Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar ve İŞKUR Desteği

Cezaevinden tahliye olan ve yeni bir iş oluşturmak isteyen hükümlülere ve tutuklulara eski mahkumlara kredi veren birçok banka mevcuttur. 2020 yılı itibariyle İŞKUR tarafınca 38 bin lira affetme verildiği benzer şekilde, 48 ay vadeli ve çekilecek kredinin tutarına nazaran gelir belgesi talep eden yada etmeyen birçok hususi ve kamu bankası mevcuttur. Gene bazıları Denetimli Serbestlik Tedbiri uygulanarak cezaları infaz edilenlere de kredi desteği sağlamaktadır. Bu kapsamda eğer eski hükümlü iseniz, Devlet yardımıyla verilen kredilerden ve Mahkum Kredisi Veren Bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Denetimde Olan Hükümlülere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ceza evinden işlediği suçun cezanı çekerek yada şartlı tahliyeden yararlanarak çıkan mahkumların yeni hayata adapte olmaları için muhakkak bir iş ile meşgul olması gerekmektedir. Tahliye olan bir oldukça mahkumun merak etmiş olduğu konuların başlangıcında Eski mahkumlara kredi veren bankalar var mı ve ne şartlar ile kredi vermektedirler.

Denetimde Olan Hükümlülere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Denetimde Olan Hükümlülere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Bunun için cezaevlerinde mahkumların işlemiş oldukları suçlara ve aldıkları ceza miktarlarına nazaran meydana getirilen hesaplamalarda cezasının bir kısmını açık ceza evlerinde tamamlaması sağlanmaktadır. Bu açık ceza evleri mahkumların dışarıya çıktıklarında çevreye uyum sağlamaları ve bir meslek sahibi olmaları için dizayn edilmiş iş kolları bulunmaktadır. Açık ceza evlerinde kalan mahkumlar bu iş kollarında değerlendirilerek bir iş ve meslek sahibi olması yönünde ücret karşılığında çalıştırılmaktadır. Buralarda birbirinden değişik meslek kolları bulunmaktadır. Mahkumların el becerileri ve yaşlarına uygun olan iş kollarında edinim kazanması ve dışarı çıktıklarında ister bu meslek dallarında iş bulması yada kendi işini kurması için büyük bir pozitif yanları olmaktadır. Ceza evinden çıkan mahkumların bu sayede binlercesi kendi işini kurarak yeni bir hayata başladığını görmekteyiz. Dışarıda kendi işini oluşturmak isteyen mahkumların parası yom ise iyi mi para bulup kendi işini açabilir. Eski mahkumlara kredi veren bankalar bulunmakta mıdır? Sizlere bu mevzu da informasyon vermeye çalışacağım.

Eski Mahkumlar Iyi mi Kredi Çekebilir?

Eski mahkum yada şartlı tahliyede ile ceza evlerinden çıkan mahkumların topluma geri kazandırılması için yeni emek harcamalar yapılmaktadır. Nerede ise tamamlanmayan bu çalışmalarda mahkumlara faizsiz kredi ve iş yeri açmak isteyenlere araç-gereç ve ürün desteği verilecektir. Ceza evlerinden çıkan mahkumların tekrardan kabahat işleyip ceza evlerine geri dönmelerini engellemek için 2017 yılının sonuna kadar bu uygulamanın hayata geçeceğini düşünmekteyiz. Bu uygulama hayata geçene kadar şuan hiçbir banka tarafınca eski mahkumlara özgü bir kredi uygulaması bulunmamaktadır. Fakat ceza evinden çıkan mahkumların kendi işlerini kurmaları ve para kazanmaları için alabilecekleri değişik kredi ve destek sunar bulunmaktadır.

İşkur Hükümlü Hibesi müracaat kılavuzunu inceleyin.

Bilinmiş olduğu suretiyle belirli bir işi ve parası olmadığı için kabahat işleyen insanoğlu her geçen gün artmaktadır. Pekala her işi yada parası olmayan kabahat işlemek zorunda mıdır? İnsanlar para kazanmak için muhakkak bir yol bulabilir bu yüzden kabahat işlemek kesinlikle kabul edilemez. Bu yüzden ilk olarak ceza evinden çıkan mahkumlar için en kolay yönden para kazanmak ve iş sahibi olmak için bu yazıyı yazma gereği duydum.

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

Ceza evinden çıkan mahkumlar ve dışarıda işi olmayan insanların en kolay iş sahibi olabileceği ve para kazanabileceği yöntemlerin başlangıcında mesleki eğitim kursları gelmektedir. İşi ve sigortası olmayan insanların rahatça bu kurslara iştirakı sağlanmaktadır. Bu kurslara katılanların neredeyse hepsi kurs bitiminde iş garantisi kapsamında bir işe yerleştirilmektedir. Ek olarak kurs süresince İş kur tarafınca para ödenmektedir. Sizde isterseniz bu tür iş garantili kurslara katılarak hem geçici olarak para kazanmış hemde kurs bitiminde bir iş sahibi olabilirsiniz.

Kendi İşini Oluşturmak İsteyen Mahkumlar Nereye Başvurmalıdır?

Kosgeb girişimcilik desteklerinden faydalanabilir ve bu sayede isterseniz kosgeb girişimcilik kredisi alabilir isterseniz bankadan işletme kredisi çekebilirsiniz. Bilinmiş olduğu suretiyle kendi işini oluşturmak isteyen girişimcilere Kosgeb senenin her anı destek vermeye devam etmektedir. Bunun için yapmanız gereksinim duyulan Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. Bu kurs 32 saatlik bir uygulamadır ve isteyen tamamımız katılabilir. Bu kursu bitiren girişimcilerin hazırlayacakları iş planları Kosgeb tarafınca kabul edilirse geri ödemesiz 50 bin lira destek verilmektedir. Ek olarak gene kosgeb tarafınca geri ödemek koşulu ile 100 bin liraya kadar kredi kullandırılmaktadır. Ek olarak Ziraat Bankası tarafınca iş planı kabul edilen girişimci adaylarına 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verilmektedir. Bunlardan istediğinize müracaat yaparak yapacağınız iş için lüzumlu olan krediyi alabilirsiniz.

Kosgeb tarafınca Girişimcilik Destekleri kapsamında verdiği 50 bin TL affetme ve 100 bin TL faizsiz kredi yerine Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL affetme, İleri Girişimcilere 360 bin TL’ye kadar destek sağlanmaktadır.

Kendi İşini Kurmak İsteyen Mahkumlar Nereye Başvurmalıdır?

Kendi İşini Oluşturmak İsteyen Mahkumlar Nereye Başvurmalıdır?

İşkur Eski Hükümlü İşyeri Açma Kredisi

2017 senesinde 2. periyodu başlatılan proje ile İşkur tarafınca eski hükümlülere 36 bin lira iş kurma desteği verilmektedir. Destek Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler karşılığında ödenmektedir. Projeye Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce de katkı sağlanmaktadır.

Cezaevinden tahliye olan yada denetime ayrılan hükümlülerin 38 bin lira affetme desteğinden yararlanabilmesi proje hazırlaması gerekiyor.

HÜKÜMLÜ İŞYERİ AÇMA KREDİSİ BAŞVURU FORMU PROJE ÖRNEĞİ adlı bağlantıya tıklayın ve bilgisayarınıza indirin. Doldurun ve hükümlü kredisi için başvurun!

Mahkumlara verilen desteklerden faydalanarak işlerinizi siz de yoluna koyabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir