Eşit Taksitli Ticari Kredi Nedir?

Eşit Taksitli Ticari Kredi Nedir?

Esnaf ve KOBİ’ler, her türlü ihtiyacını karşılayabilmek için Yapı Kredi eşit taksitli ticari kredi çeşitlerinden kendilerine uygun olanını kullanabilirler. Uygun vade ve faiz oranlarıyla ekipman ve mal alımı şeklinde durumlarda maddı destek almak, yeni yatırımlar yapmak şeklinde mevzularda esnaf ve KOBİ’lerin, Yapı Kredi eşit taksitli ticari kredilerinden faydalanmaları mümkün.

Yapı Kredi Eşit Taksitli  Ticari Kredi Çeşitleri Nedir?

Yapı Kredi’de eşit taksitli ticari kredi olarak 8 değişik kredi çeşidi mevcuttur. Kredilerin vadeleri ve ödeme planları çekilen kredinin türüne gore değişim göstermektedir. Ödeme zamanına gore krediler 2 değişik kategoriye ayrılmıştır. Bunlardan 5 tanesi ayda bir eşit taksitler halinde ödenebilirken, öteki üçünde üç ayda bir ve altı ayda bir ödeme seçenekleri de mevcuttur.
A – Eşit taksitlerle ayda bir, üç ayda bir ve ya altı ayda bir ödeme seçeneği ile çekilebilen krediler;
1- Esnaf ve KOBİ’ler işletme sermayelerini karşılayabilmek için nakit destek kredisine başvurabilirler. Üst limiti bulunmayan bu kredinin vade seçeneği 36 aya kadardır.
2 – Makine ve donanım kredisi işletmelerin ekipman (Sıfır ve ya ikinci el) alımlarını karşılamak satın alınacak ürünün KDV hariç satmaca tutarı kadar çekilebilir. Kredinin 60 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.
3- Gezim sektöründeki işletmeler, sezona hazırlık kredisinin bir üst limiti bulunmadan, 36 aya kadar vade seçeneği ile kullanılabilir.
B- Eşit taksitlerle ayda bir ödeme seçeneği ile çekilebilen krediler;
1- Fuar ve sergi faaliyetleri için 50.000 TL’ye kadar 12 aya varan vade seçeneği fuar ve sergi katılım destek kredisi çekebilirsiniz.
2- Ofis ve ekipman kredisi, yeni ofis ekipmanlarını satın almak ve ya bulunan ekipmanları yenilemek amacıyla kullanılan kredi türüdür. 30.000 TL’ye kadar 24 ay vade seçeneği ile kullanabilirsiniz.
3- Vasıta ve ya filo satın almak ya da yenilemek için vasıta ve filo kredisi kullanılabilir. Kredinin üst limiti yoktur sadece kredi aracın tutarı kadar çekilebilir. Vasıta ve filo kredisi 36 aya kadar vade seçeneği ile kullanılabilir.
4- Taşıt Kredisi, ticari ve binek olmak suretiyle tüm araçlar için aylık eşit taksitli olarak vasıta anahtar teslim bedelinin %80’ine kadar 48 aya kadar vade seçeneği ile kullanılabilen kredi türüdür.
5- Ticari taksi plakası sahiplerinin gereksinimlerini karşılamak amacıyla taksi kredisi kullanılmaktadır. Vade seçeneği vasıta yenileme için 48 aya kadar, öteki gereksinimler için 36 aya kadardır.

ilginizi çekebilir

Öğretmenlere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası (Yüzde 0.15 Düşük Faiz)

En mukaddes meslek asla şüphesiz ki öğretmenliktir. Bizleri kendimizi tanıdığımız yaştan alıp bir ana, baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir