekli olarak mal alım satımı yaptığından dolayı sürekli olarak para sirkülasyonu sürmektedir. Kimi süre toptan mal alımlarında yüksek meblağlara gerekseme duyulabilmektedir. Bir tek nakit ihtiyacı var ise çeşitli alternatiflere başvurulmaktadır. Bunlardan bir tanesi banka kredileridir. Uygun vade ve faiz oranları ile gerekseme tutarı kadar kredi çekilebilmektedir. Diğeri yöntem ise kredi kartlarıdır. Esnaflara şahıs olarak düşünmemek gerekir. Bundan dolayı kredi kart limitleri gelirlerinin iki katı tutarında olmayacaktır.

Bankalar kredi kartı ürünü vermek için tertipli gelir talep ederler. Esnaflar da geliri olan yalnız tutarı tam olarak meydana getirilen işe gore değişen gelire haizdir. Şahıs kartlarının limitleri düşük olurken esnaflar, tecim erbabı olduklarından dolayı bankaların ticari kredi kartlarını kullanacaktır. Ticari kredi kartı limitleri ise bankaya sunulacak olan bilanço defterine gore belirlenecektir. Yüksek limitli kredi kartının verilebilmesi için gelir durumunun da yüksek olması gerekmektedir. Ek olarak tertipli geri ödeme yapılması durumunda kart limitleri de artırılabilmektedir. Bu sebeple şu isimdeki banka en yüksek limitli kredi kartını veriyor demek doğru olmayacaktır. Şundan dolayı limitler BDDK’ nın verdiği karar neticesinde esnafların sunmuş olacağı belgelere gore değişecektir. Bir tek bankaların kobi ürünleri çeşitlilik arz etmektedir. Kredi kartı faiz oranları ve avantajları birbirinden farklıdır.

en-yüksek-limitli-kredi-kartını-hangi-banka-veriyor

En yüksek limitli kredi kartları

Esnaf Kredi Kartı Başvurusu

Esnaflar için düzenlenmiş olan çeşitli kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Meydana getirilen düzenleme neticesinde esnaf ve kobilere düşük faizli yüksek limitli kredi kartı verileceği duyurulmuştu. Geliştirilen esnaf kart ile birlikte bu kesimin derin bir nefes alması sağlanacak ve TESKOMB bu mevzuda ciddi bir rol oynayacak. Kredi kartlarının en büyük pozitif yanları meydana getirilen alışverişlerin taksitlendirilebilmesidir. Bankalardan esnaf kart alabilmeniz için ilk olarak bir hesap açmanız gerekiyor. Ek olarak bu kartlar ile sigorta primleri ödenebiliyor, şahıs kartları ile alınamayan cep telefonu vb. ürünleri de satın alabilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için bankaya sunacağınız evrakların başvuran kişi adına olması gerekiyor. Örnek olarak vergi levhası sizin adınıza olmalıdır. Nerede ise her bankanın esnaf kartı bulunmaktadır. Bir tek bu kartlar ticari kart adı ile de sunulabilmektedir.

Müracaat evrakları

  • Kredi kartı başvurusunda bulunmak için
  • Bankadan alacağınız müracaat formu
  • Vergi levhası (Kendi namınıza)
  • T.C. kimlik fotokopisi gerekmektedir.

Halkbank Paraf Esnaf

Esnaflara hususi kredi kartı ürünü olan bankalardan bir tanesi Halkbank’ tır. Paraf Esnaf ile meydana getirilen mal alımlarında taksit imkanı sunulmaktadır. Ek olarak kart ile vadeli olarak işlem yapılabilmektedir. Çek ve senet derdi ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Nakit akışı kart üstünden düzenlenebilmektedir. Ana bayi limit özelliği bulunmaktadır. Bu özellik yardımıyla toptancılardan yapacağınız alışverişlerde çeşitli avantajlar sağlanmaktadır. Kart, Dost hesap isminde olan hesap ile birleştirilerek nakit çekimi yapılabilmektedir.

Kart yurt içi ve yurt haricinde kullanılmaktadır. Üye işyerlerinden alışveriş yapılabilir ve çeşitli kampanyalardan yararlanılabilir. Kart ile sigorta yapılmaktadır. Esnafın yanında poliçe ile verilecek olan hizmetleri 100 TL indirimli olarak alabilirsiniz. 20 TL puan kazanabilir ve ödemelerinizi 12 taksit ile yapabilirsiniz. Ek olarak karttan nakit ön ödeme da çekilebilmektedir. %1,40 faiz oranı ile 200 TL’ den 15 bin TL’ ye kadar taksitli olarak ön ödeme kullanabilir ve acil finansman ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz. Kart limitinin yüzde 20′ si kadar ön ödeme kullanılabilmektedir.

Anlaşmalı hava alanlarında da çeşitli avantajlar, indirim ve ikramlar kazabilirsiniz. Cumartesi günleri restoranlarda yapılacak olan harcamalarda 20 TL’ ye kadar indirim kazanabilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak ve detayları öğrenmek için tıklayınız.

Ek olarak kartınız ile faturalarınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatlarından herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ek olarak seyahatlerinizde kullanacağınız HGS sistemi için otomatik yükleme talimatı da verebilirsiniz. Sistem içindeki meblağ bittiğinde otomatikman yükleme yapılır. Ek olarak kartınız ile yapacağınız otopark ödemelerinde de indirim uygulanmaktadır. Kartın limiti en fazla 50 bin TL olabilmektedir. Vergi levhanız ve kimlik belgeniz ile size en yakın Halkbank şubelerine giderek kart başvurusu yapabilirsiniz.

TEB Patron Kart

Esnaflara hususi kredi kartı ürünü olan bankalardan bir tanesi de Türk Ekonomi Bankası’ dır. Patron kartın limiti esnafa hususi olarak belirlenmektedir. Gezim sektöründe etkinlik gösteren esnaflarımız için banka sezonluk ödeme imkanı sunmaktadır. Diğeri esnafımız için ise eşit taksitli ödeme gerçekleştirilir. Ek olarak bankanın esnaflara hususi kredisi de bulunmaktadır. Kredi alt limiti 1000 TL‘ dir. 36 ay vadeli olan kredinin geri ödemesi patron kart ile yapılabilir. Business kart özelliği yardımıyla de hem yurt içinde hem yurt haricinde alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

teb-patron-kart

Teb Patron Kart

Bu anlamda kartın fazlaca avantajları bulunduğunu söylemek mümkündür. Şundan dolayı hem kredi kartı özelliği taşırken hem de kredi çekme imkanı sağlar. Şirket adına meydana getirilen harcamalar 9 aya kadar taksitlendirilebilmektedir. Limit aşımında ise alışveriş faiz oranı üstünden (%1,40) limit aşım tutarı ödemeniz gerekmektedir. Kartınız ile hava alanlarında bulunan otoparklarda %50 indirim kazanırsınız. Ek olarak biriken puanlarınızı tayyare mili olarak kullanabilirsiniz. Restoran harcamalarının 150 TL’ yi aşması durumunda yüzde 10 bonus kazanılmaktadır. Kart başvurunuzu en yakın TEB şubesinden yapabilirsiniz.

Finansbank Card Finans Kobi

Finansbank da esnafları destekleyen bankalar arasındadır. İşletme sahibi olanlara ticari ortamda güven, avantaj kavramlarını birleştirerek bir kredi kartı ürünü oluşturmuştur. Bu kredi kartının elde etmiş olduğu pek fazlaca avantaj bulunmaktadır. Anlaşmalı olunun tüm mağazalardan alışveriş yapılabilmektedir. Bireysel kredi kartı ürünleri ile taksitli olarak alınamayan tüm mal ve hizmetler bu kredi kartı ile alınabilmektedir. Ek olarak kredi kartı taksitlerinizi bir sonraki aya erteleyebilirsiniz.

En önemli avantaj ise meydana getirilen tüm harcamaların valendirilmesidir. Peşin fiyatına toptancılar ile anlaşarak daha uygun işlem yapmış olmuş olmuş olursunuz. Bir tek geri ödemenizi taksitler halinde yaparsınız. kartınıza xl özelliği ilave ederek limitinizi artırabilirsiniz. Kapalı dönem özelliği ile ana firmalardan mal alımı yapanlara pek fazlaca avantaj sağlanmaktadır. Karttan nakit ön ödeme da çekilebilmektedir. Ek olarak ek kart da tanımlayabilir ve limitini kendiniz belirleyebilirsiniz. Kobi kredi kartı başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

card-finans-kobi

Card Finans Kobi

Akbank Axess Business

Business Kart, Akbank’ ın kobiler için düzenlemiş olduğu kredi kartlarından bir tanesidir. Kredi kartının elde etmiş olduğu pek fazlaca avantaj bulunmaktadır. Elektronik eşya, akaryakıt alımlarında bireysel kredi kartlarında herhangi bir taksitlendirme yapılmazken ticari kredi kartları buna olanak sağlamaktadır. Ek olarak kredi kartınız ile konaklama ve ofis ihtiyacınız olan şeyleri da karşılayabilirsiniz. Yapılacak alışverişlerde chip para verilmektedir. Ondan sonrasında biriken bu puanlar ile parasız alışveriş yapabilirsiniz.

Kartınız ile mevduat hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. Ek olarak bakiyenizi sorgulayabilir, para çekebilir ya borç durumunuzu öğrenebilirsiniz. Peşin alışverişin yanı sıra taksitli alışveriş de yapabilirsiniz. 9 taksit imkanı bulunmaktadır. Ek olarak geri ödemelerinizi 90 güne kadar geciktirebilirsiniz. Ekstre atlatma özelliği de bulunmaktadır. Akbank Direkt ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

axess-business

Axess Business

Kuveyt Türk Esnaf Kart

Esnafların ihtiyaçlarının finanse edilmesine adına Kuveyt Türk tarafınca da bir esnaf kredi kartı ürünü düzenlenmiştir. Kartın en önemli özelliği 6 aydan 24 aya kadar taksit seçeneğinin bulunmasıdır. Taksit özelliği 50 TL ve sonrasında yapılmaktadır. Kuyumcu, oto galeri, tekel alışverişleri, para cezaları, satmaca ve sigorta ödemeleri için kredi kartı kullanılamamaktadır. Kart ile internetten de alışveriş yapılabilmektedir. Akaryakıt ve gıda harcamaları için karttan çekim yapıldığı an 4 taksit yapılmaktadır. Yitik ve çalıntı durumunda tüm güvenlik önlemleri alınacaktır. Kartın limiti, işletmenin cirosuna gore belirlenecektir. Kartınızdan nakit ya da taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. Nakit ön ödeme güncel faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Esnaflara sunulan kredi kartı ürünleri önem arz etmektedir. Şundan dolayı finansman ve taksitlendirme ihtiyacının hasıl olduğu mesleklerin başlangıcında gelmektedir. Ek olarak bireysel kredi kartları ile taksitli olarak alışveriş yapmanın sınırlandığı akaryakıt ve teknolojik alet alımı sınırlaması ticari kredi kartlarında bulunmamaktadır. Kredi kartı başvurusunu adına vergi levhası düzenlenen kişi yapmış olacaktır. PTT’ nin de bir esnaf kart düzenlemesi bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Öğretmenlere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası (Yüzde 0.15 Düşük Faiz)

En mukaddes meslek asla şüphesiz ki öğretmenliktir. Bizleri kendimizi tanıdığımız yaştan alıp bir ana, baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir