ESNAFA NEFES CAN SUYU KREDİSİ (SIFIR FAİZLİ)

Esnaf Can Suyu Kredisi

Esnaf ve sanatkarlar tarafınca piyasalara can suyu olacak faizsiz kredi çıkmasını beklerken sicil affının çıkmasının daha fazlaca önem kazandırdığı Kosgeb faizsiz kredinin ne zaman verileceği tüm esnafın yanıtını aramış olduğu sorular içinde yer alıyordu. Verildi verilecek derken Şubat ayında Kosgeb faizsiz kredi esnafa verildi.  Esnaf Can Suyu Kredisinin tekrardan verilmesi planlanıyor daha oldukca esnafın yararlanması için tekrardan verilmesi planlanan Kosgeb faizsiz krediye müracaat meydana getirecek esnafların miktarında daha da artış olması ümit ediliyor.

Kosgeb kredileri adeta piyasa ya can suyu durumunda oldu azca da olsa piyasada sıcak para akışını elde etmiş oldu. Yalnız sınırı olan sayıda esnafın yararlanabildiği ve geriye kalan ve faizsiz kredinin başvurusunu bile tamamlayamadan başvuruları kapatılan kredilerin gene verilmesi esnafa can suyu oldu. Esnafların zor durumdan bundan ilkin çıkarılması ve 1 yıl ödemesiz 3 yıl vadeli olarak verilmesi ile bir de üzerine faizsiz olarak esnafa verilen Kosgeb 50 bin lira 0 faizli krediler ile sürekli esnafın yer almaya devam eden hükumet referandum sonrasında da aynı şekilde bir kez daha faizsiz kredi vereceği biliniyordu. Fakat başvuruların tam zamanı Kosgeb tarafınca açıklanarak tekrardan başlatılacak.

Kosgeb Esnaf Can Suyu Kredisi Başvurusu

Ülke ekonomisinin biran ilkin ve daha oldukca olacak şekilde büyümesi amacıyla verilmeye başlanan ve  gene verilmeye sürdürülecek kredi destekleri KOBİ ve esnaflar için sağlanan finansal krediler can suyu görevi üstlenmektedir. Esnafa sicil affı yasasının yürürlüğe girmesi ile esnaf tarafınca daha oldukca yararlanabildiği Kosgeb faizsiz kredilerin yanında bankalardan ticari kredinin alınmasının önündeki engellerde kaldırılarak esnaflara sıcak para akışı sağlanmış oldu.

Esnaf KOSGEB Can Suyu Kredisi

Esnaf KOSGEB Can Suyu Kredisi

Esnafa can suyu adı ile verilen kredilerin devamının geleceğinden söz ediliyor. Ek olarak 2020 senesinde girişimci ve kobiler KOSGEB tarafınca desteklenmeye devam edecek.

TOBB tarafınca esnafa verilecek olan nefes kredisinin  100 bin liradan 150 bin liraya yükseltilmesi de esnafların başvurularının alınmaya başlanacağı da duyuruldu. Ziraat bankası Denizbank ve TOBB tarafınca  80 bin KOBİ’ye düşük faiz ve bir yıl vade imkanı ile kredi olarak verilecek nefes kredisine artırılan yeni rakamı olan 150 bin lira almak için Kobiler başvurularını açıldığı tarihte müracaat ederek alabilirler.

Gereksinim duyulan şartlar ilgili kurumlar tarafınca belirtilmekle beraber daha evvel can suyu, Kosgeb kredisi vb. kobilere sağlanan desteklerden yararlanmamış olma şartı ön plana çıkmaktadır. Bu şekilde verilen kredi paketlerinin genel olarak faizsiz olduğu bilinmektedir. Ek olarak TESK tarafınca onaylanmış olan bir kapasite raporu da sunmak gerekmektedir.

Tüm esnafların işlerinin daha iyi gitmesini sağlamak ve parasal yönden sıkıntılarını bir nebze olsun rahatlatacak bu tür kredilerin devamının gelmesini de esnaf dört gözle bekliyor. Bilhassa de Kosgeb tarafınca verilen faizsiz kredi esnafın göz bebeği oldu. Esasen piyasada paranın azalması  ile fena bir dönemden geçen ve kepenk kapatmak zorunda kalan esnafın bir de faiz ile uğraşmaması için verilen tüm çabalar yerini ve layığını buldu ve kredi i ki kez verildi ve üstün dereceli sayıda  müracaat yapılmış oldu. Tekrardan verilecek olan ve adeta piyasaya tekrardan can suyu olacak Kosgeb faizsiz 50 bin lira işletme kredisinin şartlarını ve koşullarını daha şimdiden sağlamak başvurular açıldığında daha oldukca önem taşıyor.

İş kuran gençlere devlet desteği verilecek. İçeriğimizi inceleyin!

Kobilere destek kredisi verilecek! Videoyu izleyin, destek kredilerinden yararlanın.

Sistemden meydana gelen problemler sebebiyle başvurularının yapılamaması şeklinde bir durumla karşılaşmamak adına Kosgeb veri tabanına kayıt ve Kosgeb beyannamesi verme kayıt ve güncelleme işlemlerinin şimdiden yapılması da ayrı bir önem taşıyor. Başvurular açılır açılmaz tekrardan müracaat meydana getirecek olan esnafların bu şeklinde formalite ve resmi işlemlerini şimdiden yapmaları ile finansman önünde ki engellerini şimdiden kaldırmaları yardımıyla faizsiz kredilerden yararlanmaları daha kolay hale gelecektir. 32 Saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimine katılın. Sertifikanızı alın ve Kosgeb tarafınca verilen desteklerden yararlanın.

Ek olarak finansmana gereksinim duyanlar bankalar tarafınca Kobilere hususi hazırlanmış olan işletme kredilerine de başvurabilir. İş Bankası, Şekerbank, Vakıfbank, Halkbank, Türk Ekonomi Bankası vb. bankaların uygun faiz oranları ve değişen vadeler ile esnafa destek kredisi verdiği bilinmektedir. 2020 senesinde ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak, işletme kurulumu gerçekleştirmek, makine, teçhizat alımları şeklinde mevzularda bu bankaların sunmuş olduğu kredilerden yararlanabilirsiniz.

2020 senesinde esnaflara kredi verilmeye devam edeceğinden bahsediliyor. Verilecek olan bu krediler esnafa can suyu olacak ve esnafımız derin bir nefes alacak.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Yem Kredisi (HAYVAN BAŞINA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir